Borovicový pyl (Pinus massoniana) tinktura 59 ml

Kód: 1445
Tip Doporučujeme
Neohodnoceno
988 Kč 859,13 Kč bez DPH
Na dotaz
Můžeme doručit do:
23.8.2021
Položka byla vyprodána…

Tinktura z borovicového pylu v účinném poměru 1: 2 ve formě alkoholového extraktu pro rychlé vstřebávání a maximální účinek.

Borovicový pyl je v současnosti jednou z nejžádanějších superpotravin. Je ideálním souputníkem jedinců v andro- a menopauze a sportovců. Svými účinky patří do kategorie superpotravin.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Borovicový pyl je užíván v tradiční čínské medicíně již přes 2000 let jako životabudič. Pyl z borovice je doslova napěchován prospěšnými látkami. Obsahuje přes 200 aktivních živin, vitamín D3, všechny esenciální aminokyseliny, kyselinu listovou, komplex fytosterolů, glutathion, vitamíny skupiny B, enzymy a mastné kyseliny. Z minerálů zejména selen, hořčík, železo a zinek.

Tinktura z borovicového pylu je ideální pro ty, kteří se zaměřují na fyto-steroly přítomné v pylu z borovice. Borovicový pyl je doporučována také pro odolnost a vitalitu. V oblasti fitness a wellness je borovicový pyl ceněn díky obsahu přírodních sterolů a dalších sloučenin na výkonnost a čilost. Forma tinktury je také ideální doplněk při užívání tablet z borovicového pylu nebo extraktu z borovicového pylu.

 

Latinský název: Pinus massoniana

Jiné názvy: Pine pollen, Pollen pini, Song Hua Fen

Země původu: USA

Jakost
Typ
Zpracování
Aplikace
potravinářská
alkoholový extrakt 2:1
tinktura
doplňky stravy, kosmetika

 

Historie použití: TČM, Ájurvéda, tradiční přírodní medicína, doplňky stravy, fytoterapie, alternativní medicína

Účinné látky: vitamíny, minerály, aminokyseliny, omega 3, 6 a 9, vláknina, enzymy, koenzymy, flavonoidy, monosacharidy, superoxid dismutáza (SOD), inositol, polyfenoly, quercetin, rutin, rostlinné steroly

Rostlinné steroly/stanoly přispívají k udržení normální hladiny cholesterolu v krvi - příznivého účinku se dosáhne při přívodu nejméně 0,8 g rostlinných sterolů/stanolů denně.

Souvisí s: Menopauzálním komfortem, duševním stavem a výkonem, čilostí, vitalitou, únavou, odolností, normální činnost gastrointestinálního traktu, superpotravinami, sportovci, bodybuildingem, speciální výživou, přírodní kosmetikou, superoxid dismutáza (SOD)

Užívání: Tinktury  užíváme cca 2 ml (přibližně 2 kapátka), v jedné až dvou dávkách rozdělených během dne. Dávkování může být rozděleno během dne na dvě porce: jedno kapátko ráno a jedno kapátko před spaním. Tinktura má  aromatickou borovicovou mírně nahořklou chuť, je dobré odměřenou dávku nakapat pod jazyk či do vlažné vody nebo jiného oblíbeného nápoje (džus, smoothie apod.), případně dochutit mlékem a medem. 

Cyklické dávkování: Pokud dáváte přednost cyklickému dávkování doporučujeme 5 dnů užívání a 2 dny vynechat, nebo 4 týdny užívání a jeden týden vynechat.

Pozor, nepřidávejte tinkturu z borovicového pylu do horkých nápojů – mohli by jste tak zničit cenný obsah živin!

Více o účincích borovicového pylu se dozvíte z lidového léčitelství, v herbářích, lékopisech nebo z vědeckých prací!

 

Upozornění:

Pro více informací a historii použití v tradiční přírodní medicíně Vás musíme odkázat na herbáře nebo na externí zdroje na Internetu nebo v literatuře. Podle současně platného nařízení Evropské komise č.1924/2006 není možné u produktů uvádět žádná nepovolená zdravotní nebo výživová tvrzení, která nebyla schválena Evropskou komisí nebo Evropským úřadem pro bezpečnost potravin. Zdravotním tvrzením se rozumí tvrzení, ze kterého se naznačuje nebo ze kterého vyplývá, že se jedná o léčebné účinky na lidský organismus. Tento produkt je uvedený na trh v ČR jako rostlinný výtažek a surovina pro další zpracování. Nemá schválené diagnostické ani léčivé účinky a nejedná se o lék. Ukládejte mimo dosah dětí. Uchovejte v chladu, suchu a temnu. Minimální trvanlivost je vyznačena na obalu.