Superionherbs Ganoderma Duanwood Red Reishi 100% Spor, 90 kapslí

Kód: 578
Neohodnoceno
Značka: Superionherbs
850 Kč –10 %
duanwood red reishi spor
850 Kč –10 % 765 Kč 683,04 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné
Můžeme doručit do:
26.7.2024
Položka byla vyprodána…

Duanwood Red Reishi Spor je 100% spórový prášek z 12-ti měsíční houby. Jedná se o nejcennější část Ganodermy – na 1000 kg hub se získá cca 1 kg spóru. Spór z Reishi je považován za superpotravinu. Vlastností spórového prášku je vyvážený obsah polysacharidů a triterpenů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ganoderma Spór – DuanWood Red Reishi Spór je 100% prášek z houby Ganoderma lucidum, obsahující polysacharidy, adenosin, triterpenoidy a proteiny. Duanwood Red Reishi Spór se získává z jednoleté červené houby. Každodenní konzumace DuanWood Reishi všeobecně přispívá k udržení dobrého stavu organizmu. Reishi je jednou z cenných léčivých rostlin tradiční čínské medicíny. V překladu znamená „božská houba nesmrtelnosti“. Její účinky se využívají již více jak 4 000 let. Je zmiňována i v základním díle čínské medicíny, ve Vnitřním kánonu Žlutého císaře.

Spórový prášek je esencí houby (spóry slouží k rozmonožování Reishi) a z 1000 kg hub se získá 1-2 kg sporového prášku. Ten se speciální metodou za studena musí dezintegrovat, aby účinné látky byli využitelné pro lidský organizmus. Stupeň dezintegrace (shell broken rate) určuje i účinnost produktu. V produktech Superionherbs je použit spórový prášek s 97% dezintegrací.

Tato odrůda Reishi je pěstovaná na dlouhých dubových kmenech po dobu 12-ti měsíců v čisté přírodě horského masívu Wuyi na severozápadě Číny, která je od roku 1999 pod ochranou UNESCO. Jedná se o oblast nedotčenou civilizací, se specifickým klimatem.

Di Tao koncept

Di Tao znamená „autentický zdroj”. V Asii hraje koncept Di Tao zásadní roli. Každá bylina roste nejlépe v určité oblasti. Tato místa, které jsou potvrzeny tradicí i vědeckými výzkumy se nazývají Di Tao. Superionherbs používá ve svých produktech výhradně Reishi z Di Tao regionu – horský masiv Wuyi, oblast vysokých hor vzdálená od civilizace. Plantáže leží v pruhu mezi horskými lesy a vrcholky hor. Jediným zdrojem vláhy jsou tak deště a horská vlhkost. Je zde čistý vzduch, neposkvrněná půda a neexistuje zde žádné znečištění. Reishi se zde pěstuje tradičním způsobem na dlouhých dřevěných kmenech dubů po dobu 12 měsíců.

Betaglukany v Reishi
(1>3)(1>6) beta-D-glukany, které jsou součástí polysacharidové frakce jsou hlavními bioaktivními složkami reishi.
Pozor - všechny betaglukany jsou polysacharidy, ale ne všechny polysacharidy jsou betaglukany!
Zvyšováním procenta polysacharidů v extraktu proto, nelze vytvořit čistý betaglukan.
Moderní extrakcí kvalitní výchozí suroviny z přirozeně pěstovaných hub (Duanwood Reishi) je vždy poměr všech účinných látek zachován a nedochází ke zvyšování jedné složky na úkor jiné.
Přirozeně pěstované houby se nazývají Duanwood Reishi. Charakter a kvalita takové houby se tříbí těžkostmi při růstu. Takto kvalitní plodnice v dospělosti obsahuje vyšší množství polysacharidů než houby pěstované zrychleně. Extrakcí takto kvalitní houby Reishi se zvyšuje množství všech účinných látek - tedy celého spektra - ve výsledném extraktu. Pokud je totiž houba pěstovaná přirozeným způsobem - tak jak roste v přírodě - má přirozeně vysoký obsah v celém spektru účinných látek.

Výzkum ukazuje, že glukany působí především na imunitní systém. V závislosti na kvalitě suroviny a metodě extrakce lze dosáhnout až 50% podílu polysacharidů.
  
Terapeutická účinnost
Terapeutická účinnost extraktu je úměrná kvalitě výchozí suroviny, a tomu odpovídajícímu množství účinných látek. Tvrzení, že nižší procento účinných látek má vyšší účinnost je nesmysl.
Kromě již uvedených byly izolovány také polysacharidy vázané na proteiny a peptidy (proteoglykany, peptidoglykany, glykopeptidy atd.). Tyto konkrétní bioaktivní látky se nacházejí pouze v přípravku z reishi vyrobeném dvojitou extrakcí.

Za zmínku stojí zjištění, že reishi obsahuje více bioaktivních polysacharidů nerozpustných ve vodě než polysacharidů, které jsou ve vodě rozpustné. To znovu dokazuje význam dvojité extrakce – jedině spojení etanolové a horkovodní extrakce (v rámci několikafázového procesu) může zaručit přítomnost všech bioaktivních látek – rozpustných i nerozpustných.
Protinádorové a imunomodulační účinky betaglukanů i vázaných polysacharidů jsou předmětem vědeckého výzkumu již od roku 1957.
  
Triterpeny
Terpeny jsou známé svými protizánětlivými, protinádorovými, protiinfekčními (např. i proti HIV či herpetickým virům), antioxidačními i hypolipidemickými účinky, příliš nestimulují imunitní systém, jsou v mnoha rostlinách, např. i v gingku a ženšenu.

Podtřídou terpenů jsou triterpeny a rostliny je syntetizují během svého růstu a vývoje. I proto jsou v různých stadiích vývoje rozdílné koncentrace různých triterpenů. Tyto látky dávají rostlinám mírně nahořklou chuť. Triterpeny v Reishi mají základ v lanostanu, což je metabolit lanosterolu, který vzniká ze skvalenu. Triterpeny se z Reishi extrahují nejčastěji v methanolu, etanolu atd. V extraktech bylo již nalezno více než 50 unikátních sloučenin, mezi nimi i ganoderická a ludicenická kyselina, dále pak ganoderoly, ganoderal, ganoderioly, ganoderony a kyselina ganodermická.

Za jeden z nejsilnějších triterpenů je považována kyselina ganoderická X, která je velmi účinná v zabíjení rakovinných buněk. Ganoderická kyselina B a D pak má krevní tlak snižující účinky. Triterpeny jsou také schopné potlačovat infekce.
 
V produktech z Reishi jsou používány extrakty standartizované na různé množství triterpenů pro různé terapeutické účely:
Duanwood Red Reishi Extrakt 40% polysacharidů 4% triterpenů
Triterpen Max 20% triterprenů 10% polysacharidů
Duanwood Red Reishi Spórový prášek 2% triterpenů
  
Polysacharidy
Z Reishi bylo doposud izolováno cca 200 různých polysacharidů. Polysacharidy mají mnoho účinků, jsou popsány imunitu posilující (zvyšují počty imunitních buněk, jejich aktivitu…), protizánětlivé (zvláště ve vyšších koncentracích), hypoglykemizující, protivředové, protirakovinné, antioxidační, protivirové aj.
Glykoproteiny jsou pak úspěšné v boji proti virům a také jsou imunomodulátory. Není možné opomenout, že jsou efektivní v ničení rakovinných buněk.
V Reishi nacházíme ve vodě rozpustné a vstřebatelné polysacharidy, kam patří i beta glukany (beta-1-3 a beta-1-6-D glukany, dále jsou v Reishi i ganoderany A, B, C), či ve vodě nerozpustné a nevstřebatelné, např. chitin.
 
Přehled produktů dle obsahu polysacharidů
V produktech z Reishi používáme extrakty standartizované na různé množství polysacharidů pro různé terapeutické účely:
Duanwood Red Reishi Extrakt 40% polysacharidů 4% triterpenů
Tritepen Max 20% Triterpenů 10% polysacharidů
Duanwood Red Reishi Spórový prášek 3% polysacharidů 2% triterpenů
 
Plodnice
Plodnice je nadzemní „orgán“ houby, jehož hlavním úkolem je rozmnožování. Plodnice vyrůstají z mycelia nad zemský povrch. Doba růstu divoké Reishi trvá z mycelia až do období dospělosti kdy vystřeluje spórový prášek - 10-12 měsíců.
Reishi tak po dlouhou dobu čerpá živiny z kmene a půdy a je vystavena těžkostem růstu a okolního prostředí. Díky tomu získává svoje schopnosti, které jsou někdy označovány za magické. 
 
