Černý česnek

3 položek celkem
114 pasta sklo 100g
Dlouhověkost
236 Kč

Vaříte s černým česnekem? Vyzkoušejte pastu, je skvělá. Zažijte česnek jako nikdy předtím – černý, mazlavý, bez typického zápachu a s nasládlou...

1613
138 cerny cesnek prasek 60g
Dlouhověkost
197 Kč

Pokud rádi používáte koření do jídel, prach z černého česneku je Vaše nová volba. Zažijte česnek jako nikdy předtím – černý, mazlavý (po smíchání...

31
Bio Černý česnek
Dlouhověkost
od 125 Kč

Zažijte česnek jako nikdy předtím – černý, mazlavý, bez typického zápachu a s nasládlou chutí. Černý česnek je 100% přírodní, chuťově jedinečný a...

182/40

 Zní to zvláštně - ČERNÝ česnek - ptáte se, co to je? Jde o klasický česnek (Allium sativum L.), který se nechá uzrát za přesně kontrolované vysoké teploty a vlhkosti. S ohledem na použité technologie zpracování trvá proces většinou déle než 40 dní. Z klasického česneku se stane česnek černý, který obsahuje jiné látky, má odlišnou chuť a vůni. Má mnoho zdravotních účinků. Je to SUPERPOTRAVINA se vším všudy. Pojďme se blíže podívat, proč byste ho měli znát, mít ho doma a pravidelně ho používat.
 
Bio černý česnek je původem ze Španělska, kde má dlouhou tradici výroby a prodává se jako běžná surovina do většiny domácností. Jeho chuť je velmi osobitá, řekněme, že jde o nasládlou umami chuť s lehkým podtónem česneku, avšak bez typického zápachu a štiplavé ostrosti. Někteří cítí chuť rozinek, lékořice, pečených švestek, balsamica, ale i vanilky. Stejně jako u vína, tak i u černého česneku, se bude chuť měnit v závislosti na vstupní surovině a procesu výroby. Ideálně si každý udělá svůj názor po ochutnání prvního stroužku černého česneku.
 
 
V procesu výroby nejsou použity žádné další přidané látky. Černý česnek je 100% přírodní (náš je i BIO), vzniká pouze regulací teploty a vlhkosti. Proto se nejedná o česnek fermentovaný, jak uvádí mnohé zdroje - fermentovaný je technicky nesprávné označení kvůli absenci přidaných kvasinek do procesu výroby. Přirozeně se v něm nachází oxid siřičitý a siřičitany v množství vyšším než 10mg/kg. Tyto látky spadají do kategorie alergenní, proto jsou uvedeny i na obalu našich produktů. Není se třeba obávat negativního efektu oxidu siřičitého, pokud by nedošlo ke konzumaci v extrémně vysokých dávkách (několik 60 g balení naráz). Přirozený oxid siřičitý a siřičitany mají mimo jiné konzervační účinek, působí jako antioxidant a přispívají k ochranně proti plísním a bakteriím.
 
Kromě toho má konzumace černého česneku několik pozitivních efektů na lidské zdraví:
  • silně antioxidační
  • antibakteriální a antivirální
  • hepatoprotektivní (ochrana jater)
  • posilující imunitu
  • protirakovinný
Pokud se ptáte, jak černý česnek použít? Je to velmi jednoduché. Náš produkt je praktický a jeho použití je bezpracné. Vyloupané stroužky česneku můžete rovnou přidat do jídla nebo je konzumovat i samotné. Výborný je v salátu, v italské pastě nebo v čerstvém sýru jako dip. Můžete ho dát prakticky všude a vaše jídlo získá chuťově nový rozměr.
 
Náš e-shop nabízí několik variant balení černého česneku - 40 gramů, 60 gramů, 200 gramů a 400 gramů. Najdete u nás také sušený mletý černý česnek o váze 60 gramů.
 
Zapamatujte si!
  • Černý česnek je vyroben z klasického česneku bez přidání jakýchkoliv dalších aditiv.
  • Je velmi silným antioxidantem a dále obsahuje celou řadu zdraví prospěšných látek.
  • Jeho použití je jednoduché, dá se konzumovat jak samostatně, tak lze snadno přidat do většiny jídel.