Housenice červená (Cordyceps militaris) extrakt v prášku 50 g

Kód: 2114
Neohodnoceno
Značka: Lifechi
690 Kč 600 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné
Můžeme doručit do:
7.12.2022
Položka byla vyprodána…

Cordyceps militaris, česky Housenice červená, patří mezi vysoce uznávaný prostředek v tradiční čínské medicíně, který se používá v souvislosti s játry, dýchacími cestami a ledvinami. V Evropě a v USA se stává součástí mnoha doplňků stravy pro sportovce. V čínské medicíně se používá pro podporu vitality, obranyschopnosti, fyzické výkonnosti a vytrvalosti. Ocení ji zejména fyzicky aktivní lidé a sportovci.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Houby rodu Cordyceps ve skutečnosti parazitují na hostitelích ( larvy, můry, mravenci) kteří žijí v Asii jako např. v Číně, v Tibetu a v Himalájích. Kvůli vysoké poptávce se však housenice červená začala v Asii cíleně kultivovat. Z Asie se pak vyváží do zahraničí, zejména do Evropy a do USA. V těchto zemích bývá nejčastěji využívána jako doplněk stravy pro sportovce a pro všechny nadšence oboru fitness. Cordyceps totiž dokáže efektivně zvyšovat vitalitu a produktivitu organismu. Sportujícím také pomáhá udržet fyzickou výkonnost a především odolávat kyslíkovému dluhu, který se tvoří během vynaložení fyzické aktivity.

Obsah a zpracování Cordycepsu

Jemný prášek z plodnice funkční houby Cordyceps je zpracován technologií shellbroken (pro narušení chitinového obalu) s obsahem více jak 7% polysacharidů, 0,2% adenosinu a 0,1% cordycepinu.

Cordyceps obsahuje velké množství živin, jako jsou bílkoviny, tuky, sacharidy, vlákninu a minerální látky. Dále v něm najdeme aminokyseliny, adenosin a cordycepin. Obvykle se užívá 1 – 3 g denně s minimálním půlhodinovým odstupem od jídla. Prášek můžete přidat do jídel a nápojů. Oproti  extraktu z Cordycepsu má Cordyceps ve formě houbového prášku jemnější působení. 

Latinský název: Cordyceps militaris

Jiné názvy: Cordyceps, Housenice červená, Žezlovka čínská, Clavaria militaris, Ophiocordyceps sinensis, Chinese caterpillar mushroom, Tibetian caterpillar fungus, Yartsa gunbu, Yatsa gunbu, Yarshagumba, Yarchagumba, Chong cao, Jarca günbu

Země původu: provincie Zhejiang, Asie

Jakost Typ Velikost částic prášku Pěstování Aktivní sloučeniny Aplikace
potravinářská jemný prášek z plodnice houby
(Fruiting body / biomasa / powder)
80 MESH kultivace na substrátu 7% polysacharidy, 0,2% adenosin, 0,1% cordycepin, D-manitol, cordymin, kyselina cordycepsová doplňky stravy, mykoterapie, maceráty, tinktury, kulinářství

 

Historie použití: Tradiční přírodní medicína, TČM, doplňky stravy, mykoterapie, alternativní medicína

Účinné látky: Polysacharidy, glukany, triterpenoidy, cordycepin, adenosin, D-manitol, cordymin, kyselina cordycepsová, steroly, vitamíny a stopové prvky minerálů

Souvisí s: fitness, sportovci, bodybuildingem, VO2max

Užívání: 1 – 3 g prášku v jedné dávce  s alespoň půlhodinovým odstupem od jídla, (jedna až tři orientační odměrky, odměrka je součástí balení). Užívá se jako doplněk stravy 1x denně. Prášek má nahořklou chuť, takže je dobré odměřenou dávku rozpustit v čaji nebo jiném oblíbeném nápoji (džus, kakao apod.), případně dochutit mlékem a medem.

bublina a nařízení

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz