Ergomax: Kolagen z divokých tresek, 400g

Kód: 129
Neohodnoceno
890 Kč 773,91 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
19.1.2021

Na trhu je mnoho značek a druhů kolagenu, nejčastěji ze zdrojů velkochovů prasat a dobytka, které mají různou čistotu, kvalitu a původ - mnohdy velmi pochybný. Dle výrobce tohoto kolagenu se ale ze všech dostupných variant a zdrojů svou naturálností nic nemůže vyrovnat divokým rybám s odchytem a zpracováním přátelským k životnímu prostředí a udržitelnosti do budoucna.

Jedná se o vysoce kvalitní rybí kolagen z divokých tresek (nikoli hospodářský chov) a top oblastí odchytu bez silné kontaminace a znečištění.

 
 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ergomax
Kolagen z divokých tresek

Jedná se o vysoce kvalitní rybí kolagen z divokých tresek (nikoli hospodářský chov) a top oblastí odchytu bez silné kontaminace a znečištění.
 
Je balen ve 100% ekologickém materiálu. Vhodné i pro vegetariány, kteří tolerují konzumaci divokých ryb.
 
Je bez pachuti a velmi dobře rozpustný kvůli dražší formě hydrolyzace. Levné varianty kolagenu jsou extra levné většinou proto, že se používá nejlevnější forma masové hydrolyzace a de facto odpadní části nezdravých zvířat z velkochovů (prasata a hovězí). Výsledkem je pak produkt, který velmi pění a vytváří hrudky a kousky a někdy má i nepříjemnou vůni a chuť. Toto je i ve studené vodě rozpustný kolagen - perfektní pro použití do nápojů nebo receptů. Má neutrální chuť i vůni.
 
Kolagen je jedna z hodně přehlížených věcí v lidské výživě. Spousta lidí přitom trpí řadou problémů, které by s dostatkem kolagenu potažmo aminokyselin, které kolagenní bílkovina obsahuje třeba vůbec neměli. Jako například problémy kloubů, kůže, vlasů, nehtů apod. Cca 30% lidského těla je tvořeno kolagenem, včetně největšího orgánu lidského těla - kůže. Kolagen je celkově nejvíce zastoupená bílkovina organismů na světě a je důležitá pro pevnost, elasticitu a regeneraci všech tkání, orgánů, vazů, kloubů atd. Obsahuje vysoké koncentrace Glycinu, Lysinu a Prolinu.
 
Hydrolyzovaný kolagen je unikátní kombinace aminokyselin v koncetrovaném množství, která zajišťuje rapidní reprodukci krvinek pro hojení a formování oproti ostatním bílkovinám, a to zejména pro kostru a klouby. Tento protein má velice nízkou molekulární váhu a proto je velmi lehce stravitelný - v minutách po přijmutí. Netuhne ani se nesrazí, protože byl hydrolyzován pro rychlé využití a zlepšenou hydrataci pojivových tkání. Kolagen je důležitý pro dusíkovou bilanci a je nyní považován za top anti-aging (proti stárnutí) produkt, jelikož zabraňuje opotřebení kloubů, poškození chrupavek a ztrátu kolagenu spojovanou se stárnutím.
 
Je možno přimýchávat do oblíbených nápojů nebo jídla díky neutrální chuti.
 
Dávkování: 2 polévkové lžíce = 1 dávka (14g), možno použít 1-3x denně dle potřeby.
 
Balení: 400g