Kolman Brothers - Multi Kolagen™ peptidy, 280g

Kód: 3335
Neohodnoceno
899 Kč –4 %
Kolman Brothers - Multi Kolagen™ peptidy, 280g
899 Kč –4 % 859 Kč 746,96 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
29.6.2022

Cca 30% lidského těla je tvořeno kolagenem, včetně největšího orgánu lidského těla - kůže. Kolagen je celkově nejvíce zastoupená bílkovina organismů na světě a je důležitá pro pevnost, elasticitu a regeneraci všech tkání, orgánů, vazů, kloubů atd. Obsahuje vysoké koncentrace Glycinu, Lysinu a Prolinu. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vědecky testovaný komplex bioaktivních kolagenových peptidů přední německé kvality Gelita (135 let zkušeností a testů) od slovenské rodinné společnosti Kolman Brothers. Multi Kolagen™ obsahuje jednotlivé kolageny FORTIGEL®, TENDOFORTE® a VERISOL®, které potvrdily své účinky v četných vědeckých studiích a díky nimž je produkt neuvěřitelně komplexní a obsahuje úplně všechny typy funkčních kolagenních složek, navíc v přesných (nebo vyšších) množstvích a poměrech, jež dokázali svou účinnost v testování na lidech. Produkt také obsahuje přidaný vitamín C pro optimální synergii s kolagenem.

Kolman Brothers dbají na to, aby použité suroviny byly od ověřených výrobců, kteří mají ISO certifikáty, dodržují správnou výrobní praxi a každá vyrobená šarže má výstupní analytický certifikát. Původní zdroje kolagenu pro tvorbu peptidů jsou nejen "grass fed" ale přímo "pasture raised".

Základní strukturální jednotkou kolagenu jsou aminokyseliny pospojované v dlouhých polypeptidových řetězcích. Nativní kolagen se skládá ze tří polypeptidových řetězců, které se obtáčí kolem sebe a vytvářejí strukturu trojité šroubovice. Každá trojitá šroubovice je unikátní svou velikostí a aminokyselinovým složením.

Společným znakem všech kolagenů je sekvence, která může být vyjádřená jako (Gly-X-Y)* n, kde X a Y jsou často zastoupené prolinem (Pro) a hydroxyprolinem (Hyp) a ostatními aminokyselinami. Tato sekvence je nutná k tomu, aby kolagen sestavil vlákna, která poskytují strukturální integritu mezibuněčné hmoty pojivových tkání.

Bioaktivní kolagenní pepitdy - co to je?

Bioactive Collagen Peptides® vznikají z nativního kolagenu vysoce řízeným výrobním procesem společnosti GELITA v Německu. Jsou optimalizované pro maximální zlepšení vstřebatelnosti a na stimulaci buněk zapojených do biosyntézy kolagenu. Jakmile jsou absorbované do krevního oběhu, mohou ovlivnit aktivitu fibroblastů a chondrocytů v procesu biosyntézy stavebních prvků mezibuněčné hmoty.

Účinek Bioactive Collagen Peptides® na poces syntézy mezibuněčné hmoty je založený na dvou mechanismech:

 •  Stimulace buněčné syntézy
 • Dodávka aminokyselin jako cenných stavebních prvků

Výsledkem je, že se Bioactive Collagen Peptides® liší různým fyziologickým zaměřením:

-FORTIGEL® zejm. pro klouby, chrupavky

-TENDOFORTE® zejm. pro vazy, šlachy

-VERISOL® zejm. na pleť, vlasy, nehty

Jelikož nemá kolagen ani jeho peptidy dle EU legislativy schválená zdravotní tvrzení, doporučujeme dohledat si jeho unikátní vlastnosti v jiných zdrojích. Výrobce Kolman Brothers zveřejnil na svém webu mj. hlavní vědecké studie, které prokázali četné efekty složek FORTIGEL®, TENDOFORTE® a VERISOL®: https://kolmanbrothers.sk/o-produkte/

Kolagen je stále jedna z dost přehlížených částí lidské výživy. Spousta lidí přitom dle našeho názoru trpí řadou problémů, které by s dostatkem kolagenních bílkovin resp. aminokyselin, které kolagenní bílkovina obsahuje třeba vůbec neměli ( klouby, kůže, vlasy, nehty apod ) Cca 30% lidského těla je tvořeno kolagenem, včetně největšího orgánu lidského těla - kůže. Kolagen je celkově nejvíce zastoupená bílkovina organismů na světě a je důležitá pro pevnost, elasticitu a regeneraci všech tkání, orgánů, vazů, kloubů atd. Obsahuje vysoké koncentrace Glycinu, Lysinu a Prolinu. 

% Kolagenu v našem těle

 • 90 % očního bělma
 • 80 % šlach
 • 75 % pokožky
 • 60 % chrupavek
 • 30 % kostí
 • 1–10 % svalové hmoty

Kolagen funguje jako lepidlo pro celé naše tělo. Vytváří vazivo, čímž udržuje struktury pokožky, svalové tkáně, kostí a šlach. Dokonce i výraz „kolagen“ pochází z řeckého slova „kólla“ a francouzské přípony „- gen“. Slovo lze doslovně přeložit jako „výroba lepidla“.

Tento protein podobný lepidlu je obzvláště koncentrován v tzv. extracelulární matrici (ECM). ECM v podstatě funguje jako podpůrný systém podobný pomyslné síti, která drží buňky pohromadě. ECM je také zodpovědná za vysílání signálů ke snížení zánětů a opravě poškozených buněk.

Pro koho jsou určeny bioaktivní kolagenní peptidy Multi Kolagenu (FORTIGEL®, TENDOFORTE® a VERISOL®):

 • pro sportovce s velkou zátěží
 • pro aktivní lidi a starší generaci zejména
 • pro jedince zaměřené na stav vlasů, nehtů, kůže a celulitidu
 • pro jedince zaměřené na mobilitu, flexibilitu a pevnost těla
 • pro jedince zaměřené na klouby, šlachy, vazy a chrupavky
 • pro jedince hledající komplex všech typů kolagenu a multifunkční produkt

Levné varianty kolagenu jsou extra levné většinou proto, že se používá nejlevnější forma hydrolyzace a defakto odpadní části nezdravých zvířat z velkochovů. Výsledkem je pak produkt, který velmi pění a vytváří hrudky a kousky a někdy má i nepříjemnou vůni a chuť.

Toto je i ve studené vodě rozpustný prášek - perfektní pro použití do nápojů nebo receptů. Má neutrální chuť i vůni.

Kolman Brothers – Multi Kolagén™

DOPLNĚK STRAVY.
Složení: Hovězí kolagen (FORTIGEL®, TENDOFORTE®, VERISOL®), kyselina L-askorbová (Vitamin C)
 
Složení aktivních látek: 
na 1 odměrku (14g) = 1 dávka (20 dávek v balení)
FORTIGEL® - 5 000 mg *
TENDOFORTE® - 5 000 mg *
VERISOL® - 3 900 mg *
Vitamín C – 100 mg RVH* 125% DDD (doporučená denní dávka)
* DDD není stanovena
 
Hmotnost: 280g (z toho peptidy kolagenu 278g, vitamín C 2g)
 
Doporučené dávkování: Jednu odměrku denně rozmíchejte s 300-400 ml vody nebo džusu. 
Vhodné i pro dlouhodobé užívání.
 
Minimální trvanlivost: Uvedeno na obalu výrobku
 
Výrobce: GreenPharm s. r. o. / Čermeľská cesta 67/C 040 01 Košice – mestská časť Sever / Slovenská republika
Země původu: Slovenská republika
Distributor v ČR: Adam Raw, Metylovice 552, Metylovice 73949, IČ: 03452824
Upozornění: Skladujte v suchu bez přímého slunečního záření, mimo dosah malých dětí. Doplněk stravy není náhradou pestré stravy. Ustanovená denní dávka se nesmí přesáhnout. Tento výrobek není vhodný pro děti, těhotné a kojící ženy.
 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení