Vitalvibe Kakaové boby drcené s BIO kešu v kokosovém nektaru, 250 gramů

Kód: 50
Neohodnoceno
Značka: Vitalvibe
299 Kč 266,96 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné
Můžeme doručit do:
14.6.2024
Položka byla vyprodána…

Kakaové boby, kešu oříšky i kokosový nektar od společnosti Big Tree Farms patří k řadě kvalitních ekologických surovin, které jsou 100% přírodní (kakaové boby i kešu oříšky také 100% syrové, tedy RAW) a byly vyrobeny podle norem fair-trade. Společnost spolupracuje přímo s pěstiteli a nabízí jim množství programů na udržení přírodního způsobu pěstování kakaovníku a kokosových palem i dobrých pracovních podmínek. Výběrem těchto kakaových drcených bobů, kešu oříšků a kokosového nektaru navíc přispíváte na pomoc eko-farmářům v Indonésii.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kakaové boby a kešu oříšky spolu neladí jen díky skvělé kombinaci chutí, ale doplňují se i v obsahu látek v nich ukrytých. Neznáme lahodnější kombinaci, která by člověku lépe dodala energii, podpořila jej při stresu a navíc jej tolik potěšila.

 • Flavonoidy jsou látky s antioxidační aktivitou, tedy chrání tělo před účinky volných radikálů. Mají celou řadu příznivých účinků, například prospívají spolu s vápníkem k harmonické funkci srdce a cév. Jejich obsah výrazně klesá při pražení kakaových bobů. Kromě kakaových bobů je najdeme také v ovoci, zelenině, v čaji nebo v červeném víně.
 • Antokyany jsou přirozená barviva fialové barvy. Jsou obsaženy například i v borůvce nebo acai, kde se významně podílejí na příznivém účinku na lidský organizmus.
 • Díky obsahu železa a hořčíku přispívají ke snížení únavy. Specifickými látkami, které se na tomto účinku také podílejí, jsou purinové sloučeniny - theobromin a v malé míře kofein. Obě látky mají díky své příbuznosti dosti podobné účinky, účinek theobrominu je ale asi desetkrát slabší než účinek kofeinu. Proto se u kakaových bobů, ani u dalších pochutin z nich připravených nemusíme obávat “přestimulování organizmu”, ani určité “návykovosti”, jako je tomu například u kávy.
Právě naopak  - díky vitamínům skupiny B a hořčíku zklidníte své pocuchané nervy a díky dalším látkám ukrytým v kakaových bobech budete cítit příjemný pocit tělesné kondice a duševní bdělosti.
 
 • Díky obsahu hořčíku a draslíku přispívají k normální funkci nervového systému, psychologických procesů a neurotransmisi, také látky nazývané bioaktivní aminy prospívají harmonické funkci neurotransmiterů (přenašečů nervových vzruchů v mozku), podílejí se také na vytváření “pocitů blaha”.
 • Díky obsahu hořčíku, fosforu a draslíku přispívají k udržení normálního stavu kostí a zubů, a také k normální funkci svalů a ke zdravé tvorbě bílkovin.
 • Díky obsahu železa přispívají k normální tvorbě červených krvinek a hemoglobinu, a tím k normálnímu přenosu kyslíku v těle.
 • Díky obsahu železa přispívají k normální funkci imunitního systému.
 • Díky obsahu hořčíku, fosforu a železa přispívají k normálnímu energetickému metabolizmu.
 • Díky obsahu hořčíku a železa podporují zdravé dělení buněk.
 Kešu oříšky, stejně jako kakaové boby jsou totiž velmi dobrými zdroji minerálních látek - hořčíku, fosforu, železa a draslíku.
 • Kešu oříšky obsahují sice vyšší procento tuků, velká část z nich jsou ale tuky nenasycené, tedy tuky příznivě působící na lidský organizmus.
 • Sladký nektar z kokosové palmy je skvělým přírodním tekutým sladidlem, má jemnou chuť, podobnou medu z divoce rostoucích květin, má nízký glykemický index a vysokou výživovou hodnotu. 
Složení: kakaové boby bio, kešu oříšky bio, kokosový nektar bio, mořská sůl.
 
Je vhodné zvýšené opatrnosti v těhotenství, při kojení, u dětí do 5 let a také je vhodná obezřetnost při kombinacích s některými léky a dalšími látkami  (hlavně některá antidiabetika, lithium, theofylin, hormonální přípravky, čaj a káva s obsahem kofeinu). Opatrně by s čokoládou měli zacházet všichni s náchylností k migrénám nebo dně.
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz