EXPIRACE 12/2023 Raw´s 2’-Fukosyllaktóza unikátní prebiotikum 100 x 518mg kapsle

Kód: 3506
Neohodnoceno
999 Kč –10 %
pre3
999 Kč –10 % 899 Kč 781,74 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
5.10.2023

AKCE - EXPIRACE 12/2023

Identický oligosacharid lidského mléka - Unikátní prebiotikum.

Detailní informace

Detailní popis produktu

2’-Fukosyllaktóza (2’-FL) je oligosacharid, přesněji, fukosylovaný neutrální trisacharid složený z jednotek L-fukózy, D-galaktózy a D-glukózy. Jedná se o nejčastěji používaný oligosacharid lidského mléka (HMO), který se přirozeně vyskytuje v mateřském mléce, tvoří asi 30% všech oligosacharidů lidského mléka. 2’-FL byla poprvé objevena v 50. letech minulého století v mateřském mléce. Oligosacharidová primární izolační technika se používá od roku 1972.

pre1

Tento oligosacharid je univerzální a zcela unikátní prebiotický produkt pro užití v jakémkoli věku. Střevní flóra ovlivňuje mnoho aspektů lidské fyziologie. Mateřské mléko je od přírody první potravou dítěte, které tvoří střevní flóru od základu, selektivně stimuluje růst specifických bakterií, zejména bifidobakterií. Speciální cukerné sloučeniny (oligosacharidy) v mateřském mléce, k nimž patří 2’-fukosyllaktóza, hrají klíčovou roli v tomto důležitém procesu tvorby mikrobiomů.

Už před více než 100 lety bylo zjištěno, že přirozeně prsem kojená miminka měla vždy lepší šance na přežití a silnější imunitní systém než kojenci, kteří dostali láhev. Po desetiletích výzkumu se ukázalo, že mateřské mléko obsahovalo zvláštní složení, které nelze jednoduše nahradit mlékem jiných zvířat nebo umělých mléčných přípravků.

Více než 200 oligosacharidů nalezených v mateřském mléce je známo jako lidské mléčné oligosacharidy (HMO). Cukry jsou ve skutečnosti hlavními složkami mateřského mléka, následují tuky a bílkoviny. Oligosacharidy mateřského mléka tvoří po laktóze a tuku třetí největší tuhou složku lidského mléka.

Oligosacharidy jsou ve své podstatě v tomto složení a koncentraci velmi vzácné a v mateřském mléce se jedinečně vyskytují. Takové koncentrace nelze nalézt v jiném mléce nebo kojenecké mléčné výživě na bázi kravského či jiného mléka. 

Oligosacharidy jsou komplexní a ojedinělé cukrové řetězce, které mají v těle jedinečný účinek. Vzhledem ke své složité struktuře a vazbám by se na ně mohlo nahlížet jako na vlákna v mateřském mléce. Oligosacharidy mateřského mléka jsou rezistentní vůči zažívacím enzymům v žaludku a dorazí neporušené do dolních střev, kde mohou vykonávat svou práci.

Prebiotika jsou odolná vůči degradaci v horní části zažívacího traktu a jsou používána střevní flórou ve tlustém střevě jako potrava. Avšak 2’-FL je více než jen prebiotická vláknina, má různé další biologické a fyziologické funkce. Například 2’-FL má systémové účinky, protože se může dostat do krevního oběhu a 2’-FL také poskytuje uživateli kyselinu sialovou, potenciálně nezbytnou živinu.

Všichni samozřejmě víme, že mateřské mléko je ideální pro kojence. Je to nejlepší základ, který jim může být dát. Jak příroda zamýšlí: z hlediska živin, imunitního systému a střevní flóry. Málokdo si však uvědomuje, že specifické cukry mateřského mléka mohou extrémně prospívat i dospělé střevní flóře. Výživa a bakterie přispívají k udržení správné rovnováhy. Toho lze dosáhnout dvěma způsoby: zdravějším stravováním a cíleným krmením zdravých bakterií. Tato strategie je životně důležitá, protože není vždy dostatečné pracovat pouze s běžnou výživou, pokud chcete cíleně zlepšit slabou střevní flóru. S 2’-fukosyllaktózou krmíte hlavně bifidobakterie. Nízká hladina bifidobakterií je mimo jiné spojena s diabetem a syndromem dráždivého tračníku.

Nerovnováha ve střevní flóře je ve skutečnosti pozorována při různých klinických stavech, jako je Parkinsonova choroba, ale také úzkostné poruchy, deprese a bolesti zad. Stručně řečeno: bifidobakterie jsou důležité. Takže - měli byste vypít denně sklenici mateřského mléka? Z pochopitelných důvodů to není opravdu možné a ani přirozené nebo morální. Ve Vašem věku by jste ho pravděpodobně stejně už ideálně nestrávili. Proto může být užitečná možnost vzít si pouze ty sacharidy z mateřského mléka, které působí ideálně prebioticky na náš osobitý mikrobiom.

pre2

Osa střeva a mozku

Přímému spojení mezi střevy a mozkem prostřednictvím vagusového nervu konečně věda věnuje stále více pozornosti. V důsledku toho se v posledních letech znalosti o tomto životně důležitém systému enormně zvýšily. Zdá se že osa mozku a střeva je ústředním prvkem našeho zdraví. Střeva a mozek jsou neustále zapojeny do obousměrné komunikace. Způsoby, jak pozitivně ovlivnit tuto komunikaci, se zdají být velmi zajímavou strategií v oblasti zdraví.

Vhodné pro kojence, mladé lidi i dospělé. Prebiotikum specifické pro Bifidobacterium. Doplněk podpory osy střeva-mozku prostřednictvím vagus nervu. Pro malé pomocníky ve střevech a proti nezvaným hostům ve střevech. Určeno pro jedince zaměřené na podporu lidského mikrobiomu, imunitního systému a homeostáze prostřednictvím jemu zcela přirozených látek

Raw´s HMO 2´-FL - Doplněk Stravy

Hmotnost: 66g (100x 660mg vč. kapsle, z toho 51800mg 2´-FL) - 100 kapslí

Složení v 1 kapsli: 518mg 2’-Fukosyllaktóza

Složení: 2’-Fukosyllaktóza (2´-FL) (standardizováno na min. 94% obsah čisté, identické 2´-FL), hydroxypropylmethyl-celulóza (vegetariánská kapsle)

Doporučené dávkování: 1 až 10 kapslí denně dle potřeby, nepřekračujte doporučenou denní dávku.

Alergeny: mléko

Omezení: nenahrazuje pestrou stravu. Nevhodné při alergii na použitou surovinu.

Vyrobeno v ČR, distributor: Adam Raw, Metylovice 552, Metylovice 73949, IČ: 03452824

bublina a nařízení

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz