Portské víno DR RUBY PORT

Kód: 1370
Neohodnoceno
399 Kč 329,75 Kč bez DPH
Vyprodáno
Můžeme doručit do:
30.9.2021
Položka byla vyprodána…

Portské víno DR RUBY PORT

Červené sladké portské víno typu ruby.

Vyrobené z hroznů odrůd Touriga Nacional, Touriga Franca, Tinta Roríz a Tinta Barroca. Víno zrálo 18 měsíců v dřevěných kádích a dále v lahvi. Více-ročníkové. Lahvováno v roce 2014. Vhodné k archivaci. Barva sytě rudá a zářivá, ve vůni červené ovocné bobule, chuťově svěží až mladistvé, měkké taniny v dlouhém závěru. Víno má velký potenciál dále vyzrávat v lahvi.

Výtečné k popíjení po dobrém jídle, kombinace se zralým ovocem a kvalitními jemnými sýry.

Konzumace při teplotě 16-18°C. Dekantace před podáváním.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Alkohol : 19,0 %

Objem : 0,75 L

Zbytkový cukr : 113 g/l

Kyselinka : 2,7 g/l

Země původu : Portugalsko

Stáčírna : viz etiketa

 Obsahuje oxid siřičitý.

 

Vinařství AGRI-RONCÃO, oblast Douro a Vinho Verde, Portugalsko

Rodinné vinařství Agri-Roncão má sídlo u městečka Alijo, 8 km od Pinhao, v srdci slavné portugalské oblasti Douro. Bylo založeno v roce 2001. Vinařství vlastní 40 ha vinohradů v Quinta da Levandeira do Roncao ve vinařské oblasti Douro a 12 ha vinohradů v Quinta de Linhares ve vinařské oblasti Vinho Verde. Cílem vinařství je produkce vysoce kvalitních vín, pečlivý ruční sběr výběru hroznů a využítí kombinace nejmodernější i tradiční technologie výroby vín.

V popředí jejich zájmu je výroba slavných portských vín pod obchodní značkou DR. Současně produkují jedinečné portgolio nefortifikovaných klasických tichých vín červených a bílých z hroznů sklizených ve vinařské oblasti Douro pod obchodní značkou DR a QLR (Quinta da Levandeira do Roncao).
Z hroznů sklizených ve vinařské oblasti Vinho Verde vyrábějí převážně bílá vína z typických odrůd vinné révy Loureiro, Avesso, Azal a Arinto pod obchodní značkou Quinta de Linhares.
Vinařství Agri-Roncao získává za svá vína každoročně řadu ocenění na mezinárodních soutěžích vín.