Rosita Játrový tresčí olej, 150 ml

Kód: 55
Neohodnoceno
1 380 Kč –16 %
rosita
1 380 Kč –16 % 1 149 Kč 1 025,89 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
23.4.2024
Rosita Real Foods MORRHUAE OLEUM (olej z tresčích jater) vyrobený podle prastaré Vikingské tradice a receptury. Jde o extra panenský olej z čistých vod, který nemá na poli čistých olejů z tresčích jater žádnou konkurenci. Toto je nejčerstvější a nejkvalitnější varianta oleje z tresčích jater na dnešním trhu. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

ro1

Rosita Real Foods - MORRHUAE OLEUM (olej z tresčích jater) vyrobený dle staré Vikingské tradice a receptury. Jde o jediný Raw Extra panenský olej ze skutečně čistých vod Severního Norska, který absolutně nemá na poli čistých a surových rybích olejů žádnou konkurenci. Na trhu zatím není jiný zcela optimální olej jako je tento.

O produktu: 

 • Z divokých a udržitelně sklizených tresek z fjordů Helgelandu v severním Norsku.
 • Syrový a ručně vyráběný rodinou Rosita, využívající vzácnou, exkluzivní techniku ​​extrakce za studena, která naturálně odděluje olej od jater.
 • Vyrobeno z ryby na čerstvý olej během několika hodin!
 • Díky 100% čerstvosti jen mírná, rybí, máslová chuť (nikoli běžná pachuť oxidovaných rybích olejů, kterou tělo správně a rozumně odmítá).
 • Obsahuje pouze přirozeně se vyskytující vitamín A a vitamín D. Nepřidávají se žádné syntetické vitamíny.
 • Poskytuje vám 395 IU vitamínu D3 na lžičku a 3 900 IU vitaminu A na lžičku (s určitými odchylkami po dávkách v důsledku přirozeně se vyskytujících sezónních posunů).
 • Poskytuje vám 443 mg EPA a 605 mg DHA na čajovou lžičku, spolu s plným spektrem omega tuků, včetně 3, 4, 6, 7, 9 a 11.
 • Není modifikován jako ostatní oleje, aby se zachovalo celé spektrum výživných tuků, které chrání před oxidací.
 • Vyrobeno pouze z tresky obecné (Gadus morhua) ulovené pruty (žádné sítě!) v nedotčených vodách poblíž norské Dønny.
 • Vyráběno řemeslně a v malých várkách.
 • Nepoužívá se teplo, bělení, rozpouštědla, mechanizace, zimace ani chemikálie.
 • Tmavá skleněná láhev propláchnutá dusíkem minimalizuje oxidaci, s minimálním vystavením kyslíku a světlu a zcela bez vystavení kovům.
 • Každá šarže je před vývozem dvakrát testována na přítomnost kontaminantů a těžkých kovů a monitorována, aby byla dodržena přísná norma EU.
 • K udržení čerstvosti se přidává nepatrná kapka přírodních antioxidantů - rozmarýnu a plnospektrálního vitamínu E (ze slunečnicových semen).
 • Lahve jsou bez obsahu kyslíku (do otevření) a proto mohou být dodávány bez chladírenských balení.
 • Před použitím protřepejte! Protože se jedná o surový, minimálně zpracovaný produkt, mohou se přirozeně se vyskytující tuky v oleji z tresčích jater shromažďovat v horní části láhve. Třepání před každým použitím pomáhá rovnoměrně je distribuovat.
 • Rosita poskytuje přirozenou výživu, kterou nenajdete v žádném jiném oleji z tresčích jater - Většina komerčních olejů z tresčích jater je velmi daleko od přirozené výživy nalezené v této syrové potravině.

Extra panenský olej z tresčích jater z Rosita Natural Foods obsahuje všechny léčivé mastné kyseliny přírody (EPA a DHA) spolu s řadou přirozeně se vyskytujících mikroživin, jako jsou vitamín A a D. Zejména však, nebyly objeveny žádné kontaminanty životního prostředí ani syntetické aditiva ... Toto je jediná společnost na Zemi, o které vím, že nepoškozuje a nefalšuje své oleje z tresčích jater kvůli ziskům a pohodlí. A proto je to společnost, které věřím. “ - Shane Ellison, "The People’s Chemist" - magistra organické chemie

Rosita stojí nad rámcem udržitelnosti: Sami jsou rybáři. Chcete-li vytvořit dobrý olej z tresčích jater, musíte začít s dobrými zdravými játry, sklizenými z dobrých zdravých ryb, lovených z dobrých, čistých vod.

A jediný způsob, jak toho dosáhnout, je poznat rybáře, kteří celý proces zahájí. Každá játra, která se používají v jaterním oleji Rosita, se sklízí z ryb, které sám tým Rosita chytá v nedotčených vodách na pobřeží Helgelandu v severním Norsku.

 • Pocházejí z dlouhé linie rybářů!
 • Používají pouze své vlastní malé rybářské lodě.
 • Každý rybář, který loví, je součástí rodiny Rosita.
 • Každý rybář lovící pro Rositu používá pouze pruty - žádné sítě.
 • Rosita neuskutečňuje hromadné nákupy od anonymních rybářských loďstev. Ne. Zde stejně jako když znáte svého farmáře, přesně víte, odkud vaše jídlo pochází a jak se zpracovává.

Každý rybář v Rositě miluje nedotčené vody, ve kterých loví, celým svým srdcem, protože jsou po generace v blízkosti jejich domovů. Důvodem je, že udržitelný rybolov zde není jen idea. Je to jejich způsob života. Když se rybáři Rosita vracejí z každé cesty, zkontrolují každou rybu a játra samostatně. Játra se odstraní keramickou čepelí (ne kovovou) a poté se rychle přesunou do řemeslného zařízení Rosita, kde se olej z tresčích jater vyrábí v malých dávkách během max. několika hodin.

 bublina a nařízení

Místo použití chemických látek a tepla ničícího živiny (jako většina ostatních výrobců) - Rosita používá starodávnou metodu, která jemně extrahuje olej z jater napodobováním přírodních sil. Je to metoda, kterou vyvinuli Vikingští druidi a která byla předávána generacemi.

Výroba oleje 

Každá šarže přípravku Rosita EVCLO je pečlivě ručně vyráběna bez tepla, chemikálií nebo vystavení kovům ve slabě osvětleném a chladném zařízení společnosti Rosita (protože oxidace světla a tepla urychluje oxidaci). Nejprve, po odstranění jater z čerstvě ulovených ryb(ano Rosita loví své ryby před extrakcí oleje!), je jemně vystavují téměř zimním podmínkám (jako studené vody, kde ryby plavou). Pak je jemně nechají zahřát jen o něco málo nad bod mrazu. Tento postupný posun teploty a tlaku rozkládá jaterní buňky. Za hodinu nebo dvě se uvolní olej s veškerou čerstvou výživou.

Každá láhev se poté propláchne dusíkem, aby se odstranil veškerý kyslík a max. se chránil obsah před oxidací. To chrání olej z tresčích jater, i kdyby byl (do otevření) dodáván nebo skladován v extrémním teplu, protože oxidace nemůže probíhat za nepřítomnosti kyslíku.

POZOR! VŽDY JE DŮLEŽITÉ U VŠECH POTRAVIN ANEBO DOPLŇKŮ STRAVY (ZEJM. OBSAHUJÍCÍCH V TUCÍCH ROZPUSTNÉ VITAMÍNY) DODRŽOVAT STRIKTNĚ DOPORUČENÉ DÁVKOVÁNÍ A NEDÁVKOVAT VÍCE! AKUMULACE NADMĚRNÉHO MNOŽSTVÍ TĚCHTO ŽIVIN JE TOXICKÁ PRO JÁTRA A POTAŽMO CELÝ ORGANISMUS. NA ZÁKLADĚ MÉ FILOSOFIE BOHATÉ SKROMNOSTI JE VŽDY MÉNĚ VÍCE.

Produkt obsahuje aktivní formy vit A a D a esenciální mastné kyseliny včetně DHA - Schválená tvrzení EU: 

 • Vitamin A přispívá k normálnímu metabolismu železa
 • Vitamin A přispívá k udržení normálního stavu sliznic
 • Vitamin A přispívá k udržení normálního stavu pokožky
 • Vitamin A přispívá k udržení normálního stavu zraku
 • Vitamin A přispívá k normální funkci imunitního systému
 • Vitamin A se podílí na procesu specializace buněk

 

 • Vitamin D přispívá k normálnímu vstřebávání/využití vápníku a fosforu
 • Vitamin D přispívá k normální hladině vápníku v krvi
 • Vitamin D přispívá k udržení normálního stavu kostí
 • Vitamin D přispívá k udržení normální činnosti svalů
 • Vitamin D přispívá k udržení normálního stavu zubů
 • Vitamin D přispívá k normální funkci imunitního systému
 • Vitamin D se podílí na procesu dělení buněk

 

 • Kyselina dokosahexaenová (DHA) přispívá k normálnímu vývoji zraku kojenců do 12 měsíců věku.
 • Příjem kyseliny dokosahexaenové (DHA) z těla matky přispívá k normálnímu vývoji očí plodu v těle matky a kojenců vyživovaných mateřským mlékem. 
 • Příjem kyseliny dokosahexaenové (DHA) z těla matky přispívá k normálnímu vývoji mozku plodu v těle matky a kojenců vyživovaných mateřským mlékem. 
 • Esenciální mastné kyseliny jsou potřebné pro normální růst a vývoj dětí

(výše uvedeného je dosaženo při přijmu DHA v množství min 100-200mg, tento produkt obsahuje v jedné dávce 5ml více než 600mg DHA)

Doporučujeme komukoliv, kdo nemá přístup a nekonzumuje pravidelně alespoň v malém množství celistvé zdrojové potraviny jeho živin jako jsou např. - oči a vajíčka(jikry) zdravých ryb, tuky od zdravých zvířat z horské pastvy, játra a orgány, syrový vaječný žloutek od zdravých slepic, syrový kozí kefír, plody moře apod...

 Ro2

Pokud takové potraviny opravdu pravidelně máte, tak jste šťastní lidé a nechybí Vám určitě jedny z nejdůležitějších látek pro vitální lidské tělo a jeho robustní hormonální a remineralizační systém jako jsou aktivní formy: přírodních v tucích rozpustných vitamínů A, D a K2, cholesterol, quinony, Omega 3, 6, 7, 9, 11 atd...

Ať máte jakékoli vědomosti o stravě, nebo jste si přečetli cokoli na internetu či v knihách - tak fakt, že tyto látky potřebuje tělo pro tvorbu veškerých hormonů a každou jejich konverzi, remineralizaci a práci s minerály v celém těle, vývoj, a další řady procesů nemůže nikdo zpochybnit. Stejně tak fakt, že tyto látky v syntetické podobě - například v multivitamínových doplňcích anebo uměle přidané do konvenčních rybích olejů apod. nejsou to stejné jako v přirozené podobě a naopak jsou většinou velmi škodlivé a potenciálně nebezpečné z hlediska nutriční disbalance těla. Rovněž fakt, že jediným zdrojem většiny z nich je přirozená a zdravá živočišná říše, nikoli rostliny a že potřebný vitamín D nedostanete 10 min. pobytem na sluníčku - je nezpochybnitelný.

Užívání tohoto oleje je vhodné pro všechny zaměřené na zubní kaz, hormonální systém a kostru. Pokud navíc upravíte jídelníček na silně remineralizující a alkalizující - můžete nad těmito sférami těla získat absolutní kontrolu. (protože mít je v pořádku je přirozené). Synergie, s jakou vitamíny A, D a K2 v těle pracují s minerály - je naprosto neuvěřitelná. -Tam, kam patří je pomáhají dostat (např. zuby a kosti) a odtam kde nemají co dělat je pomáhají vyplavit. (např. ledvinové kameny a jiné usazeniny)

Doktor Weston Price - později autor knihy - Výživa a tělesná degenerace - byl dle mého nejlepší zubař všech dob, jenž cestoval skrz celý svět za účelem najít vitální primitivní kultury bez zubních kazů. Toužil najít nějaké jiné kultury, jenž by nevykazovali stupeň takové degenerace těla jako moderní člověk a nechtěl prostě uvěřit, že je zubní kaz a tělesný úpadek něco přirozeného co se prostě děje s časem. Chtěl je najít a pochopit, co dělají jinak. Zubní kaz je nejčastější "nemoc" na této planetě. Jde o chorobu a vadu v organismu, která jako mnohé další - není běžný stav, který se prostě děje, jako se mnozí domnívají. Např. vlkům v divoké přírodě se zuby nekazí, psům chovaným člověkem a moderním lidem samotným však ano. Tak kde je chyba? Důvodem je nedostatek surových látek ve stravě pro přirozenou remineralizaci zubů a celého organismu a většinou také naopak nadmíra látek ve stravě způsobujících demineralizaci a překyselení - potažmo úbytek minerálů na různých místech v těle, což způsobuje celkovou postupnou degeneraci - nejen zubů. Je potřeba si uvědomit, že zubní kaz a problémy kostry jsou ukazatelem celkového úpadku vitality a zdraví člověka a souvisí s desítkami dalších problémů - pokud tedy dokážeme řešit tyto problémy, pomůžeme si zároveň na mnoha dalších místech.

 Ro3

Doktor Weston Price ony vitální a robustní kultury bez zubních kazů a rozbouřených hormonů opravdu našel. Popsal a zdokumentoval jich hned několik. A co měli společného? V první řadě absenci rafinovaných a průmyslově zpracovaných potravinářských výrobků v jídelníčku, mnohem více v tucích rozpustných vitamínů z přírodních zdrojů a daleko více minerálů než moderní člověk, dále hlavně stabilní množství přirozeného cholesterolu a živočišného tuku ze zdravých zvířat. Jeho cesta ho dovedla až k objevení látky, kterou nazval aktivátor-X (X-FACTOR) -(my ho dnes už známe pod jménem vitamín K2) když zjistil, že některé syrové, ale živočišné potraviny a zejména ty spojené se zelenou rostlinnou říší ho obsahují a on v dokonalé synergii s vitamínem A a D vede k neuvěřitelné vitalitě a tělesnému zdraví v podobě zdravých a rovných zubů, široké lebeční dutiny a široké pánve, silných kostí a celkové odolnosti a imunitě organismu při absenci běžných problémů a nemocí.

Ro4

Mnohé velké kultury lidské historie pokládaly olej z jater různých ryb jako posvátnou potravinu pro vitalitu a sílu všech úrovní lidské bytosti. Sparťané i Římští vojáci jedli příděly rybích tuků. Vikingové uchovávali spíže a sudy s rybími orgány a játry a vyráběli oleje z rybích jater jako tzv. poklad oceánu pro sílu svou i jejich potomků.

Rosita Real foods vyrábí i v dnešní moderní a v mnoha směrech nemocné a od přírody a tradic odkloněné společnosti olej z tresčích jater stále podle starého Vikingského řemesla a postupu, jehož výsledkem je jedinečná čistota a hl. čerstvost oleje a jeho složení. Na trhu není jiný skutečně RAW olej tohoto typu, který by se dal úrovní a čerstvostí alespoň srovnat.

Video ukazuje Severské vody, ze kterých přesně tento olej pochází:

 

Tento olej je vyráběn v malých várkách. Může být čas od času vyprodán a nedostupný na různá časová období.

 • Divoký a Syrový.
 • Z čerstvých jater.
 • Vyrobeno za studena a bez chemie.
 • Schváleno jako doplňek stravy.
 • Top zdroj vzácných přírodních živin jako jsou Omega 3,6,7,9,11 a vitamíny A a D.

Doporučené dávkování: 1/2 až 1 čajovou lžičku denně.

Skladování: Vždy v lednici a chladu. Neotevřená balení mohou být uchovávána v mrazáku pro prodloužení doby trvanlivosti.

Po otevření spotřebujte do 3 měsíců. Může ztuhnout a zakalit se pokud je v lednici nebo zmrazen: lehce protřepejte před použitím.

Balení: 150ml

Složení: 100% Divoký & Syrový Extra-Panenský Olej z tresčích (Gadus Morhua) jater, plus mikro množství přírodního rozmarýnu & přírodního vitaminu E*
*antioxidanty proti oxidaci nesaturovaných komponent tohoto oleje

Více o speciálních antioxidantech Rosita: http://evclo.com/evclo-natural-antioxidants/

Doba trvanlivosti neotevřeného produktu je při teplotě 0-4 °C 12 měsíců.
Při -20 °C 2-3x delší.
Po otevření a při 0-4 °C je 2-3 měsíců.

Testování ukázalo, že vitamíny a ostatní substance v tomto oleji nebyly narušeny zmražením a zůstaly nedotčeny. Olej musí být uchováván v temnu a chladu.

Upozornění : Před použitím extra vyšších dávek tohoto oleje konzultujte prosím s lékařem, nebo pokud plánujete užívání a jste těhotná, kojíte, máte cukrovku, alergii na ryby nebo jód, používáte léky na tlak, máte kardiovaskulární nemoc, krvácení nebo poruchu imunitního systému. Udržujte mimo dosah dětí. Pokud kontakt s olejem způsobuje alergické reakce, konzultujte se svým osobním lékařem. Tento výrobek není určen k diagnostikování, léčbě nebo prevenci jakékoli nemoci nebo zdravotního stavu. Obsah této stránky slouží pouze pro referenční účely a nemá za cíl nahrazovat radu či doporučení praktického lékaře, farmaceuta nebo jiného zdravotního pracovníka s licencí. 

Všechny Rosita Real Foods™ produkty jsou testovány nezávislými institucemi třetích osob, laboratořemi a universitami. Analytické testy byly provedeny :

 • Národní ústav pro výživu a výzkum potravin mořského původu, Norsko (National Institute of Nutrition and Seafood Research, NIFES)
 • Laboratoř pro testování potravin a farmaceutických výrobků ALS FOOD & Pharmaceutical, Velká Británie
 • Eurofins Food Testing, Lucembursko (nadnárodní společnost testující potraviny a krmiva)
 • BioDetection Systems, Nizozemí (společnost zabývající se bezpečností a kvalitou potravin, zdraví a životního prostředí)
 • Služba pro analýzu výživy při Ústavu pro akvakulturu na Univerzitě ve Stirlingu, Skotsko
 • Project no (C3937). Extra panenský olej byl také testován (15.7.2011) výrobcem u neziskové organizace ECO Marine za použití Biolaboratoře ústavu Nofima
 • (neboli Výzkumného ústavu pro potraviny, rybolov a akvakulturu v Norsku), která se specializuje na mořské raw materiály a produkty. Projekt č. (C3937).
 • Skladové zásoby – je možná občasná omezená dostupnost kvůli povaze ruční výroby tohoto vzácného produktu.

Fakta o výrobku                             

Doporučené dávkování: 1 čajová lžička denně (5 ml)
Dávek v balení: cca 30

V jedné dávce % RDA*
Kalorie  45
   Kalorie z tuku 45
Tuk celkem 4.5 g 7.0 %

Nasycený tuk

Cholesterol

0,9 g

18 mg

4,5 %

6,0 %

Vitamín A 2171-2962 IU *(43-59 %)

Vitamín D3 145-389 IU *(36-97%)

Omega-3 mastné kyseliny 1293 mg; DHA 605+ mg; EPA 443+ mg

Přirozené Omega 3, 4, 6, 7, 9 a 11 tuky, Vitamíny A a D3, a ostatní v tucích rozpustné živiny jsou obsaženy v původní verzi, nikoli dodané uměle!  

* Doporučená denní dávka v % na základě 2000kcal diety denně.


Pro kompletní seznam živin navštivte: http://evclo.com/faqs/nutrient-results/

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz