Nepasterizované RAW BIO Kolostrum (Švýcarsko)

Kód: 3997/100 3997/250 Zvolte variantu
Neohodnoceno
12 125 Kč od 4 850 Kč - –10 % až –10 %
Kolostrum kuh
12 125 Kč od 4 850 Kč - –10 % až –10 % 4 850 Kč 10 912 Kč od 4 850 Kč 4 330,36 Kč bez DPH 9 742,86 Kč bez DPH od 4 330,36 Kč bez DPH
Skladem Na dotaz Zvolte variantu
Varianta
Můžeme doručit do:
17.6.2024 2.7.2024 Zvolte variantu

Nejvyšší kvalita kolostra na trhu. Unikátní BIO certifikované syrové kolostrum ve fialovém skle Miron, v nekompromisní a vrcholné kvalitě.

Varianty 100 g / 250 g.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Toto syrové BIO kolostrum QuraDea stojí naprosto mimo srovnání s čímkoli jiným na trhu: 

 • baleno v tmavém fialovém ochranném skle Miron
 • BIO certifikováno (BIOSUISSE - Švýcarsko)
 • Bio-dynamická kvalita (DEMETER)
 • odebíráno do max. 6 hodin po porodu (nově od roku 2022 místo 12h!)
 • ručně plněné bez použití jakýchkoli plniv
 • NEPASTERIZOVANÉ
 • 100% BIOaktivní
 • Celistvé (plnotučné a plnobílkovinné)
 • zpracované pouze mrazem
 • (!) obsahuje laktózu (!)

 

Kolostrum - elixír nebo jídlo?
Kolostrum je ve Švýcarsku a Evropské unii považováno za jídlo živočišného původu. Podle stávajících potravinových zákonů je zakázáno uvádět možné ochranné nebo léčivé účinky mleziva. Mnoho lidí však důvěřuje tomuto přírodnímu doplňku stravy a svědčí o svých zkušenostech ve zprávách. Zainteresovaným lidem se doporučuje hledat studie kolostra samostatně na www.pubmed.gov. Mezi nimi jsou některé cenné papíry, které mají vysoký vědecký standard. Více níže..

Kolostrum nelze kopírovat
Kolostrum je 100% přírodní, celistvá, nativní a jedinečná látka, kterou nelze kopírovat. První mléko obsahuje minerály a rostlinné látky, které se zvířaty přeměňují na holistickou látku. Kořeny kolostra leží ve třech královstvích: v minerální, rostlinné a živočišné říši.

Krávy, kozy a ovce se tak stávají dárci jedinečného zdroje života, který může poskytnout účinky, jaké nejsou vlastní žádné jiné přírodní látce.

Zatímco minerály, vitamíny a aminokyseliny jsou součástí mnoha rostlinných i živočišných produktů, kolostrum obsahuje složky, které nikde jinde v přírodě nenajdeme. Díky různým imunitním faktorům, jako jsou růstové faktory, protilátky a hormony, je kolostrum neuvěřitelně bohatou a jedinečnou přírodní látkou.

Kolostrum jako přírodní doplněk stravy může být užitečné pro lidi všech věkových skupin, kteří se zaměřují na vitální životní styl.

Nutriční hodnoty, složení a specifikace unikátního obsahu:

Toto kolostrum obsahuje na 100g: Energetická hodnota - 2053 kJ / 491 kcal; 53,6 g bílkovin; 8,9 g sacharidů (jako laktóza); 26,7 g tuku a z toho nasycený 20,5 g; 0,6 g sodíku.

Kolostrum vždy obsahuje neuvěřitelnou škálu různých složek souvisejících s přirozenou imunitou a odolností konkrétního novorozeného savce. Tato paleta látek je jedinečná pro jakékoli jídlo.

Nejzajímavější jsou četné imunitní faktory. Jedná se o bioaktivní látky, které mohou přímo ovlivnit imunologické procesy: protilátky (= imunoglobuliny), růstové faktory, hormony a cytokiny. Kolostrum samozřejmě obsahuje také různé vitamíny, enzymy a minerály, jakož i všechny aminokyseliny. Tato dokonalá celistvost musí být zachována ve svém přirozeném surovém složení a kvalitě, protože celé kolostrum je mnohem více než součet jednotlivých látek. K tomuto tématu existuje zajímavá publikace od Aejin Lee a kol., kterou si můžete dohledat na internetu. V následující části krátké seznámení s nejdůležitějšími imunitními faktory kolostra:

protilátky = imunoglobuliny
Imunoglobuliny jsou produkovány jako reakce imunitního systému na invazi patogenů. Protilátky interagují s bakteriemi, viry, alergeny atd. buď přímo, anebo "označením" pro jiné pomocné buňky IS savce. V kolostru se nachází pět tříd imunoglobulinů:

 • Protilátky IgG - tvoří největší část s cca. 80% celkových imunoglobulinů. Za co jsou odpovědné si musíte, stejně jako jejich hl. funkci u savců dohledat v odborné literatuře, nesmíme zde v popisu uvádět žádná zdravotní tvrzení.
 • IgA protilátky - jsou druhou nejvýznamnější a různě interagují se sliznicemi např. v nose, krku a střevech. Proto se doporučuje i rozpustit mlezivo v ústech
 • IgM protilátky - interagují jako IgG s cizími mikroorganismy.
 • Protilátky IgD - známé v souvislosti s pomocnými B buňkami IS savců k produkci specifických látek.
 • IgE protilátky - jsou přítomny pouze v malém množství a známé ve vzathu k alergickým reakcím savce.

 

růstové faktory
Růstové faktory jsou poslové, kteří ovlivňují buněčný metabolismus přenosem informací z jedné buňky do druhé. Přímo ovlivňují dělení buněk a diferenciaci kmenových buněk a mohou také regulovat různé intracelulární procesy. Signály jsou obvykle přenášeny růstovými faktory vázajícími se na specifický receptor na buněčné membráně. Kolostrum obsahuje několik růstových faktorů:

 • EGF = epiteliální nebo epidermální růstové faktory souvisí s oblastmi sliznice nebo pokožky.
 • TGF = skupina transformujících růstových faktorů má mnoho účinků na buněčné dělení a diferenciaci různých typů buněk téměř všech orgánů.
 • IGF-1 = inzulínový růstový faktor je strukturálně velmi podobný inzulínu. Zvyšuje rychlost absorpce mastných kyselin a zvyšuje syntézu proteinů. Téměř všechny buňky těla mají receptory pro IGF-1 a IGF-2.

 

bio-identické hormony

 • Hormony patří k imunitním faktorům. Mají značný vliv na náš metabolismus obecně a zejména na náš celkový stav. Pokud byste se chtěli dozvědět více o hormonech, velmi doporučujeme dvě knihy Elisabeth Buchnerové. Další informace o bioidentických hormonech jsou k dispozici online na adrese: www.hormonselbsthilfe.de anebo jinde na internetu a v odborné literatuře.
 • Laktoferin
  Laktoferin (LF) je glykoprotein vázající železo, který se nachází v mnoha tělesných tekutinách a v bílých krvinkách. Biologické aktivity LF jsou četné, za co jsou odpovědné si musíte, stejně jako jejich hl. funkci u savců dohledat v odborné literatuře, nesmíme zde v popisu uvádět žádná zdravotní tvrzení.

 

