LOSOSOVÝ OLEJ Z DIVOKÉHO LOSOSA 90 KAPSLÍ

Kód: 1394
Doporučujeme
Neohodnoceno
Značka: Dr. Mercola
699 Kč 607,83 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné
Můžeme doručit do:
5.10.2021
Položka byla vyprodána…

100% čistý olej z divokého aljašského lososa, vysoce kvalitní zdroj OMEGA 3 s vysokým obsahem EPA a DHA. Ideální zdroj pro vybalancování poměru k ostatním mastným kyselinám (omega 6, 7 a 9). Platí, že čím více jíte omega 6, 7, 9, tím více potřebujete omega 3 ve stravě. V kapslích licaps, které redukují oxidační potenciál a prodlužují trvanlivost.

Detailní informace

Detailní popis produktu

LOSOSOVÝ OLEJ Z DIVOKÉHO LOSOSA

Popis

Zdroj suroviny je z divoké přírody. Jedná se o divokou rybu, která je sledovaná. Zpracování a následné balení podléhá sezónosti, proto je tento zdroj lososového oleje velmi jedinečný a exkluzivní svoji kvalitou a přístupem k jeho získávání. Tělo potřebuje omega-3 mastné kyseliny s dlouhým řetězcem. Při nedostatku dokáže převést ALA (kyselina alfa-linolenová) na EPA (kyselina eikosapentaénová) a DHA (kyselina dokosahexaenová) ale pouze cca 5 % z potravy.

Omega 3 benefity

Volně žijící losos má jednu z nejvyšších koncentrací omega-3 mastných kyselin z rybích olejů.

Omega 3 jsou esenciální pro optimální fungování řady funkcí v těle. Lososový olej je ideální zdroj pro vybalancování poměru k ostatním mastným kyselinám (omega 6, 7 a 9). Platí, že čím více jíte omega 6, 7, 9 (maso, mléčné výrobky, rostlinné oleje, oříšky, semena, přebytek běžných zprocesovaných potravin a tuků) tím více potřebujete omega 3 ve stravě.

Ideální poměr mezi omega 6 a omega 3 je cca 1:1 nebo 2:1, obyčejně máme daleko vyšší poměr např. u americké populace to je 20:1, což není ideální z hlediska lipidového profilu, LDL a HDL.

Nezapomeňte na rostlinné zdroje (chia, konopné a lněné semínko), nicméně pozor na kvalitu (není semínko jako semínko) - tedy čistý zdroj (ryba, kril) nejsou schopny nahradit. Rostlinné zdroje obsahují přirozeně kyselinu alfa linolenovou (ALA).

ALA je prekurzorem DHA a EPA, tedy záleží na enzymu, který nefunguje dobře u mnoha lidí. Navíc dokážete konvertovat cca 5 % na EPA a menší množství na DHA (cca 1%). Většina kyseliny alfa linolenové, kterou získáte z rostlinných zdrojů, je oxidována nebo převedena na okamžitou energii. Proto je důležité doplňovat zdroje DHA a EPA nezávisle.

Proč zrovna lososový olej a jaký je rozdíl v kvalitě

Losos je ryba s velmi krátkou životností, a proto jeho maso není tolik zaneseno toxiny a považuje se tak za nejčistší rybu. Dávejte si pozor na zdroj rybího tuku např. olej z tresčích jater - jater, přirozeného filtru těla, může obsahovat vyšší koncentrace toxinů (jako PCB). Na rozdíl od většiny rybích olejů, které jsou extrahovány z vnitřností, lososový olej Dr. Mercola pochází z tuku a hlav (obsahuje velké množství lipidů) z čerstvě ulovených Sockeye pokých lososů, ne jater nebo jiných vnitřností, které jsou potenciálně nebezpečné z hlediska kontaminace. Dávejte si také pozor, zda olej obsahuje pouze jeden druh ryby ne směs různých druhů.aljassky losos

Lososový olej by měl pocházet výhradně z čerstvě ulovených Sockeye pokých lososů. U ryb z farmy je problém s kvalitou (díky diskutabilním krmným směsím), nižšímu obsahu omega 3 a kontaminaci různými parazity. Proto se používá dodatečná chemie, nic co byste chtěli jako vstupní surovinu pro tvorbu oleje. Lososový olej se mikro filtruje, ne za vysokých teplot a destilace, a proto si zachovává svůj přírodní zdroj omega-3 mastných kyselin, vitaminu A a D.

 Patentované kapsle LICAPS®

Licaps

Proč Dr. Mercola nedoporučuje soft-gel tobolky:

 • soft gel je standardem, který obsahuje plastifikátory pro poddajnost a měkkost
 • plastifikátory vytvářejí mikrochanelling v želatině (určitá propustnost vzduchu a vůně obsahu)
 • propustnost soft gelu vede k oxidaci a degradaci obsahu

Dr. Mercola využívá patentované kapsle LICAPS® od výrobce Capsugel.

 • Licaps je mnohem odolnější proti oxidativním vlivům a zachovává obsah v intaktní formě
 • Dr. Mercola je jediná značka, která upřednostňuje Licaps před soft gel tobolkami
 • Ostatní produkty s LICAPS® technologií 

Mimořádný zapouzdřovací systém vytváří vzduchotěsnost, která pomáhá předcházet úniku a znečištění obsahu. Olej Krill je dodáván v tvrdých kapslích namísto měkkých tobolek nebo jiného typu kapslové technologie. Tobolky používají k utěsnění dvoudílné kapsle, inovativní technologii „Fusion Technology“. Technologie snižuje oxidační potenciál během procesu plnění kapslí - tzv. vytvořením „bubliny čerstvosti“. 2-dílné kapsle jsou hermeticky uzavřeny, aby se výrazně snížil potenciál úniku. Zvyšuje se tak trvanlivost pomocí příkladných plnicích a těsnicích procesů.

Vliv omega 3 mastných kyselin na naši dlouhověkost

Telomery jsou specializované struktury chromozo­mů, které chrání integritu DNA a stabilitu chromozo­mů. Zkracováním délky telomer se buňky poškozují. Délka telomer člověka je ovlivněna genetickými i environmentálními faktory a má těsný vztah ke stárnutí a rozvoji některých chorob. Vztah oxidačního stresu a zkracování telomer byl už několika studiemi prokázaný, stejně tak nutnost vyvažovat oxidační kapacitu stravou. V roce 2010 vědci též zkoumali vztah zkracování délky telomer a příjmem omega 3 mastných kyselin. Závěrem lze konstatovat, že hladina omega 3 mastných kyselin, jako důležitá součást celkové antioxidační kapacity organismu, je jedním z faktorů, které ovlivňují délku telomer. 

zdroj: FARZANEH-FAR, R. et al. Association of marine omega-3 fatty acid levels with telomeric aging in patients with coronary heart disease. JAMA, 2010, roč. 303, č. 3, s. 250-257.

Proč není dobrá rafinace

Důkazy naznačují, že omega-3 mastné kyseliny mohou být poškozeny nebo změněny při vysokých teplotách. Rafinované rybí oleje jsou vystaveny vyšším teplotám během procesu molekulární destilace a dezodorace. Rafinace napomáhá čištění (metoda SFE fragmentování - dle studie http://www.journals.elsevier.com/), ale problémem je vyšší použitá teplota. Např. olej z kalamářích jater je přirozeně plný těžkých kovů (mj. arzén, rtuť, cadmium, olovo...) rafinace metodou SFE dokáže výrazně redukovat obsah těchto kovů, ale není to zrovna metoda, kterou byste preferovali s ohledem na zachování přirozeného výskytu mastných kyselin a živin.

Kromě toho, chemické zpracování odstraňuje silný antioxidant (karotenoid astaxanthin), který umožňuje přírodní rozlišovací oranžový odstín, nejedná se tedy o 100% oranžovou rybu, uměle krmenou syntetickým astaxanthinem v chovných stanicích. Některé studie naznačují důležitost přirozeného výskytu živin a synergií v organismu, které jsou důležité pro vstřebávání a účinnost. Na rozdíl od uměle extrahovaných molekul omega 3 přidaných do džusů apod. 
Lososový olej je pravidelně testován na čistotu a účinnost u NSF International a výrobce má certifikaci ekologického rybaření (www.msc.org).

Jaký lososový olej je pro vás nejlepšímcs

 • Z čistého zdroje - velké množství omega-3 - mnoho rybích olejů jsou směsí různých druhů, které mohou mít vliv na omega-3 konzistenci. Doporučujeme jeden čistý typ ryb právě z tohoto důvodu. Ne kombinacím s rostlinnými oleji.
 • Poskytuje antioxidační živiny pro zachování a ochranu před volnými radikály (bez chemického zpracování).
 • Poskytuje vysoký obsah EPA a DHA - tyto dva základní tuky Omega-3 olejů, mají zásadní význam pro vaše zdraví.
 • Výrobní procesy musí zachovat životně důležité živiny - některé procesy naruší rybí olej přílišnou teplotou při výrobě nebo případně změnou struktury oleje.
 • Výrobce musí mít způsob čištění, vysoce kvalitní postup pro detekci a filtrování běžných toxinů jako rtuť, PCB a dalších toxinů a zajistit testování každé dávky.
 • Výrobce musí zajistit 100% kvalitní balení, aby nedocházelo k oxidaci obsahu (kapsle licaps jsou nepropustné pro vzduch)
 • Výhradně olej z pokých lososů. Farmované ryby jsou vystaveny většímu znečištění.
 •  MSC certifikát (udržitelnost zdroje, ověřenost zdroje, to co je na etiketě platí, testování na kontaminaci).

Důležité tuky pro vaše zdraví (DHA a EPA)

Stejně jako svaly jsou vyrobeny z bílkovin a vaše kosti jsou vyrobeny z vápníku, lidský mozek se skládá z více než 60% strukturálních tuků. Horší je, že jíme umělé trans-tuky (margarín), nadměrné množství nasycených tuků (pozor na správný poměr omega 3 a 6) a rostlinných olejů s vysokým obsahem omega-6,9 mastných kyselin. Obrovská převaha všech typů kyselin (omega 6,9) může narušit využívání menšího množství omega-3 mastných kyselin, které se do těla dostanou.

Etiketa : Složení na 3 tobolky dle DDD (doporučené denní dávky), 90 tobolek:

Olej z divokého lososa - 3000 mg
Celkový obsah Omega 3 kyselin - 900 mg
EPA (kyselina eikosapentaenová) - 210 mg
DHA (kyselina dokosahexaenová) - 180 mg
Cholesterol - 15 mg
Vitamín A - 13 mcg
Kalorie - 30
Celkový obsah tuku - 3g

Složení: olej z divokého lososa (Aljaška), tobolka (rybí želatina), extrakt z rozmarýnu (list), slunečnicový olej. Neobsahuje umělá barviva, stabilizátory, lepek (bez stop droždí a mléčných kultur), škroby, cukry a sóju.

Upozornění: Tento produkt byl uvedený na trh jako doplněk stravy. Produkt nemá schválené léčivé účinky a nejedná se o lék a není určen jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí. Minimální trvanlivost vyznačena na obalu. Účelem informací zde uvedených není zvýšení spotřeby a výdeje produktů. Nevybízíme vás k nevhodnému, nestřídmému nebo neopodstatněnému užívání produktů. Vždy si pečlivě prostudujte příbalový leták, účinné látky a použití produktů konzultujte s lékařem nebo lékárníkem.