Keltská mořská sůl BIO hrubozrná 1 kg

Kód: 3206
Neohodnoceno
279 Kč 242,61 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné
Můžeme doručit do:
28.7.2022
Položka byla vyprodána…

Tato sůl je hrubá,  ještě vlhká a našedlá díky obsahu minerálů, vhodnou do všech domácích vařených či kvašených jídel, do lázní na sýr apod. Bělost soli stejně jako bílá barva cukru znamená, že je rafinovaná a minerály odstraněny. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Le Guerandais Sůl hrubozrnná z Guérande

Hmotnost: 1000 g

Produkt ekologického kontrolovaného zemědělství

Tato sůl je výjimečná svým přirozeným nízkým podílem NaCl - pouhých 82-84 % a má cca 14-16 % makro a mikrominerálů. Je přirozeně vlhká.

Ve 100 g je 420 mg magnézia (112 % DDD), 152 mg vápníku (19 % DDD), 17,5 mg železa (125 % DDD) a další.

Tato nerafinovaná mořská sůl z bretaňské Guerandai z Francie má na americkém trhu tu nejlepší pověst a je známá pod obchodním názvem "Keltská mořská sůl" (Celtic Sea Salt)

Sally Fallonová a Mary G. Enigová, PhD o soli ve výše zmíněné knize píšou:

Nejlepší a pro zdraví nejpřínosnější je sůl získávána působením slunce na mořskou vodu v jílem vymazaných kádích. Její našedlá barva svědčí o vysoké vlhkosti a o obsahu stopových minerálů.  Tato přírodní sůl obsahuje pouze kolem 82 % chloridu sodného, obsahuje 14 % makrominerálůpředevším magnéziaa až na 80 stopových prvků. Nejlepší a nejčistší na trhu dostupný dostupný zdroj nerafinované mořské soli jsou bretaňské bažiny s mořskou solí, kde se tato “pěstuje” podle starodávných metodNěkteří vědci tvrdí, že tato forma jódu setrvává v tělesných tekutinách po mnoho týdnů,  zatímco jód uvolněný z jódizovavých solí  projde tělem velmi rychle.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení