Carignano del Sulcis "Is Solus" DOC 2020

Kód: 3083
Tip
Neohodnoceno
379 Kč 313,22 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
22.7.2024

Toto červené víno Carignano pochází z vinice vysazené nedaleko moře a stáří keřů dosahuje v okolo 70 let. Ve skleničce je krásně rubínové, působí noblesním dojmem, vůně je intenzivní, s tóny drobných peckovin, středomořských bylinek s nádechem čokolády a lékořice. Na patře je dobře strukturované s čistými ovocnými tóny a pěknými tříslovinami. Celkově působí vyrovnaně a harmonicky.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zrání : 12 měsíců v sudech barrique

Odrůda : Carignano

Hodí se na grilovaná nebo pečená červená masa.

Teplota podávání 12–14°C.

Obsahuje oxid siřičitý.

Vinařství Cantine Sardus Pater

Vinařství Sardus Pater se nachází na ostrově Sant'Antioco, v jihozápadní části Sardinie. Bylo založeno v roce 1949 jako družstevní společnost a zahájilo svou činnost v roce 1955. V průběhu let se výroba vín zdokonalila a zaměřila se především na zdokonalení odrůdy Carignano. Hrozny pocházejí z vinice o rozloze 300 hektarů. Většina vinic pochází z Carignana a nejstarší z nich se nachází na ostrově Sant'Antioco. Jsou to vinice staré nejméně 70 let, vysázené na písčitých půdách s nízkými hektarovými výnosy, které produkují hrozny nejvyšší kvality. Právě z těchto vinic vyrábí vinařství svá nejkvalitnější červená vína. Každá vyrobená láhev je výsledkem rozumného výběru hroznů a pečlivé vinifikace, která má spotřebiteli zaručit víno té nejlepší kvality.

Název

Is Solus je kašna římského původu, která se nachází v historickém centru města Sant'Antioco. Etiketa zobrazuje mozaiku přítomnou v městském archeologickém muzeu, která zobrazuje dvě zvířata pijící z vázy, ze které se vznáší strom života.

Doplňkové parametry

Kategorie: Zahraniční vína
Druh: suché
Ročník: 2020
Typ: červené víno
Objem: 0,75 L
Alkohol: 13,5 %
Stáčírna: viz etiketa
Země původu: Sardínie - Itálie
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz