Chaga (Inonotus obliquus) extrakt v prášku 50 g

Kód: 2117
Neohodnoceno
Značka: Lifechi
690 Kč 600 Kč bez DPH
Na dotaz
Můžeme doručit do:
14.6.2022
Položka byla vyprodána…

Chaga, neboli Rezavec šikmý, je funkční houbou, která svými účinky působí jak na naše fyzické tělo, tak i psychiku. Její nejdůležitější účinné látky, které neuniknou pozornosti, krom ceněných polysacharidů jsou také melanin, obliquol, betulin, kyselina betulinová a glukanyTradiční čínská medicína ji využívá především pro správnou funkci jater, ledvin a srdce, a zklidnění psychiky.

 

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Houba Chaga neboli Rezavec šikmý

Houba Chaga nejčastěji roste na břízách, v mírném pásmu severní polokoule, na Sibiři, ale také v jihovýchodní Asii. Užívání Chagy  sahá do doby před několika stoletími. Chaga je užívána především v sibiřské a mongolské lidové medicíně a v tradiční čínské medicíně, v Rusku a ve Finsku. Představuje jednu ze zásadních funkčních “bylin”, kterou lze najít a sklízet i v tuhých zimách. Životní cyklus houby totiž trvá až 45 let, přičemž první sběr houby je možný až po jejím desátém roce života.

Jemný prášek ze sklerocia funkční houby Chagy zpracován technologií shellbroken (pro narušení chitinového obalu) s obsahem více jak 1% polysacharidů a 0,5% triterpenů. 

 

Latinský název: Inonotus obliquus

Jiné názvy: Chaga, Čága, sibiřská Čaga, Rezavec šikmý, Kabanoanatake, Bai Hua Rong, Hua He Kong Jun

Země původu: provincie Heilongjiang, pohoří Greater Khingan, Asie

 

Jakost Typ Velikost částic prášku Pěstování Aktivní sloučeniny Aplikace
potravinářská jemný prášek ze sklerocia houby
(Sclerotia / biomasa / powder)
80 MESH sběr v přírodě 1% polysacharidy, betaglukany, 0,5% triterpeny, betulin doplňky stravy, mykoterapie, maceráty, tinktury, kulinářství

 

Historie použití: Tradiční přírodní medicína, TČM, doplňky stravy, mykoterapie, alternativní medicína

Účinné látky: Polysacharidy, glukany, triterpenoidy, ianosterol a inotodiol, kyselina chagová a betulinová a betulin, obliquol, kyselina trametenolová, ergosterol, melanin, vitamíny skupiny B, mangan, germanium, draslík

Souvisí s: preparátem Befungin, bioaktivními látkami, melaninem, pteridinem

Užívání: 1 – 3 g prášku v jedné dávce  s alespoň půlhodinovým odstupem od jídla, (jedna až tři orientační odměrky, odměrka je součástí balení). Užívá se jako doplněk stravy 1x denně. Prášek má nahořklou chuť, takže je dobré odměřenou dávku rozpustit v čaji nebo jiném oblíbeném nápoji (džus, kakao apod.), případně dochutit mlékem a medem.

Více o účincích této houby se dozvíte z lidového léčitelství, v herbářích, lékopisech nebo z vědeckých prací!

Upozornění: Pro více informací a historii použití v tradiční přírodní medicíně Vás musíme odkázat na herbáře nebo na externí zdroje na Internetu nebo v literatuře. Podle současně platného nařízení Evropské komise č.1924/2006 není možné u produktů uvádět žádná nepovolená zdravotní nebo výživová tvrzení, která nebyla schválena Evropskou komisí nebo Evropským úřadem pro bezpečnost potravin. Zdravotním tvrzením se rozumí tvrzení, ze kterého se naznačuje nebo ze kterého vyplývá, že se jedná o léčebné účinky na lidský organismus. Tento produkt je uvedený na trh v ČR jako rostlinný výtažek a surovina pro další zpracování. Nemá schválené diagnostické ani léčivé účinky a nejedná se o lék. Ukládejte mimo dosah dětí. Uchovejte v chladu, suchu a temnu. Minimální trvanlivost je vyznačena na obalu.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení