Antarctica krill olej, různé velikosti

Kód: 2534/60 2534/180 Zvolte variantu
Neohodnoceno
689 Kč 1 989 Kč od 689 Kč 615,18 Kč bez DPH 1 775,89 Kč bez DPH od 615,18 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné Skladem Zvolte variantu
Varianta
Můžeme doručit do:
15.8.2024 18.6.2024 Zvolte variantu

Kril olej je zdrojem jedinečných antioxidantů a omega 3 mastných kyselin. Omega-3 kyseliny jsou vázané na fosfolipidy (vyšší množství cholinu), které slouží jako nosiče EPA a DHA. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Produkt s nejsilnějším koncentrátem z čistého krilového oleje (590 mg na kapsli). Obsahuje více fosfolipidů (lepší efektivita) ve srovnání s předchozí generací a i vyšší množství cholinu. Navíc díky unikátnímu zpracování a mixu nehrozí reflux.

Surovina, výroba a kvalita kapslí pochází od stejných producentů, které využívá Dr. Mercola.

Zpracování kril oleje metodou FlexitechTM umožňuje šetrně zajistit vysokou čistotu a minimalizovat oxidaci (omezení oxidačních produktů neenzymatických reakcí) a to vše ze zdroje, který vyhovuje pravidlům Eco-HarvestingVýsledkem je zvýšená koncentrace fosfolipidů (vysoká relativní hladina intaktních fosfolipidových forem) nad triglyceridy.

cistení kril oleje flexitech

Patentovaná metoda FlexitechTM zvyšuje navázání DHA a EPA na fosfolipidy až o 50%.

cisteni kril oleje

Hlavní benefity

Schválená zdravotní tvrzení. 

 • srdce
 • jater
 • metabolismu lipidů
 • metabolismu homocysteinu.

Výhoda koncentrovaných fosfolipidů z Kril oleje

 • Fosfolipidy jsou více efektivní při transportu než triglyceridy, které se nacházejí v rybím tuku. 
 • Test proběhl na myších ohledně propustnosti DHA do mozku - akumulace DHA v mozku byla dvakrát vyšší než v případě podání s triglyceridy (zdroj: Pubmed).

omega 3 index

 • Výsledky ukazují, že krilový olej může být účinnější než rybí olej při zvyšování n-3 PUFA, snižování poměru n-6: n-3 PUFA a zlepšování indexu omega-3 (zdroj: Pubmed)

V roce 2014 Aker BioMarine provedl studii na 300 subjektech s vysokou hladinou triglyceridů, což je důležitý ukazatel rizika kardiovaskulárních chorob. 

Studie publikovaná v Nutrition Research zjistila, že doplnění krilového oleje bylo spojeno s 10% snížením hladiny triglyceridů. 

EPA a DHA v krilovém oleji mohou tak pomoci snížit riziko zdravotních problémů souvisejících se srdečním systémem. Fosfolipidy jsou klíčovým nosičem omega-3, přímo do buněk, které je potřebují k normální funkci.

 • Fosfolipidy navázané na omega-3 mastné kyseliny krilového oleje můžou pomoci při lepší buněčné integraci a využití EPA a DHA v těle. 
 • Konkrétně pomáhají při zabudování EPA a DHA do membrán červených krvinek, což koreluje s hladinami EPA a DHA v srdci.

Hlavní rozdíl mezi klasickým rybím tukem a krilem

 • Omega 3 jsou vázány na fosfolipidy - u rybího oleje na triglyceridy (na videu je vidět proč je kril olej lépe snášen než rybí olej).
 • Rybí olej, vázaný na triglyceridy, se dobře nemísí s vodou a "sedí" v žaludku (proto je většinou cítit při užívání).

Stabilita a výhody krilu

Následující, níže uvedené benefity, platí, pokud je vyrobeno dle 3 standardů:

 1. Nasávání krilu přímo do lodi, kde je ihned dále zpracováván (kril je v kontaktu pouze s mořskou vodou, nevytahuje se v sítích na vzduch).
 2. FlexitechTM - bez stabilizátorů, pomocných látek a minimalizace residuí extrakce (ethanol) a zachování nízkého peroxidového čísla. Nízký obsah oxidačních produktů, které indikují stupeň neenzymatických reakcí.
 3. Zvýšený obsah fosfolipidů, zachování jejich intaktnosti a vyššího navázání na DHA a EPA, 590 mg krilu na 1 kapsli.

Dle dosavadních studií a též výzkumů výrobce, lze tvrdit, že molekulární rozdíly mezi krilem a rybím olejem a obsažených n-3 kyselin hrají roli při vstřebávání omega 3 do tkání.

Tedy lze konstatovat, že přirozeně obsažené fosfolipidy (včetně cholinu) spolu s astaxantinem jsou více efektivní než triglyceridy a ethyl estery z rybího tuku. Též nelze srovnávat absolutní čísla obsažených n-3 kyselin rybího tuku a krilu. Právě díky přirozenému obsahu se vstřebávání a efektivita obou surovin liší. 

Přirozeně obsažený astaxanthin hraje zásadní roli ve stabilitě krilu.

kril versus fish oil, kril versus rybi tuk

Obsah g/100 g Běžný kril olej Tento kril olej (minimální hodnoty)
Celkový obsah fosfolipidů >40 >56
Choline >5 >7
Omega 3 kyseliny 24 >27
EPA >12 >15
DHA >5,5 >7

zdroj použitých videí: www.akerbiomarine.com

Možné benefity

Studie z 1.4. 2020 na zvířecím modelu ukázala, že EPA a DHA ovlivňují pyhyblivost CD4 + T buněk imunitního systému a modifikují jejich schopnost dostupnosti do cílových tkání. To má za následek redukci pro zánětlivých mediátorů.

Suplementace omega 3 by tak přicházela v úvahu při regeneraci po náročných trénincích, soutěžních vysokozátěžových výkonech, kdy je větší náchylnost k infektům, právě díky zatížení imunitního systému.

Imunitní systém se mění v případě intenzivního silového nebo vytrvalostního zatížení. Konkrétně dochází k poklesu interleukinů 2 (IL 2) a IFN gamma, molekul, které mají za úkol regulovat aktivitu imunitního systému. Též NK buňky (první linie naší obrany) vykazují pokles bezprostředně po intenzivním cvičení. Uvádí se pokles až o 60% (zdroj 1).

To ukazuje na okno v imunitě od 1. až po 9. hodinu bezprostředně po výkonu na větší náchylnost k infekci.

Podávání omega 3 podporuje navýšení IL 2 a INF gamma, též funkci NK buněk. Nelze mezi tím hledat přímou úměru, nicméně je to zajímavý argument pro doplňování omega 3 zdroje.

V roce 2015 proběhla studie (zdroj 2) na univerzitě v Aberdeen ve Skotsku na atletech (ženy a muži), supervize by Dr. Stuart Gray (fyziolog). První skupina dostávala 6 týdnů 2 gramy kril oleje (4 kapsle našeho krilu), druhá placebo. Po suplementaci byly skupiny podrobeny zátěžovým testům a měřením 1h a 3h po zátěži.

Výsledek prokázal navýšení produkce IL-2 a navýšení efektivity NK buněk.

Dvojitě zaslepená studie (zdroj 3) provedená v národním polském veslařském teamu se zaměřila na sledování regenerace a požkození červených krvinek. Suplementace byla nastavena na 1 g kril oleje denně. Skupina s krilem vykazovala lepší regenerační parametry. 

zdroj 1: Nieman, D.C.; Ahle, J.C.; Henson, D.A.; Warren, B.J.; Suttles, J.; Davis, J.M.; Buckley, K.S.; Simandle, S.; Butterworth, D.E.; Fagoaga, O.R., et al. Indomethacin does not alter natural killer cell response to 2.5 h of running. Journal of applied physiology 1995, 79, 748-755.

zdroj 2: Da Boit, M.; Mastalurova, I.; Brazaite, G.; McGovern, N.; Thompson, K.; Gray, S.R. The effect of krill oil supplementation on exercise performance and markers of immune function. PLoS One 2015, 10, e0139174.

