Spirulina Manna 453 g

Kód: 73
Neohodnoceno
1 349 Kč 1 173,04 Kč bez DPH
Na dotaz
Můžeme doručit do:
17.3.2021
Položka byla vyprodána…

Spirulina je vodní a 100 % rostlinný plankton. Tato modrozelená řasa se vyskytuje ve sladkovodních jezerech po celém světě. Spirulinu z jezera Texcoco v Mexiku využívali již staří Aztékové. Pro lid žijící u Čadského jezera v Africe je spirulina po generace základem stravy.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Spirulina (Arthrospira platensis) od společnosti HealthForce je pěstována ve Spojených státech bez použití pesticidů. Zpracovává se při nízkých teplotách, aby enzymy, proteiny a jiné na teplo citlivé látky zůstaly zachovány. Je balena do sklenic z tmavého skla s kovovým uzávěrem a pohlcovačem kyslíku, aby výživné látky zůstaly uchráněné.

  •   bohatá na beta-karoten, vitamíny a minerály
  •   bohatý zdroj proteinů (cca 70 %, čímž převyšuje maso, sojové boby nebo jiné luštěniny)
  •   pomáhá posilovat fyzickou výdrž
  •   díky obsaženému draslíku zlepšuje srdeční činnost
  •   pomáhá redukovat pocit hladu a chuť na sladké
  •   stabilizuje cholesterol v krvi
  •   posiluje imunitu těla
  •   udržuje normální hladinu cukru v krvi

Doporučené dávkování: 2 polévkové lžíce denně

 Nutriční hodnoty ve 100 g:
 Energetická hodnota 1 867,7 kJ / 446,2 kcal
 Tuky 7,7 g
 Sacharidy 21,5 g
 - z toho cukry 0 g
 Vláknina 0 g
 Bílkoviny 73,8 g
 Sůl** 1,2 g

** pouze ve formě přirozeně se vyskytujícího sodíku

Ukládejte mimo dosah dětí. Skladujte na chladném, temném a suchém místě. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Není náhradou pestré stravy. Není vhodné pro děti do 3 let, těhotné a kojící ženy.

Jaký je rozdíl mezi Spirulinou Mannou a Spirulinou Aztecou firmy HealthForce?
V současné době se na specializovaných farmách po celém světě pěstují dva kmeny spiruliny. Arthrospira platensis ( Spirulina Manna™ ), jejíž původní místo výskytu je jezero Chenghai v Číně a jezero Chad v Africe, a Arthrospira maxima (Spirulina Azteca™ ), která pochází z jezera Texcoco v Mexiku.

Spirulina Manna se pěstuje v kalifornské poušti v rybnících se čtyřnásobně filtrovanou vodou, které jsou chráněny před vnější kontaminací. Při sklizni je spirulina rozsáhle testována na všechny známé znečišťující látky, včetně jiných toxických řas a kmenů bakterií. Má jemnou chuť a vůni a obsahuje více beta-karotenu. Spirulina Azteca pochází z ekologické produkce v Chile a je pěstována a testována podobným způsobem. Má výraznější chuť a vůni než Spirulina Manna a má větší obsah minerálních látek.

Hmotnost: 453 gramů


Spirulina se celosvětově řadí mezi opravdu TOP superpotravinu, ale můžeme ji právem označit za nutričně kompletní jídlo. Často je také nazývána jídlem Bohů. Používali ji staří Aztékové a Inkové, dávali ji běžcům, aby vydrželi na dlouhých pochodech, a krmili jí válečníky, aby měli sílu. Nabírali ji rovnou z jezera a sušili ji na přípravu pečiva. Spirulina je dle mých zkušeností velice výživná a hodnota proteinu v ní dosahuje 50-60 %, což je nejvyšší obsah na světě. Například syrové maso obsahuje cca 27 %, sojové boby 34 % proteinu (na 100g množství). Spirulina drží v tomto ohledu prvenství. Při příjmu nekvalitního masa, jehož konzumací vytváří nadbytek kyseliny močové a kvůli tomu vzniká řada civilizačních chorob jako je dna, artritida, osteoporoza, dále stárnutí a překyselení organismu. Pokud však máte přístup ke kvalitnímu masu, které je pastvené a jíte ho s rozumem, benefity jeho konzumace jsou také nesporné. To už je ale na každém, jakou formu si vybere. Každopádně má spirulina své nezastupitelné benefity a je komplexním zdrojem aminokyselin, včetně všech esenciálních. Navíc obsahuje velké mnosžtví chlorofylu, který je hluboce čistící a alkalizační. Také je bohatá na řadu vitamínů a minerálu a především antioxidantů - jedním z nich je fykocianin, což je unikátní pigment z modrozelených řas. Tento pigment chrání ledviny a přispívá k jejich regeneraci. Bylo také zjištěno, že kuřákům pomáha například s odolností vůči rakovině plic, také pomáha s různými záněty a alergiemi. Velice prospívá imunitnímu systému a dokáže mnoho dalšího - pomáha vyživovat vaše tělo i mysl a dodává vám sílu. Osobně doporučuji kombinaci s živočišnými produkty, a to konkrétně pro odlehčení organismu, obojí má nesporné výhody a dle mého názoru si buď každý musí najít to své, nebo se řídit zdravým rozumem, poslouchat své tělo a dodávat řízeně od všeho trošku.