Včelí produkty Kolínek, Včelí mateří kašička 10g

Kód: 78
Neohodnoceno
249 Kč 222,32 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné
Můžeme doručit do:
26.7.2024
Položka byla vyprodána…

Tento blahodárný včelí produkt zvyšuje komplexní výkonnost, působí blahodárně na nervový a hormonální systém, zpomaluje stárnutí a mnoho dalšího. Mateří kašička je vyrobena v ekologicky nejlepších přírodních podmínkách Bílých Karpat, dosahuje prvotřídní kvality a je dodávána v nezávadném materiálu (injekční plastové stříkačce s denním dávkováním). Krátkodobě zvýšená teplota (např. během přepravy zásilky) ji proto nijak neohrožuje ani neznehodnocuje

Detailní informace

Detailní popis produktu

Mateří mateří kašička je nejvzácnějším pokladem včelího hnízda. Její odběr není vůbec jednoduchý a získaná množství jsou velmi malinká. Stejně jako u Ambrosie existují u Mateří kašičky přísné hranice, za které včelař zkrátka nemůže jít aby včelstvo vážně nepoškodil.

Mezi včelaři je nazývána také jako "včelí mlíčko" a jde o světlou sametovou substanci, kterou produkují dělnice pro larvičky a zejména Včelí Královnu. Všechny larvičky jsou krmeny Mateří kašičkou jen první tři dny svého života - poté přejdou na stravu z medu, včelího chleba a vody. Avšak Včelí královna je  nadále krmena výhradně Mateří kašičkou a ničím jiným po celý svůj život!

shelby-cohron-UQwbKtu-2Ek-unsplash

První tři dny svého života jsou tedy všechny larvičky krmeny směsí medu a mateří kašičky. Následně přejdou na běžnou včelí stravu čímž se potlačí vývoj rozmnožovacích žláz a naopak vyvinou se jim plně žlázy pro tvorbu vosku a mateří kašičky, tuto však sami již nikdy znovu ve svém životě neokusí. Pokud je však larvička krmena Mateří kašičkou po prvních třech dnech i nadále - je stvořena královna!  A právě toto, je ten zázrak - Včelí královna je stvořena z úplně stejných vajíček jako dělnice a jediným důvodem je strava larvičky. Jak je Královna krmena Mateří kašičkou, postupně si vyvine také speciální žihadlo. Toto žihadlo je zahnuté, nikoli rovné jako u běžných dělnic, které po bodnutí s ním vždy zahynou, královna však nikoli. Další rozdíly ve vývoji královny a dělnic jsou, že královna nemá voskové žlázy, košíčky na pyl ani žlázu pro produkci Mateří kašičky. Dělnice jsou ty, kdo postaví plástve, nasbírají pyl a vyprodukují Mateří kašičku. Na druhé straně královna si vyvine rozmnožovací žlázy a po plném vývinu (16 dnů) vyroste do znatelně větších rozměrů než dělnice.

wolfgang-hasselmann-FpmSLjo408E-unsplash

Dávkování mateří kašičky: Zpravidla se užívá 0,5g - 1g nalačno denně přímo pod jazyk. Necháme pod jazykem rozplynout, asi po 3 min. spolkneme. Po užití je vhodné 30min. nejíst. Takto denně 20 dní užíváme, pak následuje 30 dní pauza a opět se může užívat mateří kaše. U dětí se množství snižuje na polovinu. Mateří kašičku skladujte v chladničce!

Balení: Mateří kašička 10g
Z důvodu snadné aplikace v injekční stříkačce (nejlépe vidíte, kolik gramů si dávkujete)

Doplněk stravy

bublina a nařízení

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz