Kaapa Mushrooms Chaga BIO tinktura, 50 ml

Kód: 2073
Neohodnoceno
919 Kč 820,54 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné
Můžeme doručit do:
26.7.2024
Položka byla vyprodána…

Extrakt z volně rostoucí divoké funkční houby Chaga z finského Laponska.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hledáte způsob, jak být odolnější a vytrvalejší? Procházíte náročným obdobím nebo potřebujete nebo potřebujete podporu během náročného dne?. Tato funkční houba chaga dodá vašemu tělu i psychice potřebnou sílu. Díky množství účinných látek je tato houba velice oblíbená nejen v tradiční čínské medicíně, ale i v té ruské.

Chaga - rezavec šikmý (Inonotus obliquus) je oblíbená funkční houba, pocházející ze severní polokoule. Přirozeně se vyskytuje na kůře bříz a dalších listnatých stromů, kde roste parazitickým způsobem. Pro své účinky bývá přezdívána jako „král hub“, „lesní diamant“ nebo „houba nesmrtelnosti“.

Latinský název: Inonotus obliquus

Jiné názvy: Chaga, Čága, sibiřská Čaga, Rezavec šikmý, Kabanoanatake, Bai Hua Rong, Hua He Kong Jun

Země původu: Finsko

Jakost Typ Extrakce Aktivní sloučeniny Aplikace
potravinářská kapalný roztok ve formě tinktury horkovodní a alkoholová polysacharidy, betaglukany, triterpeny, betulin doplňky stravy, mykoterapie


bublina a nařízení  

Výhody funkčních hub

  • Jsou všestrannými pomocníky během procesu regenerace.
  • Jsou prospěšné, když je třeba zvýšit energii a vitalitu.
  • Pomáhají v náročném období a stresu.
  • Posilují organismus.

Využití Chagy napříč tradicemi

Díky svým vlastnostem je chaga využívána již po tisíce let. V sibiřské lidové medicíně byla podávána jako tonikum. Během druhé světové války ve Finsku bývala chaga pro svou chuť a podobný aromatický profil užívána jako náhrada tehdy nedostupné kávy a zároveň k získání nových sil. A ještě mnohem dříve před tím ji proslavili obyvatelé jedné sibiřské vesnice, kteří ji také používali jako náhražku kávy a čaje.

Původ 

Současné studie ukázaly, že čím severněji je chaga pěstována, tím více betaglukanů a tripertenů obsahuje. Tato chaga pochází z oblasti za polárním kruhem, z ekologicky obhospodařovaných lesů ve Finsku. 

Její dodavatel, firma KÄÄPÄ Mushrooms, je v současnosti největším producentem chagy na světě. Aktivně vypěstuje udržitelnými postupy na březových polenech krásných 100 000 kilogramů chagy ročně. Veliký důraz při tom klade na zachování rovnováhy celého lesního ekosystému.

U houbových tinktur této společnosti je důležité, že obsahují pouze plodnice, nikoliv podhoubí (mycelia). Tím, že se při výrobě zachovává kořenová síť a zpracovává pouze nadzemní část houby, je jistota, že výtažek obsahuje veškeré důležité sloučeniny, které v kořenech mohou chybět. Přestože mycelium může být kultivováno i v laboratorních podmínkách a následně prohlášeno za houby, mohou být některé takto získané houbové produkty chudší na účinné látky.

Firma  KÄÄPÄ Mushrooms produkuje tyto houby přísně ekologickými postupy v lesních houbařských farmách na severu Finska a v Laponsku. Zde jsou v panenské, neznečištěné přírodě pěstovány převážně na kmenech bříz. Tento způsob je časově náročnější, protože břízám trvá déle, než začnou plodit. Výtažky z hub jsou však díky investované trpělivosti mnohem silnější. Bylo zjištěno, že čím severněji houby vyrostou, tím více účinných sloučenin obsahují. Skandinávské dlouhé a drsné zimy nutí rostliny a houby, aby co nejlépe využily krátkého léta a vytvořily si maximum účinných složek. 

Výroba společnosti KÄÄPÄ Mushrooms je certifikována pro ekologické produkty EU. Veškeré produkty procházejí testováním v laboratořích třetích stran na přítomnost těžkých kovů a dalších toxinů.

Výhody zpracování dvojité extrakce

Dvojitý extrakt zajišťuje nejvyšší možnou koncentraci a lepší biologickou dostupnost účinných látek pro organismus. Tradičně byly funkční houby konzumovány ve formě vývaru (vařily se několik hodin), metoda dvojité extrakce mnohonásobně zvětšuje vstřebatelnost a využitelnost účinných složek pro organismus.

Buněčná stěna houby, která obsahuje účinné látky, je tvořena chitinem. Lidský organismus však nemá enzymy pro zpracování chitinu. Takže při trávení nedokážeme uvolnit účinné látky z buněčné stěny houby a vyloučíme je. Extrakcí horkou vodou dokážeme prolomit chitinovou bariéru a vytěžit z houby maximální množství účinných látek. Důležité je ovšem provést ještě extrakci alkoholem, aby se rozpustily také významné sloučeniny, rozpustné v tucích, ktrými jsou například triterpenoidy.

Dávkování: Vždy začínejte s menšími dávkami a postupně je zvyšujte. Doporučená maximální denní dávka jsou 2 ml.
Můžete užívat samostatně nebo přidat do vody, čaje či jiného nápoje. Vzhledem k tomu, že tyto výtažky jsou silné, doporučujeme každé 3 měsíce dát si týdenní pauzu.

Složení: Extrakt z houby Chaga (Inonotus obliquus), voda a alkohol (25% extrakt).

Obsah extraktu v 1 dávce (2ml): 1200mg.

Není významným zdrojem energie, sacharidů, bílkovin ani tuků.

Výrobce: KÄÄPÄ Biotech Ltd., Teilinummentie 4, 09120 Karjalohja, Finsko

Upozornění: Pro více informací a historii použití v tradiční přírodní medicíně Vás musíme odkázat na herbáře nebo na externí zdroje na Internetu nebo v literatuře. Tento produkt je uvedený na trh v ČR jako rostlinný výtažek a surovina pro další zpracování. Nemá schválené diagnostické ani léčivé účinky a nejedná se o lék. Ukládejte mimo dosah dětí. Uchovejte v chladu, suchu a temnu. Minimální trvanlivost je vyznačena na obalu.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz