The Health Factory NANO Magnesium (nano-hořčík), 1000 ml

Kód: 4133
Tip
Neohodnoceno
1 529 Kč 1 365,18 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
29.5.2024

Nano hořčík nové generace s ultra-malými částicemi (70 ppm). 100% elementárního hořčíku s maximální a rapidní využitelností.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nano-magnesium od The Health Factory je hořčík nové generace s nejvyšší a okamžitou vstřebatelností a v tekuté formě. Jedná se o jediný nano-hořčík svého druhu na trhu. Nejen, že se tento produkt vyrábí jedinečným způsobem, ale minerál je také dostupný pouze v tekuté formě, což má mnoho výhod, jako je snadné užívání (bez kapsle nebo obalu) a vstřebávání přes sliznice.

Velké rozdíly ve vstřebávání různých minerálních doplňků jsou kvůli ose žaludku a střev a dalším orgánům, jako jsou např. játra. Protože tato tekutá forma, která se skládá z čištěné vody s ultra-malými částicemi (70 ppm) čistého nano-hořčíku, se rychle vstřebává již v ústech (a při vnějším použití kůží), obchází většinu překážek, které jinak absorpci ovlivňují. Vzhledem k tekuté formě je tento přípravek vhodný pro malé i velké, včetně malých dětí a seniorů, kteří nemohou např. kapsle užívat, a je vhodný pro vnitřní i vnější použití.

Baleno ve vysoce kvalitním tmavě fialovém skle Miron, které propouští pouze infračervené a ultrafialové UVA světlo. Díky tomu má výrobek mnohem delší trvanlivost a tekutina uvnitř specifické vlastnosti (více infa k obalu úplně dole na této stránce).

Hořčík je životně důležitý minerál, který přispívá k přirozené buněčné elektolytické rovnováze optimalizovanými impulsy, aby nám pomohl lépe spát, uklidnit svaly a zlepšit zdraví jejich normální činností (včetně srdce) a normální činnností psychiky (mozku). Hořčík nám pomáhá stát se psychicky i fyzicky silnějšími a odolnými vůči neduhům všech typů, zejména z únavy a vyčerpání.

Proč je hořčík důležitý pro naše tělo?

Hořčík je jako jeden z nejhojnějších minerálů v těle důležitý pro cca 300 enzymatických reakcí v těle včetně syntézy bílkovin, svalové a nervové relaxace, kontroly glukózy v krvi, regulace krevního tlaku a produkce energie. Hořčík také přispívá ke strukturálnímu vývoji kostí. Primárně se také nachází v kostech. Též je důležitý pro mnohé další fyziologické fuknce

Hořčík je zodpovědný za správné fungování základních metabolických procesů, mj. syntézy DNA, včetně replikace a svalovou kontrakci. Hraje zásadní roli při tvorbě energie, to co nazýváme ATP (adenosintrifosfát) je ve skutečnosti Mg-ATP. Nesmíme zapomínat, že většina biologických enzymů katalyzují stresovou reakci pomocí hořčíku.

Schválená tvrzení dle EFSA:

 • Přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání.
 • Přispívá k elektrolytické rovnováze.
 • Přispívá k normálnímu energetickému metabolismu.
 • Přispívá k normální činnosti nervové soustavy.
 • Přispívá k normální činnosti svalů.
 • Přispívá k normální syntéze bílkovin.
 • Přispívá k normální psychické činnosti.
 • Přispívá k udržení normálního stavu kostí.
 • Hořčík přispívá k udržení normálního stavu zubů.
 • Podílí se na procesu dělení buněk.

Je vhodné užívat hořčík v případě, že máte podezření na:

 • nadměrné stresové faktory (stres se podílí na vylučování hořčíku z těla, vysoký kortizol)
 • vysoký krevní tlak
 • křeče v dolních končetinách
 • migrénu, úzkost, podrážděnost, deprese
 • srdeční choroby (naprosto klíčový pro kardiovaskulární zdraví, někteří lékaři podávají hořčík před některými operacemi)
 • nestabilní hladinu cukru v krvi
 • nespavost
 • problémy s obezitou
 • osteoporózu
 • cukrovku (poku jste rezistentní na inzulín dochází k problému k ukládání hořčíku a začne jeho vylučování močí; nedostatek ovlivňuje produkci energie - vyčerpání hořčíku předchází inzulínové rezistenci)
 • syndrom neklidných nohou

Doporučený denní příjem iontů hořčíku je (což průměrně odpovídá 15 mmol Mg2+):

 • pro dospělého muže cca 400 mg
 • pro dospělou ženu cca 300 mg.

Pro muže starší 31 let platí cca 420 mg denně, pro ženy cca 320 mg denně.

Doporučené dávkování a užívání NANO-Magnesia:

Převalujte v ústech po dobu 1 minuty před polknutím. (Před použitím doporučujeme lahev protřepat.)

Dospělí:
Denní dávka: 5 – 30 ml denně.

Děti do 2 let:
Denní dávka: 5 ml denně (= 1 čajová lžička)

Děti od 2 do 6 let:
Denní dávka: 10 ml denně (= 1 polévková lžíce)

Děti od 6 do 12 let:
Denní dávka: 20 ml denně (= 2 polévkové lžíce)

30 ml dávka nanohořčíku odpovídá množstvím hořčíku 125 mg bisglycinátu hořečnatého (30% referenční hodnoty příjmu /denní dávky). Je však 100% čistý, 100% vstřebatelný.

Tento doplněk stravy nemůže nahradit pestrou, vyváženou stravu a zdravý životní styl.

* Naše nano-minerály také nazýváme novou generací minerálů. Je to proto, že naše minerály mohou být použity jak pro vnitřní, tak pro vnější použití a kvůli své formě mají nejlepší absorbci.

** Díky tekuté formě a malým nanočásticím se minerál vstřebává již v ústech a nemusí se nejprve zpracovat v žaludku, střevech nebo játrech. To zajišťuje nejrychlejší využití.

Tento text byl schválen Inspekční radou. A je jim znám pod KAG č. 4543-1221-11890.

Obsah: 1000 ml
Dávek v balení: 33
Složení: nano-hořčík (elementární) o velikosti částic 70 ppm, čištěná (energizovaná) voda.
Země původu: Nizozemsko
Výrobce: The Health Factory
Minimální trvanlivost: Dle data na dně obalu.
Skladování: v suchu a chladu
Upozornění: Ukládat mimo dosah dětí. Výrobek není určen jako náhrada pestré stravy. V případě těhotenství, kojení, nemoci nebo při užívání léků se poraďte s odborníkem.

Je nutné rozlišovat obsah elementárního hořčíku a vstřebatelnost tohoto obsahu pro organismus.

DOPLNĚK STRAVY. Minerální doplněk s vysokým obsahem hořčíku.
 
Upozornění: Tento produkt byl uveden na trh jako doplněk stravy. Produkt nemá schválené léčivé účinky a nejedná se o lék ani není určen jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte nikdy doporučené dávkování. Ukládejte vždy mimo dosah dětí. Minimální trvanlivost je vyznačena na dně obalu. Účelem všech informací zde uvedených není zvýšení spotřeby a prodeje produktů. Nevybízíme Vás k nevhodnému, nestřídmému nebo neopodstatněnému užívání produktů. Vždy si pečlivě prostudujte českou etiketu/příbalový leták, účinné látky a použití produktů konzultujte s lékařem nebo lékárníkem.

Doplňkové parametry

Kategorie: Minerály
Množství: 1 litr
Dávek v balení: 33
Výrobce: The Health Factory
Země původu: Nizozemsko
Složení: Nano-hořčík (elementární) o velikosti částic 70 ppm, čištěná (energizovaná) voda.
Skladování: Skladujte v suchu a chladu.
Upozornění: Ukládat mimo dosah dětí. Výrobek není určen jako náhrada pestré stravy. V případě těhotenství, kojení, nemoci nebo při užívání léků se poraďte s odborníkem.
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz