Vinařství Průdek Svatovavřinecké rosé 2023 moravské zemské víno, polosuché

Kód: 4229
Neohodnoceno
179 Kč 147,93 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
29.5.2024

Víno lososové barvy. Ve vůni tóny třešní. V chuti svěží, ovocité, s jemnou kyselinkou a nasládlou dochutí.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Svatovavřinecké  je středně pozdní moštová odrůda révy vinné používaná k výrobě červených vín. Odrůda náleží k širší rodině odrůd Pinot vznikla patrně ve francouzském regionu Alssasko, spontánním křížením odrůdy Pinot Noir se zatím blíže neurčenou odrůdou.

Keře jsou bujného růstu, list střední, tří až pětilaločný, středně hluboko vykrajovaný. Dřevo vyzrává dobře, mrazuodolnost dobrá, odolnost proti houbovým chorobám střední. Hrozen je střední, kónický, mírně křídlatý a hustý. Černomodré bobule jsou většinou oválné a z hustého hroznu se někdy vytlačují. Bobule uvnitř hustého hroznu jsou méně vybarvené a s vysokým obsahem kyselin. Bobule se začínají vybarvovat ke svátku sv. Vavřince (10. srpna). Na polohy není náročné, snáší i méně živné půdy. V mládí plodí dobře, později se objevuje střídavá plodnost.

Víno Svatovavřineckého je u nás oblíbeno pro tmavě červenou barvu, výraznou višňovou a někdy až černorybízovou vůni, výrazný odrůdový charakter a zajímavě strukturované třísloviny. Někdy bývají mladá vína zatížena příliš vysokým obsahem kyselin. Vína se velmi dobře hodí k tomu, aby doprovázela tmavá masa a sýry s intenzivní chutí. Svatovavřinecké je jednou z odrůd, z níž se může vyrábět Svatomartinské víno.

Podoblast: Velkopavlovická
Obec: Rakvice
Trať: Kozí horka

Doplňkové parametry

Kategorie: Vinařství Průdek
Druh: polosuché
Přívlastek: moravské zemské víno
Ročník: 2023
Typ: růžové víno
Objem: 0,75 l
Typ: rosé
Druh: polosuché
Přívlastek: moravské zemské víno
Alkohol: 6,3 g/l
Šarže: 23242
Stáčírna: Rodinné vinařství Průdek, Družstevní 226, 691 03 Rakvice
Země původu: Česká republika
Zbytkové cukry: 8,7 g/l
Bezcukerný extrakt: 23,4 g/l
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz