Vitamín B Complex s Benfotiaminem 60 kapslí

Kód: 2324
Neohodnoceno
Značka: Dr. Mercola
949 Kč 825,22 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
29.6.2022

Organický veganský B komplex se spektrem vitamínů skupiny B. Kombinace směsi z klíčků organické quinoi. Produkt neobsahuje žádná syntetická aditiva, umělá barviva, složky živ. původu, geneticky modifikované a ozařované složky. Kapsle rostlinného původu. 100% biologicky aktivní přírodní vitamíny B pěstované v matrici klíčků z organických semen quinoi v patentované receptuře.

Detailní informace

Detailní popis produktu

 

Dr. Mercola Vitamín B-Complex s Benfotiaminem

Popis

Jedná se o unikátní komplex 8 hlavních vitamínů B v jejich ideálním poměru. Patentovaný vzorec PANMOL® poskytuje organicky vázané a biologicky aktivní vitaminy B pěstované v matrici klíčků z organických semen quinoi. Receptura včetně japonského benfotiaminu, speciální formě vitamínu B1 rozpustného v tucích, který vykazuje lepší potenciál procházet buněčnou membránou, čímž se zvyšuje biologická dostupnost a buněčná podpora v těle a mozku.

Quinoa je původem z Bolivie nebo Peru - vždy Organic, 100% VEGAN zdroj - klíčky quinoa. Tento komplex B vitamínů je směsí všech přírodních forem jednotlivých B vitamínů při procesu klíčení organické quinoi. quinoa

Během procesu klíčení se vitamíny B organicky vážou na klíčky organické quinoi. Vitamíny jsou začleněny do rostliny, proto obsahují kompletní živiny s koenzymy a kofaktory, které poskytují potenciál pro lepší absorpci, na rozdíl od typických syntetických vitamínů B. B-complex je organicky vázaná forma, proto produkt vykazuje i vyšší stabilitu. Semínka quinoi se nechávají naklíčit. Samotný proces spotřebovává prozánětlivé cukry. Klíčící rostliny quinoa s organickým vázaným komplexem vitamínů B se pak práškují. 

Výsledný prášek je odlišný od quinoa mouky tím, že neobsahuje antigeny a sacharidy.

 • Obsahuje patentovaný komplex vitamínů B
 • Vitamíny skupiny B jsou organicky vázány na klíčky quinoa, což zvyšuje biologickou dostupnost
 • Obsahuje velké množství vyvážených a biologicky aktivních vitamínů B doplněných o kofaktory a koenzymy
 • Může se lépe vstřebávat do těla než běžné izolované syntetické vitaminy B
 • Obsahuje tukem rozpustný benfotiamin, který může snáze procházet buněčnými membránami, což zvyšuje biologickou dostupnost thiaminu a buněčnou podporu v těle a mozku

Patentovaná forma 

Použitím patentovaného postupu pro jednotlivé fáze byla laboratoř schopna vyvinout koncentrovaný a komplexní zdroj mikroživin, který dosud nebyl v biologickém výzkumu dosažen. Vitamíny B se přidávají do vody používané k naklíčení semen quinoa. Během procesu klíčení klíčky přijímají vitamínem nasycený „vývar“ a začleňují je do rostliny. Když klíčky dosáhnou ideální fáze, jsou sklizeny a rozprášeny.

 • Vitamíny B organicky vázané na rostlinu.
 • Obsahuje 8 dobře vyvážených a biologicky aktivních vitamínů B doplněných o kofaktory a koenzymy.

Navíc obsahuje benfotiamin, který je rozpustný v tucích. Tato vlastnost mu umožňuje vstoupit do vašich buněk mnohem snadněji než běžný ve vodě rozpustný thiamin. quinoa vyhonkyProtože benfotiamin snadno prochází buněčnými membránami, jeho zvýšená biologická dostupnost a bioaktivita pomáhají chránit buňky, tkáně a orgány.

Nízký obsah B vitamínů

Nízké hladiny vitamínů B mohou ovlivnit vaše tělo mnoha různými způsoby díky dalekosáhlým a vzájemně propojeným účinkům vitamínů. Každý z těchto běžných příznaků může být důsledkem nízké hladiny jednoho nebo více vitamínů B:

 1. Neschopnost dobře spát
 2. Únava a apatie
 3. Duševní „mlha“, zmatek a zapomnětlivost
 4. Výkyvy nálady a podrážděnost
 5. Gastrointestinální příznaky
 6. Nepohodlí kloubů nebo svalů
 7. Svalová slabost
 8. Ztráta svalové hmoty
 9. Znecitlivění nebo brnění v prstech a nohou
 10. Časté modřiny
 11. Bolesti hlavy
 12. Podrážděnost
 13. Suchá, praskající kůže

Duševní mlhavost a zapomnětlivost jsou dva z nejvýznamnějších varovných signálů, že nemusí být dostatek vitamínu B12. Vitamin B1 je známý tím, že podporuje pozitivní nálady a podporuje funkci mozku, zejména koncentraci, paměť a reakční dobu. Vitaminy B6, B9 a B12 pomáhají přeměnit homocystein na methionin, důležitý stavební blok pro proteiny. Pokud máte nízký obsah některého z těchto tří vitamínů B, může být tento proces přerušen a hladiny homocysteinu mohou stoupat - nežádoucí stav spojený s prozánětlivými stavy.

 Nízké hladiny vitamínů B 

Skupiny lidí, u nichž je větší pravděpodobnost nedostatku nebo nízké hladiny jednoho nebo více vitamínů B, zahrnují:

 • Dospělí starší 50 let z důvodu nižší produkce vlastního faktoru.
 • Ti, kteří pravidelně pijí alkohol nebo více než čtyři šálky kávy denně.
 • Vegetariáni, vegani a další, kteří se vyhýbají klíčovým zdrojům vitamínů B jako jsou mléčné výrobky, maso a celá zrna.
 • Ti, kteří pravidelně konzumují dietu s vysokým obsahem kalorií a sacharidů s nízkou hodnotou živin.

Citlivost vitamínů B

  Doporučený denní příjem dospělých Náchylnost k poškození během zpracování a skladování
Thiamin (vitamín B1) 1,2 mg; 1,4 mg (těhotné a kojící ženy) Citlivý na teplo, kyslík, vlhkost a světlo a velmi citlivý na alkalické pH Zásadní pro metabolismus tuků a sacharidů, energetický metabolismus nervové soustavy a svalů.
Riboflavin (vitamín B2) 1,3 mg; 1,6 mg (těhotné a kojící ženy) Citlivý na vlhkost a světlo Zásadní pro růst a vývoj svalů, zdraví očí a zdravou pokožku.
Niacin (vitamín B3) 16 mg; 18 mg (těhotné a kojící ženy) Stabilní Nezbytný pro správnou funkci enzymů a zdravého nervového systému, kůže, nehtů a funkce GITu.
Kyselina pantothenová (vitamín B5) 5 mg; 7 mg (těhotné a kojící ženy) Citlivý na teplo a vlhkost Strukturální prvek mnoha koenzymů, hraje ústřední roli v energetickém metabolismu a syntéze pohlavních hormonů.
Pyridoxin (vitamín B6) 1,7 mg; 2 mg (těhotné a kojící ženy) Velmi citlivý na teplo a citlivý na vlhkost, světlo a kyselé pH Nezbytný pro tělové využití bílkovin a syntézu neurotransmiterů.
Folát (vitamín B9) 400 mcg; 600 mcg (těhotné a kojící ženy) Velmi citlivý na teplo, kyselé pH a světlo a citlivý na vlhkost Vyžaduje se pro produkci červených krvinek v kostní dřeni.
Biotin 30 mcg; 35 (těhotné a kojící ženy) Citlivý na vlhkost a světlo Podporuje zdravý normální růst, trávení, funkci svalů, zdravou kůži a vlasy a zdraví buněk.
Kobalamin (vitamín B12) 2,4 mcg; 2,8 mcg (těhotné a kojící ženy) Citlivý na teplo, kyslík, vlhkost a kontakt se železem nebo mědí Podporuje metabolismus bílkovin, sacharidů a tuků, zdraví gastrointestinálního traktu a nervového systému, imunitní funkce a zdravou tvorbu červených krvinek.

Biologické procesy vitamínů skupiny B

Obzvlášť důležité je udržovat v rovnováze níže uvedené složky vitamínů skupiny B. Když je však hladina koenzymu nedostatečná, přichází únava, hormonální nerovnováha, pokles soustředění a postupně i různá závažná onemocnění.

 • Thiamin, B1 - Energetický metabolismus, nervový systém, psychické schopnosti, funkce srdce
 • Riboflavin, B2 - Energetický metabolismus, nervový systém, červené krvinky, redukce únavy a vyčerpání
 • Niacin, B3 - Psychické schopnosti, energetický metabolismus, nervový systém, redukce únavy a vyčerpání
 • Kyselina pantotenová, B5 - Energetický metabolismus, duševní výkon, redukce únavy a vyčerpání
 • Pyridoxin, B5 - Energetický metabolismus, nervový systém, metabolismus homocysteinu, redukce únavy a vyčerpání, regulace hormonální aktivity
 • Kobalamin, B12-  Energetický metabolismus, metabolismus homocysteinu, redukce únavy a vyčerpání, dělení buněk (aktivní forma adenosylkobalamin i jako metylkobalamin)
 • Biotin, B7 - Energetický metabolismus, nervový systém, metabolismus makronutrientů, psychické funkce
 • Kyselina listová, B9 - Normální hladina kyseliny listové nutná pro mateřství, redukce vzniku neurologických poruch
 • Cholin, B8 - Metabolismus homocysteinu, metabolismus tuků, funkce jater

Jednou z nejčastějších zdravotních komplikací 21. století je nedostatek energie a pocit apatie nebo letargie. Výživově bohatá strava nejen, že dodává tělu energie, ale také biologicky aktivní nutrienty, které efektivní produkci energii pomohou. Z hlediska produkce energie jsou podstatné dvě přirozeně se vyskytující sloučeniny – koenzym Q10 a NADH (Nikotinamidadenindinukleotid).

Koenzym Q10 je přirozeně produkován v těle, aby zajistil produkci energie. Syntéza tohoto nezbytného nutrientu může být ale ohrožena přibývajícím věkem, užíváním léků a stresem. Koenzym Q10 funguje v mitochondriích jako koenzym katalyzující produkci energie. Má však i antioxidační potenciál – potlačuje činnost volných radikálů, agresivních molekul vytvářených během produkce energie, a ochraňuje tak zdraví buněk a tkání.

Druhá sloučenina – Nikotinamid adenin dinukleotid známá jako NADH, je přeměňována tam a zpět do formy NAD+ kvůli produkci energie. Zdraví jedinci můžou syntetizovat NADH z tryptophanu přítomného ve stravě a z vitamínu B3. U jedinců trpících dlouhodobou únavou nebo myalgií však tato schopnost může být snížena. I u koeznymu Q10 platí, že je lepší vzít jeho aktivní formu ubiquinol.

Kdo může z vysoké vstřebatelnosti nejvíce těžit

 • jedinci s únavovým syndromem
 • pokud máte sníženou funkci jater
 • zvýšená fyzická námaha (sportovci, body building)
 • náročná rekonvalescence po operativním zákroku
 • zlepšení energetického metabolismu
 • fungování nervové soustavy (vystavení stresovým faktorům)

Plně veganské, organické vitamíny skupiny B, bez potenciálních alergenů, bez laktózy, gluten free.

Doporučené dávkování: 2 kapsle denně

Složení: Organická směs B vitamínů, mikrokrystalická celuloza, vitamín C (askorbyl palmitát), oxid křemičitý, kapsle (hydroxypropyl methyl-celuloza).

Ve 2 kapslích - 1000 mg Organická směs B vitamínů z organických klíčků quinoi (% DDD - % doporučené denní dávky): 

B1 Thiamin Panmol® 1,5 mg (125% DDD)

B2 Riboflavin Panmol® 1,7 mg (131% DDD)

B3 Niacin Panmol® 20 mg (125% DDD)

B5 Kyselina panthotenová Panmol® 10 mg (200% DDD)

B6 Pyridoxin Panmol® 2 mg (118% DDD)

B9 Kyselina listová Panmol® 400 mcg - 665 mcg DFE (166% DDD)

B12 Kobalamin Panmol® 6 mcg (250% DDD)

Biotin (vitamín H Panmol®) 300 mcg (1000% DDD)

Benfotiamin 150 mg (DDD*)

*DDD není stanovena

Upozornění: Tento produkt byl uvedený na trh jako doplněk stravy. Produkt nemá schválené léčivé účinky a nejedná se o lék a není určen jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí. Minimální trvanlivost vyznačena na obalu. Účelem informací zde uvedených není zvýšení spotřeby a výdeje produktů. Nevybízíme vás k nevhodnému, nestřídmému nebo neopodstatněnému užívání produktů. Vždy si pečlivě prostudujte příbalový leták, účinné látky a použití produktů konzultujte s lékařem nebo lékárníkem.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení