Dýňový olej 250 ml

Kód: 4
Neohodnoceno
239 Kč –10 %
Dýňový olej 250 ml
239 Kč –10 % 215 Kč 186,96 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
10.7.2020

SLOŽENÍ: 100 % dýňový olej g.g.A.

Bez přídavných barvících a konzervačních látek.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tento hustý, tmavozelený olej témeř černé barvy s výbornou ořechovou chutí má široké využití jak v jídelničku, farmacii, tak i kosmetice. Je považován za jeden z nejzdravějších olejů vůbec. Vyzkoušejte, zamilujete si ho!

Získává se lisováním semínek rostliny nazývané Tykev olejná ( Cucurbita pepo). Nejlepší je, samozřejmě, vybírat olej za studena lisovaný kvůli jeho hojným benefitům - mimo jiné má široké spektrum antioxidantů ( nedochází k degeneraci prospěsných látek ze semen). Je přirozeně bezcholesterolový.

Na naších stránkách jsme se rozhodli prodávat tento prémiový dýňový olej z rakouské oblasti Štýrsko s ochranou známkou g.g.A. od pana Joachima Hammerla. Z této oblasti jsou snad ty nejlepší a nejkvalitnější dýňové oleje na trhu vůbec díky pěstování na sopečné půdě. Tento olej získal již po 14-té zlatou desku v řadě – nejdříve musí projít laboratorním vyšetřením na kvalitu a jeho nezávadnost, poté je hodnocen nezávislou komisí, která je vyškolena dle mezinárodních standardů ochutnávek, a také se umístil na 2. místě gurmánského festivalu Gault & Millau Prämierung 2014

 

Dýňová jadérka obsahují:

  • Vitamíny : A, B1, B2, B6, E, D
  • Minerály : zinek, draslík,fosfor, železo,mangan,selen
  • Omega 3 a 6
  • Antioxidanty
  • Fytosteroly, fenoly, chlorofyl, karotenoidy
  • Aminokyselinu CUCURBITIN – má silně protiparazitární účinky

O jeho širokém použití se dočtete hojně na internetu, můžete najít i studie prokazující jeho blahodárné účinky –např: dokáže snížit riziko rakoviny prsu u žen po menopauze , u mužů je dobrý pomocník při léčbě či boji s rakovinou a dočtete se tam i mnohem více.  Může se totiž přimíchat do domácí kosmetikya nebo ho povyužít jako olejovou masku na pokožku hlavy.

Naše rodina, a my nevyjímaje, se snažíme užívat tento olej každý den. Doporučuje se jeho užívání 2x denně (ráno a večer) jednu polévkovou lžíci a po půl roce stačí jeho uživání jednou denně. Je to všestranný pomocník a ve vaší domácnosti se pro něj najde široké využití  : od studené kuchyně - salátů či dresinků( nechcete přece zahubit tepelnou úpravou jíž zmíněné důležité ANTIOXIDANTY) nebo jako dochucovadlo – úplně se tím změní chuť původního pokrmu a je velice vhodný do dýňových polévek, kde zajistí kvalitní gurmánský požitek. Najde si svůj obdiv jak u žen, tak i mužů, jelikož zinek v něm obsažený působí blahodárně na zdraví prostaty.

Tento olej je zpracováván vždy z čerstvých dýňových semen né starších 14-ti dní. To zaručuje jeho vysokou kvalitu a především čerstvost. Expirace od výroby je tedy stanovena pouze na 9 měsíců, ale dle výrobce není problém ho konzumovat i 2 roky po lisování při vhodném skladování do 15°C ve tmavé místnosti.

SLOŽENÍ: 100 % dýňový olej g.g.A.

Bez přídavných barvících a konzervačních látek.

Nutriční hodnoty na 100 ml :
Energická hodnota : 3700 kj / 900 kcal
Tuky : 100 g z toho
- nasycené mastné kyseliny : 18 g
- mononenasycené mastné kyseliny : 34 g
- polynenasycené mastné kyseliny : 47 g

Sacharidy : 0 g
Z toho 
Cukry 0 g
Vláknina : 0 g
Bílkoviny : 0 g
Sůl : 0 g
Vitamín E : 29 mg * *242 %

referenční hodnota denního příjmu
Země původu : Rakousko