Keltská mořská sůl BIO hrubozrná, 1 kg

Kód: 3206
Doporučujeme
Neohodnoceno
279 Kč 249,11 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
18.6.2024

Tato sůl je hrubá,  ještě vlhká a našedlá díky obsahu minerálů, vhodnou do všech domácích vařených či kvašených jídel, do lázní na sýr apod. Bělost soli stejně jako bílá barva cukru znamená, že je rafinovaná a minerály odstraněny. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Le Guerandais Sůl hrubozrnná z Guérande

Hmotnost: 1000 g.

Produkt ekologického kontrolovaného zemědělství.

Tato sůl je výjimečná svým přirozeným nízkým podílem NaCl - pouhých 82-84 % a má cca 14-16 % makro a mikrominerálů. Je přirozeně vlhká. Ve 100 g je 420 mg magnézia (112 % DDD), 152 mg vápníku (19 % DDD), 17,5 mg železa (125 % DDD) a další.

Tato nerafinovaná mořská sůl z bretaňské Guerandai z Francie má na americkém trhu tu nejlepší pověst a je známá pod obchodním názvem "Keltská mořská sůl" (Celtic Sea Salt)

Sally Fallonová a Mary G. Enigová, PhD o soli ve výše zmíněné knize píšou:

Nejlepší a pro zdraví nejpřínosnější je sůl získávána působením slunce na mořskou vodu v jílem vymazaných kádích. Její našedlá barva svědčí o vysoké vlhkosti a o obsahu stopových minerálů.  Tato přírodní sůl obsahuje pouze kolem 82 % chloridu sodného, obsahuje 14 % makrominerálůpředevším magnéziaa až na 80 stopových prvků. Nejlepší a nejčistší na trhu dostupný dostupný zdroj nerafinované mořské soli jsou bretaňské bažiny s mořskou solí, kde se tato “pěstuje” podle starodávných metodNěkteří vědci tvrdí, že tato forma jódu setrvává v tělesných tekutinách po mnoho týdnů,  zatímco jód uvolněný z jódizovavých solí  projde tělem velmi rychle.

Doplňkové parametry

Kategorie: Minerály
Hmotnost: 1000 g
Země původu: Francie
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz