Víno Tagaro - Primitivo Pinataro IGT 2020

Kód: 2876
Neohodnoceno
Značka: Itálie
339 Kč 280,17 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné
Můžeme doručit do:
23.3.2022
Položka byla vyprodána…

Suché až polosuché červené italské víno z oblasti Puglia. Barva vína je výrazně červená s rubínovým odleskem. V aroma převládá červené ovoce a koření, to stejné se pak odráží i v chuti. Nepatrné třísloviny a vyvážená chuť s příjemným koncem uzavírá toto velmi ovocné a příjemné víno.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Víno je vyrobeno z odrůdy Primitivo (100%) z vinic v okolí měst Salento a Murgia. Vinice jsou vysázeny v nadmořské výšce 200-400 m.n.m. na písčité a vápenito-jílovité půdě. Stáří vinohradu je 15-30 let. Po sklizni a studené maceraci hroznů o teplotě 10-12°C (po dobu 18-36 hodin) následuje alkoholická fermentace při kontrolované teplotě. Poté jemné lisování a po maloaktické fermentaci, která probíhá v nerezových tancích, jde víno do velkých francouzských sudů kde zraje 5 měsíců. Po naláhvování ještě víno odpočívá 4 měsíce než jde na trh.

Kolem vína Primitivo panuje mnoho legend. Dokonce je spojováno s vínem u poslední večeře Páně. Při výrobě je důležitý výběr hroznů při příjezdu do vinařství. Název této odrůdy vína se odvíjí od jejího ranného dozrávání. Slovo primitivo pochází z latinského "primativus" a italského "primaticcio" (což znamená "nejdříve zralé" nebo "ranně dozrávající"). Primitivo je modrou odrůdou červeného vína rozšířenou především v Puglii. Mezi charakteristické vlastnosti této odrůdy vína patří tmavá barva, vyšší obsah alkoholu. Aroma vína Primitivo připomíná višně nebo sušené švestky, tabák a čokoládu.

Odrůda : 100% Primitivo

Výborné podávat k pečeným červeným masům, dušeným masům, kořeněným sýrům.

Teplota podávání 18-20°C.

Země původu : Itálie

Ročník : 2020

Stáčírna : viz hlavní etiketa

Obsah alk:13% 

Objem láhve : 75 cl

Obsahuje oxid siřičitý.