Tokaji Aszu 5 Puttonyos 2008

Kód: 1334
Neohodnoceno
849 Kč 701,65 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
22.7.2024

Barva světle jantarová. Vůně pražených oříšků, sušených meruněk a perníkového koření. V chuti plné a tělnaté, sladké jako zralé ovocné plody, harmonie cukru na kyselinky. Dobře se snoubí s pokrmy s medem, ořechy a sušeným ovocem, sýry s bílou plísní. Výtečné jako koření ke slavnostním jídlům z různých druhů masa

Detailní informace

Detailní popis produktu

 

Vyšší stupeň tokajských vín ASZÚ vyrobených oxidativní technologií v dubovém sudu. Na jejich výrobu je třeba ručně sebrat 5 puten (asi 125 kg) botrytických cibéb na 136 l vína. Zraje několik let v dubových sudech v tufových sklepech a dále v lahvi.

TOKAJSKÉ VINAŘSTVÍ TOLCSVA – BOR KFT (Gábor Sajgó), MAĎARSKO – TOLCSVA

Klasický rodinný podnik založený v roce 1995. Opírá se o znalosti, lásku k vinné révě a jejímu zpracování a o významné zkušenosti, které se přenášejí z děda na otce a z otce na syna. Gábor Sajgó a jeho žena Katalin Kiszely založili vinařství ve velmi úrodné tokajské vesničce TOLCSVA a v jejich stopách pokračuje též jejich dcera Krisztina. Pěstují tradiční tokajské odrůdy na 15 ha vinic. Prioritou firmy je důraz na kvalitupečlivý sběr hroznů a moderní zpracování. Některá vína jsou lahvována jen v limitovaném množství. Vinařství získalo od svého založení mnoho významných tuzemských i mezinárodních ocenění a medailí. V roce 1999 obdržel Sajgó cenu Maďarský pěstitel vína, v r. 2002 titul Vinařský pěstitel roku a v r. 2003 přijal titul Královský pěstitel vína. Každoročně získává zlaté medaile za putňová vína a pozdní sběry.

Doplňkové parametry

Kategorie: Zahraniční vína
Druh: sladké
Ročník: 2008
Typ: bílé víno
Objem: 0,5 L
Alkohol: 13 %
Stáčírna: viz etiketa
Země původu: Maďarsko
Zbytkové cukry: 125,7 g/l
Kyseliny: 8,4 g/l
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz