Borovicový pyl (Pinus massoniana) prášek 100 g

Kód: 1433
Neohodnoceno
Značka: Lifechi
448 Kč 389,57 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné
Můžeme doručit do:
11.6.2021
Položka byla vyprodána…

Borovicový pyl je v současnosti jednou z nejžádanějších superpotravin. Je ideálním souputníkem jedinců v andro- a menopauze a sportovců. Svými účinky patří do kategorie superpotravin.

  

Detailní informace

Detailní popis produktu

Borovicový pyl je užíván v tradiční čínské medicíně již přes 2000 let jako životabudič. Pyl z borovice je doslova napěchován zdraví prospěšnými látkami. Obsahuje přes 200 aktivních živin, vitamín D3, všechny esenciální aminokyseliny, kyselinu listovou, komplex fytosterolů, glutathion, vitamíny skupiny B, enzymy a mastné kyseliny. Z minerálů zejména selen, hořčík, železo a zinek.

Borovicový pyl je v současnosti jednou z nejžádanějších superpotravin. Je ideálním souputníkem jedinců v andro- a menopauze a sportovců. Svými účinky patří do kategorie superpotravin.

 

Latinský název: Pinus massoniana

Jiné názvy: Pine pollen, Pollen pini, Song Hua Fen

Země původu: provincie Zhejiang, jezera Qiandao Lake, Asie

Jakost
Typ
Zpracování
Aplikace
potravinářská
pylový prášek
ruční sběr
doplňky stravy, kosmetika

 

Historie použití: TČM, Ájurvéda, tradiční přírodní medicína, doplňky stravy, fytoterapie, alternativní medicína

Účinné látky: vitamíny, minerály, aminokyseliny, omega 3, 6 a 9, vláknina, enzymy, koenzymy, flavonoidy, monosacharidy, superoxid dismutáza (SOD), inositol, polyfenoly, quercetin, rutin, rostlinné steroly

Rostlinné steroly/stanoly přispívají k udržení normální hladiny cholesterolu v krvi - příznivého účinku se dosáhne při přívodu nejméně 0,8 g rostlinných sterolů/stanolů denně.

Souvisí s: Menopauzálním komfortem, duševním stavem a výkonem, čilostí, vitalitou, únavou, odolností, normální činnost gastrointestinálního traktu, superpotravinami, sportovci, bodybuildingem, speciální výživou, přírodní kosmetikou, superoxid dismutáza (SOD)

Užívání: Borovicového pylu obvykle  užíváme cca 2 g – 3 g prášku v jedné dávce (dvě až tři orientační odměrky, která je součástí balení). Užívá se jako doplněk stravy 1x až 2x denně, ve fytoterapii až 3x denně. Prášek má  aromatickou mírně nahořklou chuť, je dobré odměřenou dávku rozpustit ve vodě nebo jiném oblíbeném nápoji (džus, smoothie apod.), případně dochutit mlékem a medem. Pozor, nepřidávejte prášek z borovicového pylu do horkých nápojů – mohli by jste tak zničit cenný obsah živin!

Více o účincích borovicového pylu se dozvíte z lidového léčitelství, v herbářích, lékopisech nebo z vědeckých prací!

 

Upozornění:

Pro více informací a historii použití v tradiční přírodní medicíně Vás musíme odkázat na herbáře nebo na externí zdroje na Internetu nebo v literatuře. Podle současně platného nařízení Evropské komise č.1924/2006 není možné u produktů uvádět žádná nepovolená zdravotní nebo výživová tvrzení, která nebyla schválena Evropskou komisí nebo Evropským úřadem pro bezpečnost potravin. Zdravotním tvrzením se rozumí tvrzení, ze kterého se naznačuje nebo ze kterého vyplývá, že se jedná o léčebné účinky na lidský organismus. Tento produkt je uvedený na trh v ČR jako rostlinný výtažek a surovina pro další zpracování. Nemá schválené diagnostické ani léčivé účinky a nejedná se o lék. Ukládejte mimo dosah dětí. Uchovejte v chladu, suchu a temnu. Minimální trvanlivost je vyznačena na obalu.