zdroj 3: Skarpańska-Stejnborn, A.; Pilaczyńska-Szcześniak, L.; Basta, P.; Foriasz, J.; Arlet, J. Effects of supplementation with neptune krill oil (euphasia superba) on selected redox parameters and proinflammatory markers in athletes during exhaustive exercise. J Human Kinetics 2010, 25, 49-57.

vrasky

Kůže hraje protektivní roli. Oblast, která kryje vlastní mladé kožní buňky se nazývá Stratum Corneum. Pro představu, tělo se za hodinu zbaví cca 40 000 buněk, což je cca 3,6 kg mrtvých buněk za rok.

Stratum Corneum zabraňuje ztrátě vody a udržuje živé kožní buňky hydratované. Přemíra chemie nebo mýdla může způsobit iritaci nebo vyrážky, když dojde k přílišnému narušení.

Obě složky fosfolipidy a omega 3 hrají důležitou roli nejenom pro podporu zdraví kloubů a vazů.

Nedostatek fosfolipidů a omega 3 může mít za následek transepidermální ztrátu vody, což může vést k narušení rovnováhy elasticity kůže. Důležitý je též pitný režim, ne nadarmo je pro kůži důležitá vnitřní výživa než drahé krémy.

Suplementací omega 3 lze navýšit podíl n-3 v kůži (omega 3 v kůži tvoří pouze cca 2%), což souvisí s pozitivním vlivem na hydrataci a elesticitu (zdroj 4)

zdroj 4: Rhodes, L.E.; Shahbakhti, H.; Azurdia, R.M.; Moison, R.M.; Steenwinkel, M.J.; Homburg, M.I.; Dean, M.P.; McArdle, F.; Beijersbergen van Henegouwen, G.M.; Epe, B., et al. Effect of eicosapentaenoic acid, an omega-3 polyunsaturated fatty acid, on uvr-related cancer risk in humans. An assessment of early genotoxic markers. Carcinogenesis 2003, 24, 919-925.

Dle EFSA lze dále tvrdit:

 • Kyseliny EPA a DHA přispívají normální kardiovaskulární funkci a udržování normálního krevního tlaku.
 • DHA a EPA přispívá a udržuje normální koncentraci triglyceridů v krvi 
 • DHA přispívá k normálnímu rozvoji zraku novorozence až do 1 roku života.
 • Konzumace DHA v těhotenství přispívá k normálnímu rozvoji plodu.
 • Pokud kojíte, obsah DHA v mléce přispívá k normálnímu rozvoji zraku a mozku dítěte.
 • DHA se podílí na normální funkci mozku a též vašeho zraku.
 • Přemíra Omega 6 může vést k poruchám imunitního systému.
 • EPA podporuje zdraví kloubů a vazů.
 • Nízký obsah EPA ve stravě je spojen s úzkostmi a depresí.
 • Omega 3 jsou ideální pro sportovce pro podporu celkových pozitivních efektů cvičení.

Výhody produktu

Antarctica kril olej Běžně dostupné výrobky z krilu
plusVstřebatelnější, díky vysoké koncentraci fosfolipidů (zachování jejich intaktnosti) a vyššího navázání na DHA a EPA, 590 mg krilu na 1 kapsli. minusVětšinou nižší obsah per kapsle bez zahuštěné koncentrace fosfolipidů.
plusObsahuje fosfatidylcholin, který zlepšuje biologickou dostupnost krilu. minusNení garance intaktních forem fosfolipidů.
plusFlexitechTM - bez stabilizátorů, pomocných látek a minimalizace residuí extrakce (ethanol) a zachování nízkého peroxidového čísla. Nízký obsah oxidačních produktů, které indikují stupeň neenzymatických reakcí. minusSorbitol, TMAOs, možný zvýšený obsah triglyceridů. Vyšší výskyt degradovaných fosfolipidů a hydrofobních pyrrolů
plusGarantovaný původ, ECO rybaření a nezávadnost kvality (nejvyšší možný počet certifikátů). minusCertifikace nemusí být kompletní, sledujte kompromisy.
plusNení potřeba uchovávat v lednici (díky kapslím Licaps). minusSoftgel tobolky obsahují plastifikátory a mají vyšší propustnost obsahu, proto je vhodné zavřít do lednice a rychle spotřebovat.
plusKril olej je zpracováván přímo na speciálně upravené lodi, proto nedochází k jeho oxidaci při dalším převozu (kril je nasáván přímo z moře do lodi). minusKril může být vystaven UV záření, povětrnostním podmínkám při výlovu apod.

plusNekompromisní certifikace a nejvyšší možná kvalita (MSC, Licaps, dosledovatelnost, Flexitech, nejvyšší rating "A").  
plus100% dohledatelnost výlovu.  
plusSpeciální lodě na míru určené pro lov a zpracování suroviny na moři - vše dle ISO standardů.  

Dohledatelnost výlovu a "A" rating

Podstata certifikace "A" ratingu Aker Biomarine rybářství, které zajišťuje výlov, umožňuje 100% dohledatelnost a udržitelnost zdroje. Naskenujte QR kód pro dohledání místa výlovu na mapě.

antarctica

"A" rating nezíská jen tak někdo.

Unikátní technologie při výlovu krilu

Nejpodstatnější při samotném výlovu je omezení jakékoliv oxidace suroviny. Kril je dost náchylný k nestabilitě jakmile se dostane do styku se vzduchem nebo UV zářením.

Společnost Aker Biomarine si nechala navrhnout lodě na míru speciálně pro lov krilu od společnosti VARD. Tím se výrazně omezuje riziko oxidace suroviny při výlovu.

lov krilu

V čem spočívá to kouzlo? Na konec sítě je připevněna dopravní hadice, která je celou dobu pod vodou. Hadicí protéká p celou dobu proud vody, kterým se živý kril přivádí přímo do lodi a minimalizuje se tak vedlejší úlovek. Kril je takto bez kontaktu s vnějšími vlivy (slunce, povětrnostní podmínky) dopraven přímo do lodi, kde se dál zpracovává.

Složení – 2 kapsle Licaps dle DDD (denní dávky)

Kril olej 1180 mg
Fosfolipidy 660 mg
Fosfatidylcholin 566 mg
Cholin 82,6 mg
Omega 3 318 mg
EPA 178 mg
DHA 82 mg
Astaxantin 100 mcg

Doporučené dávkování (DDD): 2 kapsle denně s vodou 

Minimální trvanlivost: Uvedeno na obalu výrobku 

Složení: Lipidový extrakt z antarktického krilu (Euphasia superba), kapsle (rybí želatina), voda.

Certifikace a kvalita

vard aker biomarine

Aker Biomarine drží několik nejvyšších oprávnění a certifikací pro lov krilu (zdroj informací a obrázků Aker Biomarine). 

 • CCAMLR (Commission of the Conservation of Antarctic Marine Living Resources)

CCAMLR

Výlov je povolen, pokud je prováděn udržitelným způsobem a nepoškozuje ostatní složky ekosystému. V současné době se komerční rybolov antarktického krilu v Jižním oceánu odehrává hlavně v oblasti 48. Řízení rybolovu je velmi stabilní, protože ke změně antarktických pravidel pro rybolov je zapotřebí konsensu 25 zemí.

 • Certifikace Marine Stewardship Council (MSC)

MSC

MSC je nejpřísnější a nejznámější dostupná certifikace normy udržitelnosti. Rybáři a výrobci, kteří mají certifikaci MSC, jsou auditováni nezávislými hodnotiteli třetích stran. Certifikace MSC zaručuje, že mořské zdroje jsou využívány udržitelnými metodami a že všechny produkty lze sledovat v celém dodavatelském řetězci.

 • Nejvyšší "A" rating v oblasti udržitelného rybolovu

sustainable fisheries

Kromě zajištění udržitelného rybolovu je rybolov antarktického krilu jedním z nejsilněji regulovaných rybolovů na světě. Všechny úlovky krilu jsou hlášeny CCAMLR (Komise pro ochranu živých mořských zdrojů v Antarktidě) a ve srovnání s jinými druhy rybolovu, kde jsou preventivní limity úlovků stanoveny na 10% biomasy, je celkový přípustný úlovek stanoven na 1% z biomasy. Celkově celé odvětví loví pouze 0,3% biomasy v podoblasti 48, která se nachází kolem Antarktického poloostrova, Orkneyských ostrovů a Jižní Georgie. Řízení rybolovu je velmi stabilní, protože ke změně nařízení je zapotřebí konsensu 28 zemí.

 • Eco-Harvesting - technologie pro lepší udržitelnost, která má ohled na ekosystém

Eco Harvesting

Eco-Harvesting snižuje vedlejší úlovky téměř na nulu. Technologie Eco-Harvesting využívá nepřetržitý vlečný systém pro lov ve střední vodě, který je chráněn síťkou s jemnými oky, která brání vstupu čehokoli většího než krilu. Systém monitorují podvodní kamery. Namísto zvedání vlečné sítě, aby se zachytil úlovek na palubu, je na konec sítě připevněna dopravní hadice, která po celou dobu provozu zůstává pod vodou. Hadicí protéká nepřetržitý proud vody, kterým se živý kril přivádí přímo do lodi a tímto se minimalizuje vedlejší úlovek.

 • Flexitech - patentovaná technologie šetrné extrakce (nízká teplota a separace)

flexitech

Zpracování kril oleje metodou FlexitechTM umožňuje šetrně zajistit vysokou čistotu a zvýšenou koncentraci fosfolipidů nad triglyceridy.

Technologie Flexitech je součástí patentu (15/040 330). Ze suroviny se odstranují TMAO, TMA (soli, které ovlivňují kvalitu). Tato technologie byla vyvinuta s cílem zlepšit vlastnosti zapouzdření a zlepšení vlastnosti suroviny pro spotřebitele při užívání (vzhled, vůně, bez refluxu).

Nový patent obsahuje výhradně postupy zahrnující nízkou teplotu a účinné frakcionační metody, které odstraňují nežádoucí soli a další nežádoucí složky.

Výroba dle ISO a NSF.

NSF ISO

Kvalita kapslí

Kapsle LICAPS® od výrobce Capsugel jsou tvrzené želatinové kapsle, které pomáhají zamezit nežádoucí oxidaci obsahu.

Licaps kapsle Softgel kapsle
plusmnohem odolnější proti oxidativním vlivům a zachovává obsah v intaktní formě (odolává porušení) minusmicrochanelling v želatině (určitá propustnost vzduchu a vůně obsahu)
pluspatentovaný zapouzdřovací systém vytváří vzduchotěsnost, která pomáhá předcházet úniku a znečištění obsahu minuspropustnost softgelu vede k oxidaci a degradaci obsahu
plusbez stabilizátorů, pomocných látek a potenciálně alergenních složek (sorbitol) minusobsahuje plastifikátory pro poddajnost a měkkost
plusgarantovaný původ a nezávadnost kvality (zlepšuje podporu absorpce) minusnelze zaručit nepropustnost bez odloženého účinku vypuštění obsahu
plustvrdé odolnější kapsle, není potřeba uchovávat v lednici minusdoporučuje se skladovat v lednici po otevření balení a rychle spotřebovat
plusvykazuje vyšší biologickou dostupnost díky snížené citlivosti na teplo a vlhkost  
plusvyhýbá se používání změkčovadel – chemických látek, které mohou mít negativní dopad na váš endokrinní systém  

Vliv omega 3 na naši dlouhověkost

Telomery jsou specializované struktury chromozo­mů, které chrání integritu DNA a stabilitu chromozo­mů. Zkracováním délky telomer se buňky poškozují. Délka telomer člověka je ovlivněna genetickými i environmentálními faktory a má těsný vztah ke stárnutí a rozvoji některých chorob.

Vztah oxidačního stresu a zkracování telomer byl už několika studiemi prokázaný, stejně tak nutnost vyvažovat oxidační kapacitu stravou. V roce 2010 vědci též zkoumali vztah zkracování délky telomer a příjmem omega 3 mastných kyselin. Lze tedy konstatovat, že hladina omega 3 je důležitá součást celkové antioxidační kapacity organismu a je jedním z faktorů, které ovlivňují délku telomer. 

zdroj: FARZANEH-FAR, R. et al. Association of marine omega-3 fatty acid levels with telomeric aging in patients with coronary heart disease. JAMA, 2010, roč. 303, č. 3, s. 250-257.

DHA A EPA - klíč pro naše zdraví

DHA a EPA (kyselina dodekahexaenová a kyselina eikosapentaenová) jsou sloučeniny nezbytné k udržení vašeho zdraví – vědecké výzkumy navíc naznačují, že mohou rovněž podporovat zdravé srdce, imunitní systém a vaši náladu. Kril olej jednoznačně a synergicky kombinuje antioxidanty a omega-3 mastné kyseliny.

Omega 3 jsou esenciální pro optimální fungování řady funkcí v těle. Kril olej je ideální zdroj pro vybalancování poměru k ostatním mastným kyselinám (omega 6, 7 a 9). Platí, že čím více jíte omega 6, 7, 9 (maso, mléčné výrobky, rostlinné oleje, oříšky, semena, přebytek běžných zprocesovaných potravin a tuků) tím více potřebujete omega 3 ve stravě.

Ideální poměr mezi omega 6 a omega 3 je cca 3:1. Obyčejně máme daleko vyšší poměr např. u americké populace to je 20:1, což není ideální z hlediska LDL a HDL cholosterolu.

Nezapomeňte na rostlinné zdroje (chia, konopné a lněné semínko), nicméně pozor na kvalitu. Rostlinné zdroje obsahují přirozeně kyselinu alfa linolenovou (ALA). ALA je prekurzorem DHA a EPA, tedy záleží na enzymu, který nefunguje dobře u mnoha lidí. Navíc dokážete konvertovat cca 5 % na EPA a menší množství na DHA (cca 1%).

Kril olej

Kril neboli krunýřovka slouží jako potrava pro velké velryby. Bezzubé velryby spolknou obrovské množství krunýřovek, aby si tak dodaly energii. Plejtvák obrovský spolyká až 4000 kilogramů každý den během krmné sezóny. Tyto velryby nejsou pouze závislá na nutriční potřebě Krilu. Stejně tak činí i tuleni, tučňáci, mořští ptáci, chobotnice a ryby.

Tito poloprůhlední korýši se shlukují v hustou masu nebo roj, které mohou povrch oceánu zabarvit do růžova nebo do červena. Spolu s planktonem tvoří Kril tu nejpočetnější biomasu na Zemi. Je jedním z nejsnáze dostupných obnovitelných zdrojů potravy a zároveň vynikajícím nutričním zdrojem z hlediska životního prostředí.Kril

Esenciální mastné kyseliny nemohou být vytvořeny v našem těle, ale jsou prospěšné pro naše zdraví a metabolismus. Proto musíme tyto kyseliny získat prostřednictvím naší stravy. Ačkoliv jsou některé omega-6 mastné kyseliny dobré pro vaše zdraví, rovnováha mezi omega-6 a omega-3 je zásadní. Bohužel většina lidí konzumuje nadbytek omega-6 mastných kyselin.

Na rozdíl od rybího tuku váže čistý Kril olej omega-3 mastné kyseliny ve formě fosfolipidů. Dosavadní vědecké důkazy ukazují, že nejbezpečnější a nejefektivnější „dodavatelé“ EPA a DHA jsou právě tyto fosfolipidy.

Bohužel standardní rybí tuky postrádají tyto komplexní intaktní fosfolipidy. Místo toho obsahují omega-3 mastné kyseliny v méně výhodné formě volných triglyceridů, uznávaným ochráncem jater. Kril obsahuje nejenom fosfolipidy, ale také přírodně získaný astaxanthin.

Důležitost fosfolipidů

Jsou to stavební kameny vašich buněčných membrán regulující transport buněk tím, že fungují jako 'vrátný'. V této roli chrání buněčné membrány před útokem volných radikálů. Tento jedinečný vztah mezi fosfolipidy a omega-3 mastnými kyselinami značně usnadňuje průchod molekul mastných kyselin skrze vaši střevní stěnu.

Omega-3 mastné kyseliny v Kril oleji jsou tak výrazně biologicky dostupnější než v rybím tuku, protože dovolí EPA a DHA vstoupit přímo do vašich buněk. Zlepšuje poměr omega-3 a omega-6 mastných kyselin. Četné studie prokázaly důležitost cholinu při vývoji mozku, učení a paměti. Ve skutečnosti je cholin důležitý zejména u vývoje mozku plodu a kojence u těhotných a kojících žen. Cholin je předchůdcem životně důležitého neurotransmiteru acetylcholinu (který vysílá nervové signály do mozku) a trimethylglycinu.

Rybí tuk

Vysoce kvalitní rybí tuky jsou jistě skvělé produkty s významným přínosem pro zdraví. Mají však i své stinné stránky. Jako např. že rybí tuk má nízký obsah antioxidantů. Pokud zvýšíte příjem omega-3 esenciální mastné kyseliny konzumací rybího tuku, ve skutečnosti tím zvýšíte vaši potřebu ještě větší antioxidační ochrany. Rybí tuk se totiž velmi rychle kazí. Antioxidanty jsou nezbytné k tomu, aby zajistily, že rybí tuk není zoxidovaný a že nežluknul uvnitř vašeho těla. Jak jsme již zmínili, oxidace vede k vytvoření nezdravých volných radikálů.

Takže musíte konzumovat další antioxidanty pro vaše zdraví obecně, a to kvůli vaší zvýšené potřebě antioxidantů při užívání rybího tuku. Rybí olej rychle oxiduje a velmi rychle podléhá zkáze. Oxidace nalezená v rybím oleji vyžaduje velké množství antioxidantů, aby se zabránilo tvorbě volných radikálů. Takže konzumace doplňkových antioxidantů se stává nezbytným kompenzačním opatřením pro vaše zdraví obecně.

Kril olej jednoznačně a synergicky kombinuje přirozený obsah astaxantinu a omega-3-mastné kyseliny.

Proč raději kril olej než rybí tuk?

 • MNOHEM lepší absorpce než rybí tuk
 • Jedinečná antioxidační ochrana - rybí olej neobsahuje Astaxanthin
 • Bez znečištění - Kril se nachází na dně potravního řetězce a loví se daleko od znečištěných oblastí v nedotčených vodách moře kolem Antarktidy. Takže nemusíte mít obavy z nebezpečného hromadění rtuti, těžkých kovů a jiných toxinů.
 • Trvalá zásoba -  vysoce obnovitelný zdroj. Jedná se o největší biomasu v oceánu a tam prostě není žádné riziko nadměrného lovení.
 • Stabilita - je stabilnější a odolnější proti žluknutí než běžný rybí tuk. 
 • Bez rybí pachuti, refluxu nebo jakýkoliv jiných nežádoucích účinkům 
 • Obnovitelný zdroj potravy

Upozornění: Tento produkt byl uvedený na trh jako doplněk stravy. Produkt nemá schválené léčivé účinky a nejedná se o lék a není určen jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí. Minimální trvanlivost vyznačena na obalu. Účelem informací zde uvedených není zvýšení spotřeby a výdeje produktů. Nevybízíme vás k nevhodnému, nestřídmému nebo neopodstatněnému užívání produktů. Vždy si pečlivě prostudujte příbalový leták, účinné látky a použití produktů konzultujte s lékařem nebo lékárníkem.

bublina a nařízení

Doplňkové parametry

Kategorie: Zdravé tuky
Forma: kapsle
Doporučené denní dávkování: 2 kapsle
Počet dávek v balení: 30 nebo 90
Typ: doplněk stravy
Velikost balení: 60 kapslí / 180 kapslí
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz