Tokaji Singli Sajgo 2009

Kód: 1361
Neohodnoceno
399 Kč 329,75 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
22.10.2021

Tokajské přírodně sladké víno

Vyrobené z částečně botrytických hroznů odrůdy Žlutý muškát tokajský sebraných v pozdní sklizni a zpracovaných reduktivně. Patří mezi tokajské pozdní sběry s moderní technologií výroby.

Barva zlatavá, vůně čerstvých hroznů s náznaky sušených meruněk a karamelu. Chuťově plné a sladké s mírnou kyselinkou.

Výborné jako malá tečka po dobrém jídle, nebo v kombinaci s ovocnými sladkými pokrmy či s kvalitními přírodními sýry (třeba kozí sýr s brusinkami). 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ročník : 2009

Alkohol : 12,5 %

Objem : 0,5 L

Zbytkový cukr : 92,6 g/l

Kyselinka : 6,6 g/l

Země původu : Maďarsko

Stáčírna : viz etiketa

 

TOKAJSKÉ VINAŘSTVÍ TOLCSVA – BOR KFT (Gábor Sajgó), MAĎARSKO – TOLCSVA

Klasický rodinný podnik založený v roce 1995. Opírá se o znalosti, lásku k vinné révě a jejímu zpracování a o významné zkušenosti, které se přenášejí z děda na otce a z otce na syna. Gábor Sajgó a jeho žena Katalin Kiszely založili vinařství ve velmi úrodné tokajské vesničce TOLCSVA a v jejich stopách pokračuje též jejich dcera Krisztina. Pěstují tradiční tokajské odrůdy na 15 ha vinic. Prioritou firmy je důraz na kvalitupečlivý sběr hroznů a moderní zpracování. Některá vína jsou lahvována jen v limitovaném množství. Vinařství získalo od svého založení mnoho významných tuzemských i mezinárodních ocenění a medailí. V roce 1999 obdržel Sajgó cenu Maďarský pěstitel vína, v r. 2002 titul Vinařský pěstitel roku a v r. 2003 přijal titul Královský pěstitel vína. Každoročně získává zlaté medaile za putňová vína a pozdní sběry…