další imunitní faktory

 • cytokiny - jsou proteiny, peptidy nebo glykoproteiny sekretované specifickými buňkami imunitního systému. Kolostrum obsahuje četné cytokiny s různými vlastnostmi: za co jsou odpovědné si musíte, stejně jako jejich hl. funkci u savců dohledat v odborné literatuře, nesmíme zde v popisu uvádět žádná zdravotní tvrzení. Působí společně s dalšími složkami mleziva, jako jsou protilátky, laktoferin atd.
 • polypeptidy bohaté na prolin (PRP) - se skládají z několika peptidů, které obsahují vysoký obsah aminokyseliny prolinu. PRP pochází z proteolýzy ß-kaseinu v kolostru. Za co jsou odpovědné si musíte, stejně jako jejich hl. funkci u savců dohledat v odborné literatuře, nesmíme zde v popisu uvádět žádná zdravotní tvrzení. PRP hraje mj. také anti-oxidační roli tím, že snižuje hladiny reaktivních druhů kyslíku (ROS). 
 • glykoproteiny - jsou aktivní složky, které přispívají k účinnosti imunitních faktorů jejich ochranou před enzymatickým rozkladem v kyselých žaludečních podmínkách. V zásadě obsahuje mlezivo kromě laktózy také mnoho cukrů. Rozpustné cukry mleziva brání vazbě bakterií a virů na střevní buňky.
 • Oligosacharidy - jsou cukrové sloučeniny s dlouhým řetězcem, které nejsou stravitelné. Kolostrum obsahuje galaktosyl-laktózu, která je považována za účinné prebiotikum. S bifidogenními vlastnostmi slouží jako výživa prospěšné střevní flóry tlustého střeva.

 

OBSAH: 100g/250g (dle varianty) čistého RAW nepasterizovaného BIO kolostra DEMETER (dávka na 1 den = cca 1g - 3g).

DOPORUČENÍ A INSTRUKCE K DÁVKOVÁNÍ KOLOSTRA:

Kolostrum by se pro nejlepší efekt v zásadě mělo užívat po delší dobu 3 - 6 měsíců. Toto období se ukázalo jako nejužitečnější a nejefektivnější. Je vhodné použít přiloženou odměrku nebo prášek vážit pomocí váhy na potraviny. 1 čajová lžička zarovnaná = přibližně 1 g kolostra.

Doporučení pro podávání syrového kolostra QuraDea se mohou u jednotlivých osob lišit. Níže však naleznete obecné pokyny. Je vhodné nechat v ústech rozpouštět dávku práškového mleziva (0,5 g) po dobu 4-5 minut. Udělejte to každou hodinu, abyste dosáhli rychlé absorpce imunitních faktorů.

Základní dávka je až jedna přiložená odměrka (3 g kolostra) denně celkem vždy nalačno.

Dospělý 1 g denně: alternativně rozpusťte prášek v ústech nebo přidejte do studeného nápoje/koktejlu.

Mládež na střední škole 1 g denně: alternativně rozpusťte prášek v ústech nebo přidejte do studeného nápoje/koktejlu.

Děti na základní škole 0,5 g denně: alternativně rozpusťte prášek v ústech nebo přidejte do studeného nápoje/koktejlu.

Batolata ve školce 0,25 g denně: například zamíchejte prášek do kaše, jogurtu apod.

 

Alternativní doporučené podávání:

Rozpouštění prášku v ústech
Prášek se rozpouští v ústech po dobu pár minut. Mnoho látek se tak vstřebává již ústní sliznicí a nemusí objíždět přes tenké střevo.

Větší porce
Kolostrum lze samozřejmě také užívat ve vyšších dávkách. To je přesně to, co mnozí sportovci dělají v extrémní přípravě nebo soutěžním období, aby podpořili regeneraci. Za tímto účelem může být dávka snadno zvýšena i na 3 - 5 gramů - na několik dní. Po tréninku např. přimíchejte do běžného šejku/koktejlu.

SLOŽENÍ: BIO Knospel/DEMETER kravské nepasterizované kolostrum (lyofilizované).*

* z Ekologického zemědělství CH-BIO-006 (Švýcarsko)

Výhradní distribuce pro ČR/SR: www.AdamRaw.cz

České etikety produktu (registrováno jako doplněk stravy na České Potravinářské Inspekci od 05/2020):

 

Nejlepší skladovací technologie pro organickou hmotu současnosti - fialové sklo

Tmavě fialovou speciální sklenici, kterou s tímto produktem zdarma získáte, někteří obchodníci prodávají prázdnou samostatně za vysokou cenu! Je velmi hodnotná, rozhodně ji proto nevyhazujte a ponechejte si ji na další skladování i jakýchkoli jiných potravin běžně užívaných v domácnosti (např. rýže, čokoláda, koření, proteiny, včelí produkty apod.)!

Doplňkové parametry

Kategorie: Superpotraviny
Hmotnost: 100 g / 250 g
Forma: prášek
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz