Ostropestřecová kaše „Já rád SvÁ játra“ - maková

Kód: 1781/200 1781/280 1781/720 Zvolte variantu
Neohodnoceno
549 Kč 649 Kč 1 499 Kč od 549 Kč 477,39 Kč bez DPH 564,35 Kč bez DPH 1 303,48 Kč bez DPH od 477,39 Kč bez DPH
Objednáno Objednáno Objednáno Zvolte variantu
Varianta
Můžeme doručit do:
13.8.2021 13.8.2021 13.8.2021 Zvolte variantu

Kaše vyrobená z drcených semen byliny ostropestřec mariánský, za studena lisovaného ostropestrcového oleje, s přidaným mletým mákem, skořicí a sušenýma švestkama.

 Ostropestřec se v lidovém léčitelství hojně používal pro posílení a detoxikaci jater. Do směsi se přidává mák, který nejen vylepší chuťové vlastnosti kaše, ale dodá tělu vápník a další minerály a vitamíny. Skořice oživí chuť a má blahodárný vliv na trávení, sušené švestky, ladící k máku dodají hořké chuti zdravou sladkost. Sušené švestky mají mírně projímavé účinky. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ostropestřec mariánský - známý též jako stříbrný bodlák, bílý trn, ostrolist, strakáč nebo kristova koruna.

V lidovém léčitelství se používá především při podpoře jater a žlučníku. Za pozitivní účinky zodpovídá látka zvaná silymarin. O této látce SILYMARIN si více přečtěte v herbářích, knihách lidového léčitelství a volně dostupných zdrojích. 

Ostropestřec je nejúčinnější  v podobě rozemletých semen na velikost zrnek písku - v této podobě obsahuje nejvyšší možné množství účinné látky - silymarinu. ( ten se nachází hlavně v tvrdé slupce semen ) Rozdrcená semena  se potom nakládají do ostropestřecového oleje ( lisovaného za studena), aby se zastavil proces oxidace drti na vzduchu a tím si uchovala své účinné látky. Navíc čerstvě vylisovaný olej ještě zvýší detoxikační účinky. 

Doporučené dávkování: 1 čajová lžička 1 – 3x denně, (děti až od 5ti let) nebo 1 polévková lžíce denně s jídlem či samotná. Nedoporučuje se těhotným a kojícím ženám (kvůli detoxikačním účinkům). Vždy po měsíci užívání udělejte týden pauzu. 

Výjimečná kvalita surovin: Ostropestřec Mariánský je pěstován v EU bez použití herbicidů a pesticidů. Semena jsou drcena přímo při výrobě kaše a ihned zalévána olejem z ostropestřece

Značka Já rád svá játra se zrodila v rodinné kuchyni Štěpánky Trenz v Lysicích - cestovatelky po vzdálených i blízkých zemích, přírodní „šamanky“ a terapeutky. Štěpánka začala vyrábět ostropestřecovou kaši po té, co si potřebovala obnovit zdravou funkci jater po otravě krve, s kterou se vrátila z jedné ze svých cest po Asii, což se jí podařilo. 

Uskladnění: Uchovávat v chladnu, povrch kaše udržujte pod hladinou oleje. Zákal oleje není na závadu.

Složení: ostropestřec mariánský - drcená semena, za studena lisovaný olej ostropestřece mariánského, mák, sušené švestky, skořice.