Dr. Mercola Quercetin a Pterostilben advanced, 60 kapslí

Kód: 2972
Doporučujeme
Neohodnoceno
Značka: Dr. Mercola
899 Kč 802,68 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné
Můžeme doručit do:
14.6.2024
Položka byla vyprodána…

Doplněk stravy Dr. Mercola Quercetin je velice účinný bioflavonoid ( antioxidant ). Tento komplex obsahuje snadněji vstřebatelnou formu Pterostilbenu (trans pterostilben), který se přirozeně nachází v borůvkách ve stopovém množství. Komplex fytosomů obsahuje fosfolipidy pro ochranu při kontaktu s HCl v žaludku a pro podporu biologické dostupnosti. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Quercetin (kvercetin) je velice účinný flavonoid ( antioxidant ). Komplex fytosomů obsahuje fosfolipidy, které pomáhají quercetinu a pterostilbenu v biologické  dostupnosti. Flavonoidy hrají obecně roli v mnoha enzymatických procesech v našem těle. Přinos flavonoidů a polyfenolů ve stravě je zásadní. Flavonoidní antioxidanty existují v potravinách ve velmi malém množství. Využitelnost obsažených flavonoidů nemusí být v mnoha ohledech ideální. Quercetin se přirozeně nachází v cibuli (zejména červená cibule), jablku, v zeleném čaji, červených hroznech, brokolici, malinách nebo brusinkách.  boruvky

Další silný antioxidant, pterostilben, je přirozeně produkován borůvkami a jinými malými bobulemi (ale množství pterostilbenu je bohužel velmi malé) Abyste získali žádoucí množství pterostilbenu, museli byste jíst mnoho kilogramů borůvek. Ideálně borůvky z lesa.

Výhody quercetinu a pterostilbenu

Pterostilben má podobnou strukturu jako resveratrol a jeho výhody jsou :

  • Je rozpustný v tucích.
  • Má delší poločas rozpadu v krvi než resveratrol.
  • Jakmile je metabolizován je biologicky aktivnější než restveratrol.

Ve studii se zdravými muži vědci zjistili, že už 200 mg quercetinu zvyšuje produkci oxidu dusnatého.

Dalším zajímavým benefitem je podpora modulace genového signálu NF-kappa B. Jedná se o proteinový komplex, který řídí transkripci z DNA a nachází se téměř ve všech živočišných buňkách a je zapojen do procesu přežití buněk.

Acetylace a deacetylace histonu jsou základní součástí regulace genů:(zdroj: https://ec.europa.eu/energy/sites/ener/files/documents/general_introduction_to_epigenetics_for_radiation_protectionists_anna_friedl.pdf)

Polyfenoly, jako je Quercetin (kvercetin), lze považovat za hlavní příklad fytochemikálie s antioxidační kapacitou díky přítomnosti katecholové skupiny (3 ', 4'-dihydroxy). 

V experimentech se ukázal jako silný inhibitor tvorby ROS a také jako induktor dráhy Nrf2.

Důležitá je strava

Zdravě se stravovat podporuje mitochondriální funkce a předchází dysfunkci. Většina lidí konzumuje stravu primárně zpracovanou nebo rychlé občerstvení a tím spaluje jako primární palivo sacharidy. Spalování sacharidů na palivo je pro tělo jednodušší než brát energii z tuků. Mozek též nepotřebuje bezpodmínečně fungovat na cukrech. Když vaše tělo spaluje primárně sacharidy na palivo, vytvářejí se nadměrné reaktivní formy kyslíku (ROS) a sekundární volné radikály, které poškozují buněčné mitochondriální membrány a DNA.

Když konzumujete stravu s nízkým obsahem čistých sacharidů (celkem sacharidů bez vlákniny) s dostatečným obsahem bílkovin a vysokým obsahem zdravých tuků - nebo cyklickou ketogenní stravu - můžete dosáhnout stavu zvaného nutriční ketóza, kdy vaše tělo spaluje tuky jako primární palivo. V ketóze vaše tělo získá zpět svou metabolickou flexibilitu a spaluje tuky na palivo a vaše játra vytvářejí ve vodě rozpustné tuky zvané ketony, které se spalují mnohem efektivněji než sacharidy.

Dávkování, kontraindikace a nutriční informace

Quercetin je obecně považován za bezpečný doplněk stravy. Nicméně nežádoucí účinky mohou zahrnovat bolesti hlavy a žaludeční nevolnost. Velmi vysoké dávky quercetinu můžou poškodit ledviny. V užívání jsou doporučeny pravidelné přestávky. Těhotné ženy, kojící ženy a lidé s onemocněním ledvin by se měli užívání vyhnout. Při dávkách vyšších než 1 g za den může dojít k poškození ledvin.

Kontaktujte lékaře pokud:

  • quercetin může snižovat účinnost některých antibiotik.
  • quercetin zvyšuje účinek léků na ředění krve (warfarin, aspirin).
  • pokud podstupujete chemoterapii - jsou rozdílné názory v případě zesilování/zeslabování účinku léků. Konzultace s onkologem nutná. Taktéž v případě užívání kortikosteroidů, buďte obezřetní (quercetin může zabraňovat jejich vylučování z těla). 
  • cyklosporin - může interferovat s vlivem na absorpci léku. 
  • Digoxin - může zintenzivnit nežádoucí účinky léku.
  • Chinolony - současné užívání může snížit účinnost léku.
  • léky na játra - poraďte se s lékařem.

Složení: Quercetin, Pterostilben Advanced, 60 kapslí, doplněk stravy

Velikost dávky: 2 rostlinné kapsle
Balení obsahuje 30 dávek. 
Množství
v 1 dávce
%RHP*
Quercetin fytosom komplex (zdroj: květ jerlínu japonského)  500 mg **
Trans-Pterostilben 50 mg **
* % denní referenční hodnoty příjmu
** denní referenční hodnota příjmu není stanovena

Ostatní ingredience: kapsle (HPMC), mikrokrystalická celulóza, prášek z kořenu mrkve, slunečnicový lecitin, matodextrin z bramborové hlízy, oxid křemičitý

Upozornění: Tento produkt byl uvedený na trh jako doplněk stravy. Produkt nemá schválené léčivé účinky a nejedná se o lék a není určen jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí. Minimální trvanlivost vyznačena na obalu. Účelem informací zde uvedených není zvýšení spotřeby a výdeje produktů. Nevybízíme vás k nevhodnému, nestřídmému nebo neopodstatněnému užívání produktů. Vždy si pečlivě prostudujte příbalový leták, účinné látky a použití produktů konzultujte s lékařem nebo lékárníkem.

bublina a nařízení

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz