Kaapa Mushrooms Reishi tinktura, 50 ml

Kód: 2072
Neohodnoceno
919 Kč 820,54 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné
Můžeme doručit do:
6.5.2024
Položka byla vyprodána…

Reishi se pěstuje na venkovní farmě v Karjalohja ve Finsku. Tato houba je používána pro svou unikátní schopnost harmonizovat nervovou soustavu i jako prostředek svědčící dobré imunitě.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Toužíte po zklidnění nervů nebo právě procházíte náročným obdobím plným stresu? Zkuste užívat funkční Reishi – „božskou houbou nesmrtelnosti“, která podporovala psychickou pohodu lidí statisíce let. Jedna z nejpopulárnějších funkčních hub planety se užívá pro svou unikátní schopnost harmonizovat nervovou soustavu i jako prostředek svědčící dobré imunitě.

Reishi - lesklokorka lesklá (Ganoderma lucidum) patří mezi nejoblíbenější funkční houby. Je známá v západní i tradiční čínské medicíně, která ji s úspěchem využívá již více než 4000 let. Tato dřevokazná chorošovitá houba z Asie roste na poškozených – živých i odumřelých listnatých stromech, nebo svým lesklým vějířovitým kloboukem zdobí pařezy. Pro velkou řadu blahodárných účinků bývá přezdívána „božská houba nesmrtelnosti“.

Latinský název: Ganoderma lucidum

Jiné názvy: Reishi, Reischi, Lesklokorka lesklá, Ling Zhi, Mannetake, Leskloporka, Panacea Polypore

Země původu: Finsko

Jakost Typ  Extrakce Aktivní sloučeniny Aplikace
potravinářská kapalný roztok ve formě tinktury horkovodní a alkoholová polysacharidy, betaglukany, triterpeny doplňky stravy, mykoterapie

 

 bublina a nařízení

Přínosy této houby

  • Pomáhá ke zmírnění stresu a stabilizaci emocí.
  • Podporuje kvalitu spánku.
  • Napomáhá imunitnímu systému k normální a harmonické funkci.
  • Jsou všestrannými pomocníky během procesu regenerace.
  • Jsou prospěšné, když je třeba zvýšit energii a vitalitu.
  • Pomáhají v náročném období.
  • Celkově posilují organismus

Tradiční využití

Reishi byla jedním ze základních prostředků staré Číny, zmínky o ní se objevovaly ve starých spisech již před několika tisíciletími. Tato houba se podávala coby přirozená podpora imunity. V tradiční čínské medicíně se nazývá tato houba „tropismus k srdci“ nebo také „vyživuje srdce“. Z tohoto důvodu se lesklokorka indikovala na posílení srdce a kardiovaskulárního systému. Zároveň se využívala její schopnost „uklidnit ducha“, pročež se podávala těm, kteří trpěli poruchami spánku. V klášterech se užívala pro podporu meditativního stavu

Reishi se v kombinaci s cordycepsem doporučovala jako vzpruha.  

Původ 

Dodavatel, firma KÄÄPÄ Mushrooms, aktuálně pěstuje 10 různých kmenů reishi, které kombinuje v extraktu nejvyšší kvality.

U houbových tinktur této společnosti je důležité, že obsahují pouze plodnice, nikoliv podhoubí (mycelia). Tím, že se při výrobě zachovává kořenová síť a zpracovává pouze nadzemní část houby, je jistota, že výtažek obsahuje veškeré důležité sloučeniny, které v kořenech mohou chybět. Přestože mycelium může být kultivováno i v laboratorních podmínkách a následně prohlášeno za houby, mohou být některé takto získané houbové produkty chudší na účinné látky.

Firma  KÄÄPÄ Mushrooms produkuje tyto houby přísně ekologickými postupy v lesních houbařských farmách na severu Finska a v Laponsku. Zde jsou v panenské, neznečištěné přírodě pěstovány převážně na kmenech bříz. Tento způsob je časově náročnější, protože břízám trvá déle, než začnou plodit. Výtažky z hub jsou však díky investované trpělivosti mnohem silnější. Bylo zjištěno, že čím severněji houby vyrostou, tím více účinných sloučenin obsahují. Skandinávské dlouhé a drsné zimy nutí rostliny a houby, aby co nejlépe využily krátkého léta a vytvořily si maximum účinných složek. 

Výroba společnosti KÄÄPÄ Mushrooms je certifikována pro ekologické produkty EU. Veškeré produkty procházejí testováním v laboratořích třetích stran na přítomnost těžkých kovů a dalších toxinů.

Metoda zpracování

Reishi je zpracována metodou dvojité extrakce. Dvojitý extrakt zajišťuje nejvyšší možnou koncentraci a lepší biologickou dostupnost účinných látek pro organismus. Zatímco tradičně byly funkční houby konzumovány ve formě vývaru (vařily se několik hodin), metoda dvojité extrakce mnohonásobně zvětšuje vstřebatelnost a využitelnost účinných složek pro organismus.

Buněčná stěna houby, která obsahuje účinné látky, je tvořena chitinem. Lidský organismus však nemá enzymy pro zpracování chitinu. Takže při trávení nedokážeme uvolnit účinné látky z buněčné stěny houby a vyloučíme je. Extrakcí horkou vodou dokážeme prolomit chitinovou bariéru a vytěžit z houby maximální množství účinných látek. Důležité je ovšem provést ještě extrakci alkoholem, aby se rozpustily také významné sloučeniny, rozpustné v tucích, kterými jsou například triterpenoidy.

Sušená reishi je dvakrát extrahována – horkou vodou a alkoholem v poměru 1:20. Touto metodou je zajištěno, že každá lahvička tinktury je velmi účinná, s veškerými příznivě působícími látkami ve snadno stravitelné podobě. Navíc je možné ji skladovat až 3 roky.

Dávkování: Vždy začínejte s menšími dávkami a postupně je zvyšujte. Doporučená maximální denní dávka jsou 2 ml. Užívejte ideálně 1 hodinu před spaním. Můžete brát samostatně nebo přidat do vody, čaje či jiného nápoje. Vzhledem k tomu, že naše výtažky jsou silné, doporučujeme každé 3 měsíce dát si týdenní pauzu.

Složení: Extrakt z houby Reishi (Ganoderma lucidum), voda a alkohol (25% extrakt). Obsah extraktu v 1 dávce (2ml): 600mg.

Není významným zdrojem energie, sacharidů, bílkovin ani tuků. 

Obsah extraktu v 1 dávce (2ml): 600 mg.

Výrobce: KÄÄPÄ Biotech Ltd., Teilinummentie 4, 09120 Karjalohja, Finsko

Upozornění: Pro více informací a historii použití v tradiční přírodní medicíně Vás musíme odkázat na herbáře nebo na externí zdroje na Internetu nebo v literatuře. Tento produkt je uvedený na trh v ČR jako rostlinný výtažek a surovina pro další zpracování. Nemá schválené diagnostické ani léčivé účinky a nejedná se o lék. Ukládejte mimo dosah dětí. Uchovejte v chladu, suchu a temnu. Minimální trvanlivost je vyznačena na obalu.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz