Lemongrass (olej očisty)

Kód: 2462
Neohodnoceno
Značka: doTERRA
399 Kč 329,75 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
15.4.2021

Rychle rostoucí citronovou trávu (Lemongrass) pěstují farmáři v jižní Indii a vyrábí se z ní citrusový esenciální olej, který poskytuje množství příznivých účinků. Citronová tráva se léta používá v asijské kuchyni do polévek, čajů, kari a také na ryby, drůbež, hovězí a mořské plody.

V tradiční medicíně má své nezastupitelné místo při snižování vysokých horeček a zklidnění nervů a stresu, používá se také při bolestech žaludku a hlavy, při nachlazení a projevech revmatismu. Citrónová tráva má také očistné a tonizační účinky a často se proto používá v produktech pro péči o pokožku. Moderní výzkum prováděný v Indii ukazuje, že působí také jako sedativum na centrální nervový systém.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hlavní výhody :

 • Pomáhá zbavit se emocionálního napětí, neklidu a zmatku
 • Podporuje pozitivní myšlení a bojuje proti depresím
 • Podporuje zdravé trávení při vnitřním užití v rostlinné tobolce 
 • Zklidňuje při masáži, zmírňuje bolest svalů a křeče

Emoční působení :

Olej očisty – olej z citronové trávy je silný energetický čistič. Rozptyluje pocity zoufalství a letargie. Pomáhá nám uzdravit se a očistit se, to znamená opustit stará přesvědčení, toxické energie a negativní úhly pohledu. Učí nás, abychom postupovali vpřed bez zaváhání a pochyb. Olej z citronové trávy může být také mocným nástrojem při čištění energie v domě, místnosti nebo kancelářském prostoru. Také čistí negativní energie, zejména při použití na čelní čakře nebo třetím oku. Ve chvíli, kdy opustíme své minulé problémy a stagnaci, vznikne prostor pro to vidět situace s větším nadhledem a jasněji, což nás posune vpřed.

 • Pomáhá při toxické nebo negativní energie, zoufalství, lpění na minulosti, hromadění, tmě, duchovní slepotě
 • Podporuje duchovní jasnost, očistu, odpoutání se, jednoduchost, volnost, uvolnění toho, co již není potřeba

Použití :

 • Zklidňující masáž – po náročném tréninku.
 • V kuchyni – použijte k ochucení předkrmů a masných pokrmů, zejména těch asijských, také tak podpoříte zdravé trávení
 • Zklidnění mysli – nakapejte 1 kapku oleje z citronové trávy na kapesníček nebo do dlaní a inhalujte několik minut
 • Noční můry a neklidný spánek – v difuzéru odpařujte před spaním 2 kapky citronové trávy a 2 kapky levandule
 • Zažívací potíže, zácpa – jednou až dvakrát denně masírujte břicho směsí 2 kapek citronové trávy, 4 kapek koriandru a 4 kapek mandarinky
 • Působí jako antiseptikum – jeho antiseptické účinky pomáhají čistit pokožku: několik kapek v páře při napařování obličeje otevírá póry a olej tak přispívá v ošetření akné, ekzémů a také může pomoci při léčbě atletické nohy.
 • Tělesný pach – jeho antiseptické vlastnosti a svěží vůně také pomáhají kontrolovat pocení a bakterie, které způsobují rozkládání potu.
 • Působí jako odpuzovač hmyzu – citronová tráva je jednou z klíčových účinných látek v přírodních repelentech proti hmyzu.
 • Podpora chuti k jídlu – citronová tráva může působit jako přírodní stimulátor chuti k jídlu. Je to také dobrý pomocník při žaludečních infekcích.
 • Zmírňuje bolesti svalů a hlavy – masáž s olejem z citronové trávy zředěným v jiném nosném oleji může posilovat svalový tonus a ochablé tkáně, může velmi pomoci při předporodní masáži nebo jako ošetření bolavých svalů nebo svalového napětí. Může také uklidnit bolesti hlavy.

Návod k použití :

 • Aromaterapie: Použijte 3-4 kapky v difuzéru dle vašeho výběru.
 • Vnitřní užití: Zřeďte 1 kapku ve 120ml tekutiny.
 • Lokální použití na pokožce: Naneste 1-2 kapky na požadovanou oblast. Zřeďte nosným kokosovým olejem.

Emocionální rovnováha :  ZABLOKOVANÝ --> ROSTOUCÍ

 --------------------------------------------------------------------------------------------

Nařízení Evropského parlamentu nám neumožňují uvádět u výrobků neschválená zdravotní tvrzení. Není to možné ani v případech, kdy jsou tato zdravotní tvrzení potvrzená vědeckými studiemi. Zdravotní tvrzení zde není možné uvádět ani v rámci osobních zkušeností a referencí. Pro zjištění podrobnějších informací se proto odkazujte na jiné zdroje. 

Upozornění: Přecitlivělá pokožka může reagovat podrážděním. Uchovávejte mimo dosah dětí. Pokud jste těhotná, kojící, nebo v péči lékaře, poraďte se s lékařem. V případě zarudnutí nebo podráždění pokožky po lokální aplikaci oleje, je vhodné nanést na postiženou oblast rostlinný olej, nejlépe frakcionovaný kokosový olej. Při použití se vyhněte kontaktu s očima nebo do ušního kanálu či dalších citlivých oblastí nebo otevřených ran. V případě, že se tak stane, olej vyplachujte olejem, nikoliv vodou. Tyto informace o produktu nejsou určeny k diagnostice, léčení, prevenci či k omezení jakéhokoliv onemocnění. Žádné z uvedených produktů na těchto stránkách nenahrazují léčiva či lékařskou péči a nejsou náhradou pestré stravy. Tento produkt není určen k diagnostice, léčení, prevenci či předcházení jakékoli nemoci. 

Odmítnutí zodpovědnosti: Celý obsah této webové stránky vychází z názorů společnosti doTERRA, pokud není uvedeno jinak. Informace na této webové stránce nemají za účel nahradit individuální vztah s kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem a nejsou určeny jako lékařské rady. Doporučujeme Vám, abyste si vybrali svoje vlastní rozhodnutí v oblasti zdravotní péče na základě svého uvážení a ve spolupráci s kvalifikovaným zdravotnickým personálem

Doplňkové parametry

Kategorie: Esenciální oleje (jednodruhové)
Kategorie: Jednodruhový osenciální olej
Složení: Lemongrass
Emoční označení: Olej očisty
Aromatický popis: bylinná, citrusová, kouřová
Emoční působení: chybějící energie, čištění energií, deprese, duchovní slepota, lpění, negativní emoce, spánek, stagnace, toxické vztahy, zoufalství
Objem: 15 ml