Dr. Mercola Berberine MicroPQQ Advanced, 30 kapslí

Kód: 2978
Neohodnoceno
Značka: Dr. Mercola
869 Kč 775,89 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné
Můžeme doručit do:
15.8.2024
Položka byla vyprodána…

Tento doplněk stravy obsahuje kombinaci Berberinu HCl a micro PQQ (dvakrát účinější než běžný koenzym PQQ). Berberine HCl je jedna z živin pro normální regulaci hladiny cukru v krvi. Upravuje metabolismus cukru. PQQ je aktivátorem proteinu PGC 1 alfa, který je hlavním regulátorem metabolismu energie. Můžeme tedy mluvit o podpoře mitochondriální funkce.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Berberine HCl je jedna z živin pro normální regulaci hladiny cukru v krvi. Upravuje metabolismus cukru. PQQ je aktivátorem proteinu PGC 1 alfa, který je hlavním regulátorem metabolismu energie. Dá se tedy mluvit o podpoře mitochondriální funkce. 1 kapsle poskytuje 500 mg berberinu a 10 mg micro PQQ. Též objeveno jako součást mezihvězdného prachu. PQQ je esenciální mikronutrient, který pomáhá aktivovat protein, který je hlavním regulátorem metabolismu energie. PGC 1 alfa můžeme aktivovat cvičením, Kneippovou lázní, nebo právě suplementací PQQ.

Funkce mitochondrií mitochondrie

Jak stárnete, naše mitochondrie procházejí poškozením a mutacemi, které ovlivňují jejich funkci. Poškozené mitochondrie se hromadí v buňkách a vlivem stárnutí naše buňky produkují méně nových mitochondrií. Proto je potřeba přemýšlet o ochraně mitochondrií, jejichž DNA je náchylnější k poškození než buněčná DNA.

Na rozdíl od ostatních složek uvnitř každé z vašich buněk mají vaše mitochondrie vlastní DNA. A vzhledem k tomu, že některé z vašich buněk mohou obsahovat až 2 500 mitochondrií, je to spousta genetického materiálu!  Mít vlastní DNA znamená, že vaše mitochondrie mají schopnost replikovat se a zvyšovat svůj počet v každé z vašich buněk.

Vědci si nyní uvědomují, že čím větší je počet mitochondrií ve vašem těle a čím zdravější je jejich fungování, tím větší jsou vaše šance na zdravý a dlouhý život. Ale je zde problém s vaší mitochondriální DNA - je mnohem náchylnější k vážnému oxidačnímu poškození než vaše buněčná DNA. Protože vaše mitochondrie vytvářejí 95 procent energie pro procesy vašeho těla, sedí uprostřed enormní bouře oxidační aktivity. Tato kontinuální aktivita uvolňuje škodlivé volné radikály a toxické reaktivní formy kyslíku. Genetický materiál ve vašich mitochondriích tedy mutuje mnohem rychlejším tempem a hromadí se ve vašem těle, jak stárnete.

Živiny, které je dobré začlenit

 • Ubiquinol nebo Ubiquinone (CoQ10) - jeden z nejdůležitějších antioxidantů (ubiquinol se chová jako antioxidant, ubiquinone pomáhá v rámci produkce buněčné energie)
 • Horčík- pomáhá zvyšovat účinnost vašich mitochondrií k nápravě poškození a produkci ATP (energie).
 • Omega-3 mastné kyseliny živočišného původu - pozitivně mění strukturu mitochondriální membrány a zlepšují mitochondriální dysfunkci při stárnutí mozku.
 • Všechny vitamíny skupiny B - potřebné jako koenzymy pro enzymy nezbytné pro buněčné a mitochondriální funkce.
 • Berberin - podporuje mitochondriální zdraví aktivací AMPK (5' adenosinmonofosfát-aktivovaná proteinkináza), který pomáhá regulovat energetickou homeostázu. Slouží k aktivaci absorpce a oxidace glukózy a mastných kyselin, když je buněčná energie nízká. 
 • PQQ - pomáhá chránit mitochondrie před oxidačním poškozením a stimuluje růst nových mitochondrií.

Výhody produktu

Patentovaný produkt MicroPQQ, který :

 • Je více než dvakrát účinnější, takže 5 mg přípravku MicroPQQ poskytuje stejné výhody jako 10 mg běžného PQQ.
 • Zůstane v krvi déle (až 9 hodin ve srovnání s normálními hladinami běžného PQQ, který zůstává 2-3 hodiny).
 • Je speciálně formulován pro zvýšení absorpce prostřednictvím trvalého uvolňování PQQ.
 • Je velmi stabilní a místo samooxidace a neaktivity dokáže fungovat více stabilně.
 • Výzkum ukazuje, že PQQ je 30 až 5 000 krát účinnější při snižování oxidace než jiné běžné antioxidanty, jako je vitamín C.

PQQ se nachází v lidském mléce a v malém množství v mnoha běžných potravinách, včetně kiwi, natto, tofu, zeleného čaje a zelené papriky.

Berberine HCl:

 • spalování hnědého tuku
 • podporuje kardiovaskulární systém
 • upravuje metabolismus cukru (poskytuje klíčové živiny pro regulaci hladiny cukru v krvi)
 • Berberine se účastní apoptózy (programovaná buněčná smrt) a je součástí samotných mitochondrií. Berberine ovlivňuje fungování mitochondrií.

Důležitá je strava

Zdravá výživa podporuje mitochondriální funkce a předchází dysfunkci. Většina lidí na celém světě, pokud konzumují stravu primárně zpracovanou v potravinách, spaluje jako primární palivo sacharidy. Spalování těchto sacharidů na palivo je pro tělo jednodušší než brát energii z tuků. Mozek též nepotřebuje bezpodmínečně fungovat na cukrech. Když vaše tělo spaluje primárně sacharidy na palivo, vytvářejí se nadměrné reaktivní formy kyslíku (ROS) a sekundární volné radikály, které poškozují buněčné mitochondriální membrány a DNA.

Když jíte stravu s nízkým obsahem čistých sacharidů (celkem sacharidů bez vlákniny) s dostatečným obsahem bílkovin a vysokým obsahem zdravých tuků - nebo cyklickou ketogenní stravu - můžete dosáhnout stavu zvaného nutriční ketóza, kdy vaše tělo spaluje tuky jako primární palivo. V ketóze tělo získá zpět svou metabolickou flexibilitu a spaluje tuky na palivo a vaše játra vytvářejí ve vodě rozpustné tuky zvané ketony, které se spalují mnohem efektivněji než sacharidy. 

Stárnutí

Ketogenní stravování poskytuje ochranné výhody pro naše nervové a mozkové buňky, i když na vědecké úrovni bude potřeba dalšího výzkumu. Abyste se nepřipravili i o hodnotné sacharidy je možné cyklovat ketogenní stravování i obohacením o sacharidové dny (jen pár desítek gramů sacharidů).

Nejnovější výzkum na potkanech ukazuje, že ketolátky, které tvoří vaše játra během nutriční ketózy a nalačno, iniciují 3 akce ve vašich nervových buňkách:

 • posilující faktor HIF, podpora hojení ran a mj. vliv na stárnutí pokožky a další funkce
 • aktivace Sirtuinu 1 (SIRT1) - protein, objeven v souvislosti s dlouhověkostí buněk kvasnic, hraje též důležitou roli pro člověka.
 • aktivita mTORC1 - regulace mitochondriálního oxidačního metabolismu.

Cílem je podpořit samoopravné očištění defektních mitochondrií z vašich buněk. Ketogenní strava může být klíčem k podpoře samoopravných mechanismů. Berberine se účastní apoptózy (programovaná buněčná smrt) a je součástí samotných mitochondrií. Berberine ovlivňuje fungování mitochondrií.

Složení

Velikost dávky: 1 rostlinná kapsle
Balení obsahuje 30 dávek. 
Množství
v 1 dávce
%RHP*
Berberine HCl (zdroj: Korkovník amurský - kmen) 500 mg **
Pyrroloquinolin Quinon disodiová sůl (PQQ complex) 10 mg **
* % denní referenční hodnoty příjmu
** denní referenční hodnota příjmu není stanovena

Ostatní ingredience: kapsle (HPMC), mikrokristalická celulóza, askorbyl palmitát (vitamín C), hydroxypropylmethyl celuloza, oxid křemičitý, karnaubský vosk, beta cyklodextrin

GMO, SOY a GLUTEN FREE

Upozornění: Tento produkt byl uvedený na trh jako doplněk stravy. Produkt nemá schválené léčivé účinky a nejedná se o lék a není určen jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí. Minimální trvanlivost vyznačena na obalu. Účelem informací zde uvedených není zvýšení spotřeby a výdeje produktů. Nevybízíme vás k nevhodnému, nestřídmému nebo neopodstatněnému užívání produktů. Vždy si pečlivě prostudujte příbalový leták, účinné látky a použití produktů konzultujte s lékařem nebo lékárníkem.

bublina a nařízení

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz