Kolman Brothers Multi Kolagen™ peptidy, 280 g

Kód: 4294
1 hodnocení
859 Kč 766,96 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
22.7.2024

Cca 30% lidského těla je tvořeno kolagenem, včetně největšího orgánu lidského těla - kůže. Kolagen je celkově nejvíce zastoupená bílkovina organismů na světě a je důležitá pro pevnost, elasticitu a regeneraci všech tkání, orgánů, vazů, kloubů atd. Obsahuje vysoké koncentrace Glycinu, Lysinu a Prolinu. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vědecky testovaný komplex bioaktivních kolagenových peptidů přední německé kvality Gelita (135 let zkušeností a testů) od slovenské rodinné společnosti Kolman Brothers. Multi Kolagen™ obsahuje jednotlivé kolageny FORTIGEL®, TENDOFORTE® a VERISOL®, které potvrdily své účinky v četných vědeckých studiích a díky nimž je produkt neuvěřitelně komplexní a obsahuje úplně všechny typy funkčních kolagenních složek, navíc v přesných (nebo vyšších) množstvích a poměrech, jež dokázali svou účinnost v testování na lidech. Produkt také obsahuje přidaný vitamín C pro optimální synergii s kolagenem.

Kolman Brothers dbají na to, aby použité suroviny byly od ověřených výrobců, kteří mají ISO certifikáty, dodržují správnou výrobní praxi a každá vyrobená šarže má výstupní analytický certifikát. Původní zdroje kolagenu pro tvorbu peptidů jsou nejen "grass fed" ale přímo "pasture raised".

Základní strukturální jednotkou kolagenu jsou aminokyseliny pospojované v dlouhých polypeptidových řetězcích. Nativní kolagen se skládá ze tří polypeptidových řetězců, které se obtáčí kolem sebe a vytvářejí strukturu trojité šroubovice. Každá trojitá šroubovice je unikátní svou velikostí a aminokyselinovým složením.

Společným znakem všech kolagenů je sekvence, která může být vyjádřená jako (Gly-X-Y)* n, kde X a Y jsou často zastoupené prolinem (Pro) a hydroxyprolinem (Hyp) a ostatními aminokyselinami. Tato sekvence je nutná k tomu, aby kolagen sestavil vlákna, která poskytují strukturální integritu mezibuněčné hmoty pojivových tkání.

Bioaktivní kolagenní pepitdy - co to je?

Bioactive Collagen Peptides® vznikají z nativního kolagenu vysoce řízeným výrobním procesem společnosti GELITA v Německu. Jsou optimalizované pro maximální zlepšení vstřebatelnosti a na stimulaci buněk zapojených do biosyntézy kolagenu. Jakmile jsou absorbované do krevního oběhu, mohou ovlivnit aktivitu fibroblastů a chondrocytů v procesu biosyntézy stavebních prvků mezibuněčné hmoty.

Účinek Bioactive Collagen Peptides® na poces syntézy mezibuněčné hmoty je založený na dvou mechanismech:

 •  Stimulace buněčné syntézy
 • Dodávka aminokyselin jako cenných stavebních prvků

Výsledkem je, že se Bioactive Collagen Peptides® liší různým fyziologickým zaměřením:

-FORTIGEL® zejm. pro klouby, chrupavky

-TENDOFORTE® zejm. pro vazy, šlachy

-VERISOL® zejm. na pleť, vlasy, nehty

Jelikož nemá kolagen ani jeho peptidy dle EU legislativy schválená zdravotní tvrzení, doporučujeme dohledat si jeho unikátní vlastnosti v jiných zdrojích. Výrobce Kolman Brothers zveřejnil na svém webu mj. hlavní vědecké studie, které prokázali četné efekty složek FORTIGEL®, TENDOFORTE® a VERISOL®: https://kolmanbrothers.sk/o-produkte/

Kolagen je stále jedna z dost přehlížených částí lidské výživy. Spousta lidí přitom dle našeho názoru trpí řadou problémů, které by s dostatkem kolagenních bílkovin resp. aminokyselin, které kolagenní bílkovina obsahuje třeba vůbec neměli ( klouby, kůže, vlasy, nehty apod ) Cca 30% lidského těla je tvořeno kolagenem, včetně největšího orgánu lidského těla - kůže. Kolagen je celkově nejvíce zastoupená bílkovina organismů na světě a je důležitá pro pevnost, elasticitu a regeneraci všech tkání, orgánů, vazů, kloubů atd. Obsahuje vysoké koncentrace Glycinu, Lysinu a Prolinu. 

% Kolagenu v našem těle

 • 90 % očního bělma
 • 80 % šlach
 • 75 % pokožky
 • 60 % chrupavek
 • 30 % kostí
 • 1–10 % svalové hmoty

Kolagen funguje jako lepidlo pro celé naše tělo. Vytváří vazivo, čímž udržuje struktury pokožky, svalové tkáně, kostí a šlach. Dokonce i výraz „kolagen“ pochází z řeckého slova „kólla“ a francouzské přípony „- gen“. Slovo lze doslovně přeložit jako „výroba lepidla“.

Tento protein podobný lepidlu je obzvláště koncentrován v tzv. extracelulární matrici (ECM). ECM v podstatě funguje jako podpůrný systém podobný pomyslné síti, která drží buňky pohromadě. ECM je také zodpovědná za vysílání signálů ke snížení zánětů a opravě poškozených buněk.

Pro koho jsou určeny bioaktivní kolagenní peptidy Multi Kolagenu (FORTIGEL®, TENDOFORTE® a VERISOL®):

 • pro sportovce s velkou zátěží
 • pro aktivní lidi a starší generaci zejména
 • pro jedince zaměřené na stav vlasů, nehtů, kůže a celulitidu
 • pro jedince zaměřené na mobilitu, flexibilitu a pevnost těla
 • pro jedince zaměřené na klouby, šlachy, vazy a chrupavky
 • pro jedince hledající komplex všech typů kolagenu a multifunkční produkt

Levné varianty kolagenu jsou extra levné většinou proto, že se používá nejlevnější forma hydrolyzace a defakto odpadní části nezdravých zvířat z velkochovů. Výsledkem je pak produkt, který velmi pění a vytváří hrudky a kousky a někdy má i nepříjemnou vůni a chuť.

Toto je i ve studené vodě rozpustný prášek - perfektní pro použití do nápojů nebo receptů. Má neutrální chuť i vůni.

Kolman Brothers – Multi Kolagén™

DOPLNĚK STRAVY.
Složení: Hovězí kolagen (FORTIGEL®, TENDOFORTE®, VERISOL®), kyselina L-askorbová (Vitamin C)
 
Složení aktivních látek: 
na 1 odměrku (14g) = 1 dávka (20 dávek v balení)
FORTIGEL® - 5 000 mg *
TENDOFORTE® - 5 000 mg *
VERISOL® - 3 900 mg *
Vitamín C – 100 mg RVH* 125% DDD (doporučená denní dávka)
* DDD není stanovena
 
Hmotnost: 280g (z toho peptidy kolagenu 278g, vitamín C 2g)
 
Doporučené dávkování: Jednu odměrku denně rozmíchejte s 300-400 ml vody nebo džusu. 
Vhodné i pro dlouhodobé užívání.
 
Minimální trvanlivost: Uvedeno na obalu výrobku
 
Výrobce: GreenPharm s. r. o. / Čermeľská cesta 67/C 040 01 Košice – mestská časť Sever / Slovenská republika
Země původu: Slovenská republika
Distributor v ČR: Adam Raw, Metylovice 552, Metylovice 73949, IČ: 03452824
Upozornění: Skladujte v suchu bez přímého slunečního záření, mimo dosah malých dětí. Doplněk stravy není náhradou pestré stravy. Ustanovená denní dávka se nesmí přesáhnout. Tento výrobek není vhodný pro děti, těhotné a kojící ženy.
 
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz