Spirulina Manna 453 g

Kód: 73
Neohodnoceno
1 349 Kč 1 173,04 Kč bez DPH
Na dotaz
Můžeme doručit do:
21.7.2020
Položka byla vyprodána…

Spirulina je vodní a 100 % rostlinný plankton. Tato modrozelená řasa se vyskytuje ve sladkovodních jezerech po celém světě. Spirulinu z jezera Texcoco v Mexiku využívali již staří Aztékové. Pro lid žijící u Čadského jezera v Africe je spirulina po generace základem stravy.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Spirulina je vodní a 100 % rostlinný plankton. Tato modrozelená řasa se vyskytuje ve sladkovodních jezerech po celém světě. Spirulinu z jezera Texcoco v Mexiku využívali již staří Aztékové. Pro lid žijící u Čadského jezera v Africe je spirulina po generace základem stravy.

Spirulina (Arthrospira platensis) od společnosti HealthForce je pěstována ve Spojených státech bez použití pesticidů. Zpracovává se při nízkých teplotách, aby enzymy, proteiny a jiné na teplo citlivé látky zůstaly zachovány. Je balena do sklenic z tmavého skla s kovovým uzávěrem a pohlcovačem kyslíku, aby výživné látky zůstaly uchráněné.

  •   bohatá na beta-karoten, vitamíny a minerály
  •   bohatý zdroj proteinů (cca 70 %, čímž převyšuje maso, sojové boby nebo jiné luštěniny)
  •   pomáhá posilovat fyzickou výdrž
  •   díky obsaženému draslíku zlepšuje srdeční činnost
  •   pomáhá redukovat pocit hladu a chuť na sladké
  •   stabilizuje cholesterol v krvi
  •   posiluje imunitu těla
  •   udržuje normální hladinu cukru v krvi

Doporučené dávkování: 2 polévkové lžíce denně

 Nutriční hodnoty ve 100 g:
 Energetická hodnota 1 867,7 kJ / 446,2 kcal
 Tuky 7,7 g
 Sacharidy 21,5 g
 - z toho cukry 0 g
 Vláknina 0 g
 Bílkoviny 73,8 g
 Sůl** 1,2 g

** pouze ve formě přirozeně se vyskytujícího sodíku

Ukládejte mimo dosah dětí. Skladujte na chladném, temném a suchém místě. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Není náhradou pestré stravy. Není vhodné pro děti do 3 let, těhotné a kojící ženy.

Jaký je rozdíl mezi Spirulinou Mannou a Spirulinou Aztecou firmy HealthForce?
V současné době se na specializovaných farmách po celém světě pěstují dva kmeny spiruliny. Arthrospira platensis ( Spirulina Manna™ ), jejíž původní místo výskytu je jezero Chenghai v Číně a jezero Chad v Africe, a Arthrospira maxima (Spirulina Azteca™ ), která pochází z jezera Texcoco v Mexiku.

Spirulina Manna se pěstuje v kalifornské poušti v rybnících se čtyřnásobně filtrovanou vodou, které jsou chráněny před vnější kontaminací. Při sklizni je spirulina rozsáhle testována na všechny známé znečišťující látky, včetně jiných toxických řas a kmenů bakterií. Má jemnou chuť a vůni a obsahuje více beta-karotenu. Spirulina Azteca pochází z ekologické produkce v Chile a je pěstována a testována podobným způsobem. Má výraznější chuť a vůni než Spirulina Manna a má větší obsah minerálních látek.

Hmotnost: 453 gramů


Spirulina se celosvětově řadí mezi opravdu TOP superpotravinu, ale můžeme ji právem označit za nutričně kompletní jídlo. Často je také nazývána jídlem Bohů. Používali ji staří Aztékové a Inkové, dávali ji běžcům, aby vydrželi na dlouhých pochodech, a krmili jí válečníky, aby měli sílu. Nabírali ji rovnou z jezera a sušili ji na přípravu pečiva. Spirulina je dle mých zkušeností velice výživná a hodnota proteinu v ní dosahuje 50-60 %, což je nejvyšší obsah na světě. Například syrové maso obsahuje cca 27 %, sojové boby 34 % proteinu (na 100g množství). Spirulina drží v tomto ohledu prvenství. Při příjmu nekvalitního masa, jehož konzumací vytváří nadbytek kyseliny močové a kvůli tomu vzniká řada civilizačních chorob jako je dna, artritida, osteoporoza, dále stárnutí a překyselení organismu. Pokud však máte přístup ke kvalitnímu masu, které je pastvené a jíte ho s rozumem, benefity jeho konzumace jsou také nesporné. To už je ale na každém, jakou formu si vybere. Každopádně má spirulina své nezastupitelné benefity a je komplexním zdrojem aminokyselin, včetně všech esenciálních. Navíc obsahuje velké mnosžtví chlorofylu, který je hluboce čistící a alkalizační. Také je bohatá na řadu vitamínů a minerálu a především antioxidantů - jedním z nich je fykocianin, což je unikátní pigment z modrozelených řas. Tento pigment chrání ledviny a přispívá k jejich regeneraci. Bylo také zjištěno, že kuřákům pomáha například s odolností vůči rakovině plic, také pomáha s různými záněty a alergiemi. Velice prospívá imunitnímu systému a dokáže mnoho dalšího - pomáha vyživovat Vaše tělo i mysl a dodává Vám sílu. Osobně doporučuji kombinaci s živočišnými produkty, a to konkrétně pro odlehčení organismu, obojí má nesporné výhody a dle mého názoru si buď každý musí najít to své, nebo se řídit zdravým rozumem, poslouchat své tělo a dodávat řízeně od všeho trošku.