Proteiny v Reishi
Proteiny neboli bílkoviny jsou důležitou součástí hub a mají velké množství pozitivních účinků na zdraví. Nejznámější bílkovinou izolavenou z mycelia Reishi je Ling Zhi-8 (LZ-8).
Další bílkoviny v Reishi jsou různé druhy lektinů. Proteiny v Reishi stimulují účinně buňky imunitního systému, posilují jejich množení, působí protirakovinně a antioxidačně.
 
Ganoderická kyselina A
Je považována za jeden z nejsilnějších triterpenů a je velmi účinná v zabíjení rakovinných buněk. Má také schopnost snižovat krevní tlak a potlačovat infekce.
Největší množství ganoderické kyseliny A se nachází v pileu Reishi což je horní částí plodnice (sporokarpu) kde se tvoří spór.

Zdroj:Department of Pharmacognosy, Graduate School of Pharmaceutical Sciences, Kyushu University, Higashi-ku, Fukuoka, Japan.
 
Reishi sporový prášek
Spora je mikroskopická částice schopná vyklíčit v dospělého jedince, aniž by musela splynout s nějakou jinou buňkou. U hub může být jednobuněčná nebo i vícebuněčná. Slouží k šíření houby na jiná stanoviště. Spóry jsou produkovány horní části plodnice - sporokarpu.
Reishi vytváří spóry ve velmi krátkém období v poslední fázi růstu a doslova je vystřeluje do okolí. Houby je proto nutné přikrýt papírovými "kloboučky" a takto zachycený sporový prášek se sklidí a pomocí speciální ultrasonické technologie se za studena dezintegruje.
Tím se dosahuje vysoké využitelnosti pro lidský organizmus.

Má vysokou vstřebatelnost a je bohatý na nukleosidy jako adenin, adenosin, uracil, uridin atd. Adenosin např. snižuje shlukování krevních destiček, tedy tvorbu krevních zátek (trombů), reguluje též krevní tlak a podává se při srdečních arytmiích.

Z 50 kilogramu hub se získá asi 1 kg sporového prášku. Z hlediska TCM obsahuje spór Reishi kvalitu JING esence v maximální míře. V Asii je proto některými lékaři považován za účinější než extrakt. Je zhruba 70x účinější než samotné tělo houby.
 
Mycelium
Každý houbař už jistě viděl podhoubí – při sběru plodnic v lese je patrné jako spleť bílých vláken, kterým se říká hyfy a z nichž plodnice vyrůstá. Ne každý už ví, že toto podhoubí prorůstá lesní půdou (nebo, u dřevokazných hub, napadeným dřevem) na vzdálenosti mnoha metrů, a že jeho celková váha je většinou mnohonásobně větší, než celková váha plodnic. Při pěstování biomasy léčivých hub in vitro (tj. uměle) se využívá toho, že mycelium roste mnohem rychleji než plodnice.

KVALITA EXTRAKTU
100% Duanwood Red Reishi Spór
bez přídatných látek, konzervantů
98,7% shell broken rate
 
STANDARDY ZPRACOVÁNÍ
testováno v německé laboratoři Agrolab
certifikace IFS food, ISO 9001, HACCP
rostlinné tobolky

Složení : 100% sporový prášek získaný z 12měsíční Duanwood Red Reishi
Balení: 90 kapslí x 300 mg tj. 27 g

Dávkování : První týden: 1 kapsle ráno cca 20 minut před snídaní.
Od druhého týdne: 1 kapsle ráno cca 20 minut před snídaní a 1 kapsle odpoledne mezi jídly.

Upozornění: Tento produkt byl uvedený na trh jako doplněk stravy. Produkt nemá schválené léčivé účinky a nejedná se o lék a není určen jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí. Minimální trvanlivost vyznačena na obalu. Účelem informací zde uvedených není zvýšení spotřeby a výdeje produktů. Nevybízíme vás k nevhodnému, nestřídmému nebo neopodstatněnému užívání produktů. Vždy si pečlivě prostudujte příbalový leták, účinné látky a použití produktů konzultujte s lékařem nebo lékárníkem.

bublina a nařízení

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz