Solný květ - Mořská sůl, 250 g

Kód: 2390
Doporučujeme
7 hodnocení
269 Kč 240,18 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
5.3.2024

Pravý nektar, skutečný dar přírody, je to přírodní mořská sůl s jedinečnými chuťovými vlastnostmi. Může být použita jak při vaření, tak při pečení. Jemný a drahocenný produkt Fleur de sel z Guérande je obzvláště oblíbený u labužníků a kuchařů. Sklízí se ručně podle know-how předků. Tato sůl se sesbírává z hladiny určitým nástrojem.  Aby se toto „bílé zlato“ vytvořilo na povrchu vodních hladin, musí být splněny určité povětrnostní podmínky: suché, slunečné počasí a vítr z východu. Pracovníci jí musí rychle sklízet, aby si zachovala všechny své vlastnosti.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Množství : 250 g

Je vlhká (ne do mlýnků), má jemnou chuť. Zrníčka jsou strukturou v porovnání s hrubou keltskou soli (do 6 mm) o něco menší (od “mikronů” do 4 mm), sůl je tedy jemnější a dosolení tedy proběhne s větším citem. Nejjemnější mořská sůl z Guerande vyzdvihuje skvěle chuť potravin, bez rušivého účinku.

Výroba soli ve slaných pánvích jižní Bretany má dlouhou tradici. Tento Fleur de Sel z Guerande je ručně sklizená a sušená na slunci. Jemné krystaly soli, bez jakýchkoli přísad, pro příchutě všech pokrmů při konečné úpravě nebo ochucení přímo u stolu, aniž by byla agresivně slaná.

Složení: mořská sůl.
Země původu: Francie.

Tato sůl je výjimečná svým přirozeným nízkým podílem NaCl , podle knihy Nourishing Traditions, má pouhých 82–84 %, a má cca 14—16 % makro a mikrominerálů.

Ve 100 g je 420 mg magnézia (112 % DDD), 152 mg vápníku (19 % DDD), 17,5 mg železa (125 % DDD) a další.

Produkt ekologického zemědělství.

Doplňkové parametry

Kategorie: Minerály
Hmotnost: 250 g
Země původu: Francie
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz