WoldoHealth Vitamin K2 v MCT (kapky) 50 ml/1800 kapek

Kód: 1748
Neohodnoceno
Značka: WoldoHealth
749 Kč 668,75 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
18.6.2024

Hlavní aktivátor osteokalcinu a důležitý hráč ve zdraví zubů, cév a pohybového aparátu. K2 je zodpovědný za to, aby se vápník dostal tam kam má a naopak nebyl v těle na místech kde nemá co dělat . Vitamín K2 zásadně ovlivňuje metabolismus vápníku a působí synergicky s vit. D, přispívá k normálnímu proudění krve, pomáhá udržovat cévy, zuby a kosti zdravé.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vitamín K2 - VITÁLNÍ látka a hlavní hráč ve zdraví zubů, kostry a správném využití vápníku v těle. Tento vitamín K2 ve formě MK-7 (menachinon-7 rostlinného původu) má molekulovou strukturu, která může byt rychleji vstřebávána, a proto je okamžitě dostupná organizmu. Vitamín K2 přispívá k normální srážlivosti krve. Zejména však vitamin K2 aktivuje osteokalcin ( díky vápníku je vázán a uložen v kostní hmotě). Navíc Vitamin K2 MK-7 pomáhá rozpouštět vápník z měkké tkáně. Ve zkratce je tedy K2 zodpovědný za to, aby se vápník dostal tam kam má a naopak nebyl v těle na místech kde nemá co dělat. 

POZOR ! forma MK-7 je ideální pro většinu osob avšak těhotným a kojícím ženám naléhavě doporučujeme přijímat hlavně přírodní živočišnou formu MK-4 (např. z Emu oleje a potravin na ni bohatých) zejm. protože MK-7 nepřekračuje bariéru placenty a nedostane se vůbec k plodu, MK-4 je klíčový pro optimální vývoj a šířku lebeční dutiny, pánevního dna a zbytku kostry a také protože MK-4 je jediný K2 v mateřském mléce a do něj přímo přecházející.

Epidemiologické studie provedené v posledním desetiletí u obyvatel střední Evropy ukázaly, že dostatečný příjem vitaminu K2 má velký význam pro kardiovaskulární a kostní zdraví. 

Jaký je rozdíl mezi K1 a K2?

K1 byl objeven v roce 1929 jako esenciální faktor pro koagulaci krve (odtud zkratka K). Nověji objevený vitamin K2 je důležitý pro kostní metabolismus. Zatímco K1 se nachází v rostlinách, jako je listová zelenina, K2 je přítomen ve fermentovaných potravinách, potravinách živočišného původu a dále je do určité míry a za určitých okolností vytvářen bakteriemi přítomnými v gastrointestinálním traktu. K1 je tedy v zásadě produkován rostlinami a používá se v lidském těle pro regulaci srážlivosti krve (koagulant). Důležité je, že lidské bytosti nemohou příliš efektivně vyrábět K2 z konzumace K1 z vegetace (a obzvláště v případě nabouraného mikrobiomu): to mohou udělat pouze býložravci se specifickým trávícím systémem typu kráva apod. Vitamin K2 je to, čemu říkáme „aktivátor“, což v jeho případě znamená, že mj. stimuluje produkci osteokalcinu - bílkoviny, která v zásadě uvádí minerály (zejm. vápník) tam, kam mají jít. Tento vitamin je produkován různými zvířaty ze spotřeby K1 v travnaté vegetaci. S industrializací potravinového systému a příchodem krmení zvířat převážně zrninami, granulátem, semeny apod. namísto pastvy/senáže se tento vitamin téměř ztratil z naší moderní stravy, která je chudá na živočišnou produkci skutečně chovaných na pastvě a přirozeně krmených zdravých zvířat a jejich produktů.

Už v roce 1945 právě Dr. Weston A. Price popsal „nový vitamínový aktivátor“, který hrál významnou roli při využívání minerálů, ochraně před zubním kazem, růstu a vývoji, reprodukci, ochraně před srdečními chorobami a na správnou funkci mozku. Chemickým testem zjistil, že se tato sloučenina, kterou nazval aktivátor X, vyskytuje např. v másle, orgánech a tuku zvířat, které konzumují zelenou trávu, a také v některých mořských potravinách, jako jsou rybí vejce (kaviár). Pro mnohé tradiční kultury byly tyto potraviny posvátné a hráli klíčovou roli v reprodukci, výživě a udržení silného rodu.  Moderní kultury jsou naopak zahlceny zpracovanými potravinami, cukrem, moukou, rostlinnými oleji a všelijakými polotovary, které ještě více prohlubují degeneraci a deficity těla. Vitamín K2 je jedna z klíčových látek pro robustnost a vitalitu organismu.

Nedostatek vitaminu K2 může být zodpovědný za tzv. „vápníkový paradox“, tj. deficit vápníku v kostech a naopak jeho ukládání do cévních stěn. Nedostatek vitaminu K2 souvisí se sníženým příjmem v moderní stravě, s poruchou intestinální resorpce nebo se změnou střevní mikroflóry.

Vitamín K2, je velmi vhodné užívat také pokud je vitamín D3 užíván pravidelně a po delší dobu. Užíváním vitamínu D totiž tělo produkuje více proteinů závislých na vitamínu K2. Ty mají mnoho zdravotních přínosů, ale logicky pouze s dostatečným množstvím vitamínu K2 mohou být aktivovány.

Celoživotní riziko vzniku alespoň jedné zlomeniny je sníženo o 25 % při denním užívání 800 IU vitaminu D, 45 μg vitaminu K2 a 1200 mg vápníku. Kromě toho může vitamin K2 také zabránit tvorbě zubního kamene na vnějších horních stoličkách a za spodními předními zuby v důsledku vysokých hladin vápníku ve slinách. Vitamin K2 byl také spojen se zdravím ledvin, prevencí rakoviny a stabilizací hladiny cukru v krvi.

Vitamín K2: zásadně ovlivňuje metabolismus vápníku a působí synergicky s vit. D, přispívá k normálnímu proudění krve, pomáhá udržovat cévy, zuby a kosti zdravé

Tento produkt nabízí ohromné/velmi ekonomické množství dávek a vysoký obsah vitamínu K2 (20mcg v kapce/200mcg v denní dávce 10ti kapek) ve stabilní lahvičce z jantarového skla, chráněné proti světlu - s lékařskou pipetou. Tyto kapky mají vysokou biologickou dostupnost a přispívájí k udržení normálního stavu kostí, zubů, krevní srážlivosti a aktivaci osteokalcinu. Kapky jsou vegetariánsky přívětivé, přítomný vitamin K2 je extrahován metodami organické syntézy z rostlinných surovin geraniol a farnesol. Ty pocházejí z růží a citronové trávy.

  • Bez přísad
  • bez GMO 
  • bez želatiny
  • bez laktózy
  • bez lepku
  • bez příchutě
  • bez barviv a stabilizátorů
  • Vysoce kvalitní, mastné kyseliny se středně dlouhým řetězcem (MCT olej z kokosového ořechu) použity jako nosné oleje, pro optimální absorpci tohoto v tucích rozpustného vitaminu K2.

Tyto laboratorně testované kapky jsou vyrobeny v Německu. Díky výrobě a certifikované jakosti v Hamburku jde o konstantní kvalitu každé šarže.

Snadné dávkování kvalitní lékařskou pipetou, flexibilní aplikace, přímo do úst či do nápojů nebo studených jídel.

Užívání : 10 kapek denně (anebo dle potřeby a doporučení lékaře).
Pomocí lékařské pipety, která je součástí balení můžete snadno a přesně dávkovat tento vitamin K2.
Kapky můžete umístit přímo na jazyk nebo je smíchat s nápojem či jídlem.

Přísady: MCT olej, Vitamín K2 (MK-7)
Objem: 50 ml ( cca 1800 kapek )
Balení: Dávka na 180 dní
Doporučené dávkování pro dospělé: Užívejte 10 kapek denně (= 1 denní dávka). Jedna denní dávka (10 kapek) obsahuje 200 μg vitamínu K2 (MK-7)
Obsah účinných látek: v 10 kapkách Vitamín K2 200 μg (267% denní referenční hodnoty příjmu)
Výrobce: WoldoHealth by Woldoshop GmbH, Oehleckerring 9a- 11, 22419 Hamburg
Upozornění: Doplňky stravy nejsou náhradou pestré a vyvážené stravy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí.

Upozornění:
Tento produkt byl uvedený na trh jako doplněk stravy. Produkt nemá schválené léčivé účinky a nejedná se o lék a není určen jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí. Minimální trvanlivost vyznačena na obalu. Účelem informací zde uvedených není zvýšení spotřeby a výdeje produktů. Nevybízíme vás k nevhodnému, nestřídmému nebo neopodstatněnému užívání produktů. Vždy si pečlivě prostudujte příbalový leták, účinné látky a použití produktů konzultujte s lékařem nebo lékárníkem.

bublina a nařízení

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz