Zinzino Zinobiotic, prebiotikum 180 g

Kód: 2420
Neohodnoceno
Značka: Zinzino
858 Kč –7 %
zinobiotic
858 Kč –7 % 799 Kč 694,78 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
22.10.2021

Zinobiotic je na míru připravená směs pěti přírodních vláknin (1). Tyto vlákniny metabolizují v tračníku (tlusté střevo), kde podporují růst zdravých bakterií.
Zinobiotic pomáhá zamezit prudkému zvyšování hladiny cukru v krvi po jídle (2) a udržovat správnou hladinu cholesterolu (3). Tyto vlákniny podporují zdravou funkci střev včetně pravidelnosti stolice (4), pocitu plnosti a snížení nadýmání.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zinzino - Zinobiotic, 180g

HLAVNÍ VÝHODY :

 • směs vláknin
 • zdravá střeva
 • vyrovnaná hladina cholesterolu (3)
 • snížení hladiny cukru v krvi po jídle (2)
 • zdravá funkce střev a pravidelná stolice (4)
 • vyvážený mikrobiom
 • čistá střeva

VLÁKNINA:

Ostatní produkty většinou obsahují jeden nebo dva druhy vlákniny, což je pro naši každodenní potřebu nedostačující. Zinobiotic obsahuje důležité množství pěti rozpustných vláknin (1) Tento přístup má pozitivní vliv na celý tračník. Rezistentní škrob, inulin, ovesný beta-glukan, fruktooligosacharid (FOS) a plevy psyllia jsou v tračníku fermentovány a ovlivňují několik funkcí střev, například rezistentní škrob přispívá ke snížení jinak normální hladiny cukru v krvi po jídle (2)
.
ZDRAVÍ STŘEV:

Vlákniny v produktu Zinobiotic stimulují růst dobrých bakterií v celém tračníku. V lidském tračníku existuje přes 100 bilionů bakterií, a zatímco některé jsou pro naše zdraví přínosné, některé z nich jsou naopak méně žádoucí. Dobré bakterie využívají vlákninu jako své palivo, které jim umožňuje růst rychleji než bakterie nevhodné, a proto mohou zabrat jejich místo. Dobré bakterie přispívají k mnoha důležitým funkcím v lidském těle jako je například posilování našeho imunitního systému. Jsou spojeny také s lepší náladou, vytrvalostí a obecně lepším zdravotním stavem. Zdravá střeva jsou pro zdravé tělo nezbytná. Všechny vlákniny v produktu Zinobiotic také přispívají k pocitu sytosti (což může pomoci zvládat chuť k jídlu), ale zároveň snižuje nadýmání tím, že upravuje pravidelnost vyprazdňování (4) Může dojít ke krátkému přechodnému období, během kterého vláknina začne upravovat populaci bakterií, ale to je jen drobný krok na cestě k dobrému zdraví.


NORMÁLNÍ HLADINY CHOLESTEROLU: Jedním z pěti druhů vláknin jsou ovesné beta-glukany. Ty mají vědecky ověřenou funkci při udržování normální hladiny cholesterolu v krvi (2)

KTERÉ VLÁKNINY:

 • rezistentní škrob,
 • inulin z kořene čekanky,
 • ovesné betaglukany
 • fruktooligosacharidy (FOS) také z kořene čekanky
 • z plevy psyllia. 


DOPORUČENÁ DENNÍ DÁVKA: Smíchejte 6 g (1 naběračka) prášku s 50 až 100 ml vody v nápojovém šejkru, nebo smíchejte s nápojem dle vašeho výběru (např. voda nebo džus). Pokud smícháte Zinobiotic s nápojem LeanShake nebo se smoothie, přidejte další tekutiny podle vaší chuti. Tento produkt lze užívat jednou až dvakrát denně
podle vašich potřeb. 

VODA: Při užívání těchto vláknin se doporučuje pít další tekutiny. Voda zabraňuje tomu, aby byla stolice příliš tuhá. 

SKLADOVÁNÍ: Produkt uchovávejte na suchém a chladném místě a zavírejte víčko. 

UPOZORNĚNÍ:  Neměli byste překračovat doporučenou denní dávku. Doplňky stravy nenahrazují pestrý jídelníček. Použití produktu u těhotných žen a dětí do 1 roku věku by se mělo konzultovat s lékařem.
* Potvrzeno úřadem EFSA (Evropský úřad pro bezpečnost potravin)

Zinobiotic

SCHVÁLENÁ PROHLÁŠENÍ ÚŘADEM EFSA
(1) Prohlášení, že potraviny bohaté na vlákninu a jakékoli prohlášení, které bude mít pro spotřebitele stejný význam, může být učiněno pouze pokud produkt obsahuje alespoň 6 g vlákniny na 100 g nebo alespoň 3 g vlákniny na 100 kcal.
(2) Náhrada stravitelných škrobů rezistentními škroby ve vašem jídelníčku přispívá ke snížení hladiny glukózy v krvi, která jinak po jídle stoupá. Toto prohlášení lze uplatnit pouze pro potraviny, ve kterých byl stravitelný škrob nahrazen rezistentním škrobem natolik, že výsledný obsah rezistentního škrobu je minimálně 14 % z celkového množství škrobu.
(3) Beta-glukany pomáhají udržovat normální hladinu cholesterolu v krvi. Toto tvrzení může být použito pouze pro potraviny, které obsahují alespoň 1 g ovesných beta-glukanů, ovesných otrub, ječmene, otrub z ječmene, nebo směs těchto zdrojů podle kvantifikovaného poměru. Aby bylo možné toto tvrzení použít, musí být spotřebiteli sděleno, že příznivého účinku lze dosáhnout při denním příjmu 3 g beta-glukanů z ovsa, ovesných otrub, ječmene, otrub z ječmene, nebo směs
těchto beta-glukanů.
(4) Vláknina přispívá ke zvýšenému objemu stolice. Toto tvrzení může být použito pouze pro potraviny, které jsou bohaté na vlákninu, jak je uvedeno v požadavku na VYSOKÉ MNOŽSTVÍ VLÁKNINY v příloze nařízení (ES) č. 1924/2006.