Carignano del Sulcis "Is Solus" DOC 2020

Kód: 3083
Tip
Neohodnoceno
359 Kč 296,69 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
25.1.2022

Toto červené víno Carignano pochází z vinice vysazené nedaleko moře a stáří keřů dosahuje v okolo 70 let. Ve skleničce je krásně rubínové, působí noblesním dojmem, vůně je intenzivní, s tóny drobných peckovin, středomořských bylinek s nádechem čokolády a lékořice. Na patře je dobře strukturované s čistými ovocnými tóny a pěknými tříslovinami. Celkově působí vyrovnaně a harmonicky.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Suché červené víno

Zrání : 12 měsíců v barikových sudech

Odrůda : Carignano

Hodí se na grilovaná nebo pečená červená masa.

Teplota podávání 12-14°C.

Země původu : Sardinie - Itálie

Ročník : 2020

Stáčírna : viz hlavní etiketa

Obsah alk:13,5 % 

Objem láhve : 75 cl

Obsahuje oxid siřičitý.

Vinařství Cantine Sardus Pater

Vinařství Sardus Pater se nachází na ostrově Sant'Antioco, v jihozápadní části Sardinie. Bylo založeno v roce 1949 jako družstevní společnost a zahájilo svou činnost v roce 1955. V průběhu let se výroba vín zdokonalila a zaměřila se především na zdokonalení odrůdy Carignano. Hrozny pocházejí z vinice o rozloze 300 hektarů. Většina vinic pochází z Carignana a nejstarší z nich se nachází na ostrově Sant'Antioco. Jsou to vinice staré nejméně 70 let, vysázené na písčitých půdách s nízkými hektarovými výnosy, které produkují hrozny nejvyšší kvality. Právě z těchto vinic vyrábí vinařství svá nejkvalitnější červená vína. Každá vyrobená láhev je výsledkem rozumného výběru hroznů a pečlivé vinifikace, která má spotřebiteli zaručit víno té nejlepší kvality.

Název

Is Solus je kašna římského původu, která se nachází v historickém centru města Sant'Antioco. Etiketa zobrazuje mozaiku přítomnou v městském archeologickém muzeu, která zobrazuje dvě zvířata pijící z vázy, ze které se vznáší strom života.