Vinařství Průdek Müller Thurgau 2023 moravské zemské víno, suché

Kód: 4220
Neohodnoceno
179 Kč 147,93 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
29.5.2024

Víno světle žluté barvy. Ve vůni jemné muškátově-ovocné tóny. V chuti ovocité, plné, s jemnou kyselinkou. Dochuť příjemná a dlouhá.

Detailní informace

Detailní popis produktu

 

Müller Thurgau je středně pozdní moštová odrůda vinné révy (Vitis vinifera). Odrůdu vyšlechtil Prof. Herrmann Müller, původem ze švýcarského kantonu Thurgau, v roce 1882 ve Výzkumném a šlechtitelském ústavu v Geisenheimu v Německu, kde tehdy vyučoval botaniku.

Odolnost dřeva a pupenů proti zimním mrazům je střední až slabá, podle zatížení keře násadou, snáší mrazy do -15 až -18 °C. Dřevo po mrazech však velmi dobře a rychle regeneruje. Vyzrání dřeva závisí i na příjmu draslíku z půdy. Plodnost dřeva je 90 %, průměrný počet hroznů na výhon 1,4-1,8. Pěstuje se na středním i vysokém vedení se zatížením 6-8 oček na 1 m2. Řez se provádí na tři kratší tažně se zásobními čípky. Plodnost odrůdy je vysoká a pravidelná výnosy se pohybují mezi 10 až 16 t/ha, ale při neredukované sklizni někdy až 20 t/ha, při redukované sklizni je průměrná cukernatost 17-20 °NM a acidita 6-8 g/l. Ranost zrání, plastičnost a pravidelné výnosy byly důvodem rychlého rozšíření pěstování této odrůdy.

Typické odrůdové víno by mělo mít světlou barvu se zelenožlutým odstínem, muškátovou vůni s ovocnými odstíny (kopřivově-broskvovými) a svěží chuť s nižší aciditou. Ve vůni a chuti můžeme hledat travnaté tóny, citrusové plody, muškát, angrešt, černý rybíz, broskev, grapefruit. Víno se obvykle déle nearchivuje, výjimkou jsou reduktivně školené přívlastky. Víno MT je rovněž vhodné do různých cuvée, zvláště s pozdně zrajícími odrůdami, které mívají nadměrný obsah kyselin.

Vína odrůdy MT jsou vína ke každodennímu pití k prosté stravě a při společenské zábavě. Hodí se k předkrmům, zeleninovým polévkám, k rybě nebo k bílým měkkým sýrům. Vyzrálé hrozny MT jsou vhodné i k přímé konzumaci, jsou příjemné, jemně muškátové chuti.

Podoblast: Velkopavlovická
Obec: Rakvice
Trať: Kozí horka

Doplňkové parametry

Kategorie: Vinařství Průdek
Druh: suché
Přívlastek: moravské zemské víno
Ročník: 2023
Typ: bílé víno
Objem: 0,75 l
Typ: bílé
Druh: suché
Přívlastek: moravské zemské víno
Alkohol: 13,5 %
Šarže: 23137
Stáčírna: Rodinné vinařství Průdek, Družstevní 226, 691 03 Rakvice
Země původu: Česká republika
Zbytkové cukry: 3,4 g/l
Kyseliny: 5,7 g/l
Bezcukerný extrakt: 26,5 g/l
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz