Chaga (Inonotus obliquus) extrakt v prášku 50 g

Kód: 2117
Neohodnoceno
Značka: Lifechi
690 Kč 600 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné
Můžeme doručit do:
2.12.2022
Položka byla vyprodána…

Chaga, neboli Rezavec šikmý, je funkční houbou, která svými účinky působí jak na naše fyzické tělo, tak i psychiku. Její nejdůležitější účinné látky krom ceněných polysacharidů jsou také melanin, obliquol, betulin, kyselina betulinová a glukany. Tradiční čínská medicína ji využívá především pro správnou funkci jater, ledvin a srdce, a zklidnění psychiky.

 

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Houba Chaga ( Rezavec šikmý ) nejčastěji roste na břízách, v mírném pásmu severní polokoule, na Sibiři, ale také v jihovýchodní Asii. Užívání Chagy sahá do doby před několika stoletími. Chaga je užívána především v sibiřské a mongolské lidové medicíně a v tradiční čínské medicíně, v Rusku a ve Finsku. Představuje jednu ze zásadních funkčních “bylin”, kterou lze najít a sklízet i v tuhých zimách. Životní cyklus houby totiž trvá až 45 let, přičemž první sběr houby je možný až po jejím desátém roce života.

Jemný prášek z houby Chagy je zpracováván technologií shellbroken (pro narušení chitinového obalu) s obsahem více jak 1% polysacharidů a 0,5% triterpenů. 

Latinský název: Inonotus obliquus

Jiné názvy: Chaga, Čága, sibiřská Čaga, Rezavec šikmý, Kabanoanatake, Bai Hua Rong, Hua He Kong Jun

 Země původu: provincie Heilongjiang, pohoří Greater Khingan, Asie 

Jakost Typ Velikost částic prášku Pěstování Aktivní sloučeniny Aplikace
potravinářská jemný prášek ze sklerocia houby
(Sclerotia / biomasa / powder)
80 MESH sběr v přírodě 1% polysacharidy, betaglukany, 0,5% triterpeny, betulin doplňky stravy, mykoterapie, maceráty, tinktury, kulinářství

 

Historie použití: Tradiční přírodní medicína, TČM, doplňky stravy, mykoterapie, alternativní medicína

Účinné látky: Polysacharidy, glukany, triterpenoidy, ianosterol a inotodiol, kyselina chagová a betulinová a betulin, obliquol, kyselina trametenolová, ergosterol, melanin, vitamíny skupiny B, mangan, germanium, draslík

Užívání: 1 – 3 g prášku v jedné dávce  s alespoň půlhodinovým odstupem od jídla, (jedna až tři orientační odměrky, odměrka je součástí balení). Užívá se jako doplněk stravy 1x denně. Prášek má nahořklou chuť, takže je dobré odměřenou dávku rozpustit v čaji nebo jiném oblíbeném nápoji (džus, kakao apod.), případně dochutit mlékem a medem.

Více o účincích této houby se dozvíte z lidového léčitelství, v herbářích, lékopisech nebo z vědeckých prací!

bublina a nařízení

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz