Imstant Coffe + Lion´s Mane & Chaga mushroom MIX, 10x2,5g

Kód: 1619
Neohodnoceno
399 Kč 346,96 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
26.9.2023

Káva s funkčními houbami je skvělý způsob, když potřebujete trochu povzbuzení. Jeden nápoj totiž kombinuje směs hned několika úžasných ingrediencí. Káva samotná posílí mozkovou aktivitu a ve spolupráci s houbami lion’s mane, chagou a kořenem rhodioly poskytne „nakopnutí“ i dokonalou duševní pohodu ve stejném okamžiku.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Věděli jste, že káva je jeden z nejrozšířenějších antioxidantů na světě? Vychutnejte si ji v netradiční, ale funkční receptuře. Můžete se stále těšit z chuti kávy, která podpoří produktivitu a povzbudí váš metabolismus..

Korálovec ježatý, nazývaný jako „lví hříva“ (lion’s mane), je tím nejlepším pomocníkem pro váš mozek. Tato houba dlouhé věky pomáhala buddhistickým mnichům udržet koncentraci během dlouhých meditací. V současné době je s oblibou využívána k posílení produktivního myšlení a kreativity. Energetizující efekt naší houbové kávy stabilizuje dvojitý extrakt z leskorky lesklé (chagy), která podporuje funkci imunitního systému a celkově posiluje organismus. Kořen rhodioly, adaptogen známý jako „zlatý kořen“, krásně doplňuje účinky chagy a lion’s mane.

Výhody funkčních hub

Funkční houby se v tradičním čínské medicíně a lidovém léčitelství využívané po tisíce let. Harmonizují organismus, posilují jej a navracejí do stavu rovnováhy. Účinkují jako tzv. adaptogeny, to znamená, že zvyšují odolnost vůči stresovým situacím jako úzkost nebo tělesná indispozice. Mají antioxidační účinky, ochraňují buňky před volnými radikály a předčasným stárnutím.

Obsahují několik set biologicky aktivních látek, které mají velmi široké spektrum příznivých účinků na lidské tělo. Asi nejznámější z nich jsou betaglukany, které harmonizují náš imunitní systém. Tyto látky najdete mimo jiné i v lékárně v sirupech pro nemocné děti od jednoho roku věku. Zajímavé je, jakým způsobem působí. Samy o sobě nemají žádné specifické účinky, ale v imunitním systému člověka najdou právě to správné místo, kde jen „pomohou“ buňkám ke správné funkci. A to je skvělé, protože díky tomu jsou betaglukany velmi bezpečné a jejich užívání se nemusí bát ani alergici. Díky obsahu betaglukanů i dalších biologicky aktivních látek mají funkční houby příznivé účinky na hladinu cholesterolu v krvi.

Obsah v sáčku

100% káva Arabica - Tato prémiová instantní káva, která je pěstována na sopečných půdách pohoří Sierra Madre de Chiapas v Mexiku. Zde roste ve vysokých nadmořských výškách na stinných místech. Kávové boby se po sklizni velmi šetrně zpracovávají. Po pražení a vaření bobů se káva koncentruje odpařením a na konci se suší rozprašováním do čistého instantního prášku.

Káva prochází pravidelným laboratorním testováním na zjištění obsahu mykotoxinů s cílem zajistit jejich minimální množství. Jedná se tedy o produkt té nejvyšší kvality (Fair Trade a v USA splňující kritéria BIO certifikace). V 1 dávce obsahuje 50 mg kofeinu.

Chaga (rezavec šikmý) - Dřevokazná houba roste na břízách a listnatých stromech. Ruské lidové léčitelství ji využívá po stovky let jako oporu dokonce při takových potížích, jako je nekontrolovatelné chování buněk lidského těla. Prokazatelně zlepšuje fyzickou odolnost a podporuje normální fungování imunitního systému.

Tato houba je skvělým prostředkem pro zahnání únavy a získání nových sil. Během druhé světové války ve Finsku bývala chaga pro svou chuť a podobný aromatický profil užívána jako náhrada tehdy nedostupné kávy. 

Lion's Mane (korálovec ježatý) - Vzácna houba připomínajícím svým vzhledem lví hřívu, která roste na kmenech listnáčů. Po stovky let je využívána především pro podporu kognitivních funkcí a paměti. Mezi ostatními funkčními houbami se vyjímá svými účinky: výborně zlepšuje koncentraci, povzbuzuje myšlení a stimuluje paměť a vybavování.

Kořen rhodioly - Kořen rhodioly pochází z divokých tibetských hor. Právem je považován za jeden z nejsilnějších adaptogenů s pozitivními účinky na nervovou soustavu, stres a mozkové funkce. Může pomoci zlepšit soustředění, paměť a pozornost.

Pro lidské tělo je totiž velká část houbových tkání nestravitelná. A proto když spolkneme prášek z rozemleté usušené houby, nedokážeme z jejích buněk vstřebat zdaleka všechny cenné účinné látky. V extraktu se naopak nacházejí všechny příznivě působící látky ve snadno stravitelné podobě. A abyste z přírodní houby získali opravdu všechny látky, najdete v tomto instantním nápoji dokonce dvojitý extrakt. Tedy nejen látky rozpustné ve vodě, ale také všechny ostatní látky, které jsme získali extrakcí pomocí alkoholu (ten samozřejmě v konečném produktu obsažen není vůbec). Dvojitý extrakt tedy zajišťuje vyšší vyšší koncentraci a lepší biologickou dostupnost účinných látek pro organismus.

Konečný výtažek z houby Chaga obsahuje min. 30 % polysacharidů (15 % + beta-glukany) a 2 % triterpeny. Práškové výtažky neobsahují žádné cukry, plnidla ani nosiče. Konečný výtažek z Lion´s Mane je standardizován na obsah 30 % polysacharidů (15 % + beta-glukany).

Použití

  • Jeden sáček nasypejte do 200 ml teplé vody (funguje i ve studené).
  • Kávu si dochuťte dle libosti - třeba v kombinaci s kokosovým olejem či rostlinným mlékem.
  • K vytvoření bulletproof nebo frapé s funkčními houbami. Prášek lze smíchat i s jinými nápoji.
  • Můžete si dopřát 2 sáčky denně.
  • Chutná jako káva, houby v ní nejsou cítit.

Nasyp, zamíchej a tvoř!

Doplňkové informace

Nutriční hodnoty v jednom pytlíčku - tj. v jedné dávce (2,5 g) : 

Energická hodnota 0 kcal
Tuky 0 g
Bílkoviny 0 g
Sacharidy 0 g
Sůl  0 g


Složení : instantní káva, výtažek z houby korálovce ježatého, výtažek z houby chaga, rhodiola

Obsah balení : 10 sáčků

Upozornění: Ukládejte mimo dosah dětí. Skladujte na chladném, temném a suchém místě. Nepřekračujte denní doporučenou dávku. Není náhradou pestré stravy. Není určeno dětem do 3 let, těhotným a kojícím ženám. 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz