Tokaji Zéta 2015

Kód: 1337
Neohodnoceno
399 Kč 329,75 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
23.4.2024

Barva je žlutavá, ve vůni a v chuti se spojuje jemně kořeněný Furmint a elegantní kyselinka odrůdy Bouvier. Víno je vyhledávané příznivci ne příliš sladkých tokajských a lehkých tokajských vín.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nejnovější tokajská odrůda Zéta, byla vyšlechtěna v r. 1950 z odrůdy Furmint a Bouvier panem Ferencem Királym a licenci dostala až v roce 1990. Je poměrně vzácná, pěstuje se méně než ostatní odrůdy a většinou se sceluje do cuvée. Její bobule velmi dobře vytvářejí cibéby.

Rodinné vinařství Bene se nachází v srdci tokajské vinařské oblasti. Bylo založeno Miklósem Bene v r. 1998. Hlavním cílem vinařství je zachovat a rozšířit celosvětovou vážnost a úctu k tokajským vinným specialitám, jejichž historie spadá do 16. století a současně vyrábět nová a zajímavá tokajská vína. Manželka pana Bene Zsuzsa je členkou Svazu přítelkyň tokajského vína, který byl založen v r. 2003 a který je součástí Mezinárodní asociace vinařek. Vinařství má vlastní vinici o rozloze 10 ha v proslulých tokajských vinohradech, které patří historicky mezi ty, které byly ustanoveny vinařským zákonem jako vůbec první na světě. Pěstují kromě základních odrůd i starodávnou odrůdu Kövérszôlô. Jejich tradiční samorodná a putňová vína zrají ve 150 let starém tradičním sklepě, jehož stěny pokrývá Cladosporium celare, která zabezpečuje čistotu a vlhkost ovzduší a perfektní zrání mimořádných tokajských vín. Vína rodiny Bene získala řadu ocenění a diplomův národních i v mezinárodních soutěžích vín.

Doplňkové parametry

Kategorie: Zahraniční vína
Druh: sladké
Ročník: 2015
Typ: bílé víno
Objem: 0,5L
Alkohol: 14 %
Stáčírna: viz etiketa
Země původu: Maďarsko
Zbytkové cukry: 84,0 g/l
Kyseliny: 8,1 g/l
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz