EUCALYPTUS (olej tělesného a duševního zdraví)

Kód: 1658
Doporučujeme
Neohodnoceno
Značka: doTERRA
499 Kč 412,40 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
15.4.2021

Esenciální olej Eucalyptus (olej zdraví) je vyrobený destilací eukalyptových listů vodní parou. Lehká vůně eukalyptu navozuje pocity relaxace a čistého dýchání. Masáž s tímto olejíčkem pomáhá snižovat napětí a navozovat pocit uvolnění. Olej Eucalyptus lze navíc využít také při čištění povrchů - stačí přidat pár jeho kapek do rozprašovače.

Stromy eukalyptu, nazývané také jako blahovičníky, jsou stálezelené stromy dorůstající výšky až 100 m pocházející z Austrálie. První zmínky o nich přinesl James Cook v 18. století.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Esenciální olej Eucalyptus je vyrobený destilací eukalyptových listů vodní parou. Lehká vůně eukalyptu navozuje pocity relaxace a čistého dýchání. Masáž s tímto olejíčkem pomáhá snižovat napětí a navozovat pocit uvolnění. Olej Eucalyptus lze navíc využít také při čištění povrchů - stačí přidat pár jeho kapek do rozprašovače. Je také ideální bojovník proti molům ve skříni.

Hlavní výhody:

 • Podporuje volné dýchání
 • Má skvělé čistící účinky na pokožku i vaši domácnost
 • Podporuje hydrataci a omlazení pokožky
 • Umocňuje působení jógy a meditace na naše tělo i mysl

Emoční působení :

Silné aroma eukalyptu je symbolem jeho silného působení na fyzické i emoční zdraví. Podporuje všechny, kteří často trpí nemocemi – a to tak, že odhaluje vzorce myšlení, které neprospívají zdraví, typu: „nezasloužím si být zdravý,“ „jsem pořád nemocná“, „odpočinu si jen, když onemocním“. Eukalyptus nám dodává sílu těmto zažitým vzorcům čelit a od nemoci se odpoutat. S eukalyptem plně přebíráte zodpovědnost za své zdraví, víte, že vaše potřeby a touhy mohou být naplněny, a můžete být opět zdraví. Eukalyptus pomáhá zvyšovat příliv krve do mozku, a tak zvyšuje naši pozornost. Skvěle podporuje všechny, kdo chtějí jasně pojmenovat svůj záměr nebo zbavit se negativistického uvažování nebo toxických myšlenek. Eukalyptus je vhodné používat na podporu jógových a meditačních cvičení – přivádí naši pozornost zpět k dechu a dovoluje nám s dýchacími cestami uvolnit i mysl. Eukalyptus chladí všechny horké a vzteklé hlavy. Aromatické užití ulevuje od nervozity a frustrací.

 • Pomáhá při závazcích k nemoci, poraženectví, drzosti, zoufalství, touze uniknout (ze života nebo odpovědnosti), uvěznění, neschopnosti uzdravit se
 • Podporuje uzdravování, dobro, volnost, svobodu, zodpovědnost, povzbuzení

Použití :

 • Ošetřující a čistící sprej pro domácnost – smíchejte 10 kapek oleje eukalyptu, mátového oleje a oleje pomeranče s 1/4 šálku bílého octa a 1 a 3/4 šálku vody v rozprašovací láhvi. Poté jednoduše protřepejte a nastříkejte na povrchy. Tento sprej je ideální pro rychlé čištění a jako bonus skvěle voní!
 • Uvolňující sprcha – během sprchování přidejte 2 kapky eukalyptového oleje přímo na podlahu sprchy. Pára z vody vytvoří přírodní difuzér a přinese vám jas a osvěžení.
 • Po náročném dni – před spaním nakapejte eukalyptový olej do difuzéru a rozptylujte v ložnici či pokoji. Vůně eukalyptu podpoří pocity relaxace a připraví vás na kvalitní noční spánek.
 • Přemíra stresu a napětí – ve chvíli, kdy ucítíte napětí, nakapejte do dlaně několik kapek oleje z eukalyptus vdechujte vůni.
 • Oživení, zklidnění a povzbuzení – zejména v zimních měsících nebo v chladném, suchém dni používejte eukalyptový olej ke svému oživení, zklidnění a povzbuzení.
 • Zklidněni a podpora při józe – jóga a meditace mohou být uklidňujícími činnostmi, které mohou pomoci sjednotit a oživit vaše tělo. Součástí těchto aktivit by měl být také úklid vaší mysli od zbytečných myšlenek. Chcete-li zlepšit účinky, rozptylujte během jógy nebo meditace olej z eukalyptu v difuzéru.

Návod k použítí :

 • Aromaterapie: Použijte 3-4 kapky v difuzéru.
 • Lokální použití na pokožce: nařeďte 2–4 kapky nosným olejem a naneste na plíce, hrudník nebo krk.

Emocionální rovnováha: přetížený -> nabuzený


Nařízení Evropského parlamentu nám neumožňují uvádět u výrobků neschválená zdravotní tvrzení. Není to možné ani v případech, kdy jsou tato zdravotní tvrzení potvrzená vědeckými studiemi. Zdravotní tvrzení zde není možné uvádět ani v rámci osobních zkušeností a referencí. Pro zjištění podrobnějších informací se proto odkazujte na jiné zdroje. 

Upozornění: Přecitlivělá pokožka může reagovat podrážděním. Uchovávejte mimo dosah dětí. Pokud jste těhotná, kojící, nebo v péči lékaře, poraďte se s lékařem. V případě zarudnutí nebo podráždění pokožky po lokální aplikaci oleje, je vhodné nanést na postiženou oblast rostlinný olej, nejlépe frakcionovaný kokosový olej. Při použití se vyhněte kontaktu s očima nebo do ušního kanálu či dalších citlivých oblastí nebo otevřených ran. V případě, že se tak stane, olej vyplachujte olejem, nikoliv vodou. Tyto informace o produktu nejsou určeny k diagnostice, léčení, prevenci či k omezení jakéhokoliv onemocnění. Žádné z uvedených produktů na těchto stránkách nenahrazují léčiva či lékařskou péči a nejsou náhradou pestré stravy. Tento produkt není určen k diagnostice, léčení, prevenci či předcházení jakékoli nemoci. 

Odmítnutí zodpovědnosti: Celý obsah této webové stránky vychází z názorů společnosti doTERRA, pokud není uvedeno jinak. Informace na této webové stránce nemají za účel nahradit individuální vztah s kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem a nejsou určeny jako lékařské rady. Doporučujeme Vám, abyste si vybrali svoje vlastní rozhodnutí v oblasti zdravotní péče na základě svého uvážení a ve spolupráci s kvalifikovaným zdravotnickým personálem. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Esenciální oleje (jednodruhové)
Typ výrobku:: Jednodruhový esenciální olej
Složení:: eukalyptus
Emoční označení:: Olej tělesného a duševního zdraví
Aromatický popis:: bylinná, citrusová, kouřová
Emoční působení:: duchovní slepota, frustrace, napětí, nervozita, povznesení, soustředění, stres, vyčerpání, vzorce chování, zoufalství
Tělesné působení:: bolavé končetiny, bolavé svaly, břišní křeče, bronchitida, chřipka, hmyzí kousnutí, katar, křeče, menstruační křeče, nachlazení, očista, únava, ústa, zdravá ústa
Objem: 15 ml