Dýňový olej

4 položek celkem
Dýňový olej 100 ml
Dlouhověkost
149 Kč –10 %
134 Kč

SLOŽENÍ: 100 % dýňový olej g.g.A. Bez přídavných barvících a konzervačních látek.

2
Dýňový olej 250 ml
Dlouhověkost
239 Kč –10 %
215 Kč

SLOŽENÍ: 100 % dýňový olej g.g.A. Bez přídavných barvících a konzervačních látek.

4
Dýňový olej 500 ml
Dlouhověkost
399 Kč –10 %
359 Kč

SLOŽENÍ: 100 % dýňový olej g.g.A. Bez přídavných barvících a konzervačních látek.

5
Dýňový olej 1000 ml
Dlouhověkost
750 Kč –10 %
675 Kč

SLOŽENÍ: 100 % dýňový olej g.g.A. Bez přídavných barvících a konzervačních látek.

3


Tento hustý, tmavozelený olej témeř černé barvy s výbornou ořechovou chutí má široké využití jak v jídelničku, farmacii, tak i kosmetice. Je považován za jeden z nejzdravějších olejů vůbec. Vyzkoušejte, zamilujete si ho!

Získává se lisováním semínek rostliny nazývané Tykev olejná ( Cucurbita pepo). Nejlepší je, samozřejmě, vybírat olej za studena lisovaný kvůli jeho hojným benefitům - mimo jiné má široké spektrum antioxidantů (nedochází k degeneraci prospěsných látek ze semen). Je přirozeně bezcholesterolový.

Na naších stránkách jsme se rozhodli prodávat tento prémiový dýňový olej z rakouské oblasti Štýrsko s ochranou známkou g.g.A. od pana Joachima Hammerla. Z této oblasti jsou snad ty nejlepší a nejkvalitnější dýňové oleje na trhu vůbec, díky pěstování na sopečné půdě. Tento olej získal již po 14-té zlatou desku v řadě – nejdříve musí projít laboratorním vyšetřením na kvalitu a jeho nezávadnost, poté je hodnocen nezávislou komisí, která je vyškolena dle mezinárodních standardů ochutnávek, a také se umístil na 2. místě gurmánského festivalu Gault & Millau Prämierung 2014

Dýňová jadérka obsahují:

Vitamíny: A, B1, B2, B6, E, D

Minerály: zinek, draslík,fosfor, železo,mangan,selen

Omega 3 a 6

Antioxidanty

Fytosteroly, fenoly, chlorofyl, karotenoidy

Aminokyselinu CUCURBITIN – má silně protiparazitární účinky

O jeho širokém použití se dočtete hojně na internetu, můžete najít i studie prokazující jeho blahodárné účinky, např. dokáže snížit riziko rakoviny prsu u žen po menopauze, u mužů je dobrý pomocník při léčbě či boji s rakovinou a dočtete se tam i mnohem více. Může se také přimíchat do domácí kosmetiky a nebo ho použít jako olejovou masku na pokožku hlavy.

Naše rodina, a my nevyjímaje, se snažíme užívat tento olej každý den. Doporučuje se jeho užívání 2x denně (ráno a večer) jednu polévkovou lžíci a po půl roce stačí jeho uživání jednou denně. Je to všestranný pomocník a ve vaší domácnosti se pro něj najde široké využití, od studené kuchyně - salátů či dresinků (nechcete přece zahubit tepelnou úpravou jíž zmíněné důležité ANTIOXIDANTY) nebo jako dochucovadlo – úplně se tím změní chuť původního pokrmu a je velice vhodný do dýňových polévek, kde zajistí kvalitní gurmánský požitek. Najde si svůj obdiv jak u žen, tak i mužů, jelikož zinek v něm obsažený působí blahodárně na zdraví prostaty.

Tento olej je zpracováván vždy z čerstvých dýňových semen né starších 14-ti dní. To zaručuje jeho vysokou kvalitu a především čerstvost. Expirace od výroby je tedy stanovena pouze na 9 měsíců, ale dle výrobce není problém ho konzumovat i 2 roky po lisování při vhodném skladování do 15°C v tmavé místnosti.