Megaritiki Ladolea Vysokopolyfenolický olivový olej, keramická nádoba 600 ml

Kód: 2894
Doporučujeme
Neohodnoceno
Značka: Ladolea
699 Kč –7 %
keram
699 Kč –7 % 649 Kč 579,46 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné
Můžeme doručit do:
26.7.2024
Položka byla vyprodána…

Vysokopolyfenolický extra panenský a nefiltrovaný olivový olej od značky Megaritiki Variety - Ladolea je s neuvěřitelným obsahem 989 mg olivových polyfenolů/kg řazen jako nejvíce antioxidační olivový olej této odrůdy vyráběný v Řecku a jedním z nejvíce antioxidačních olivových olejů na celém světě vůbec! Včasná sklizeň i studená a nefiltrovaná extrakce dodávají tomuto olivovému oleji dokonalou rovnováhu s pronikavou dochutí a intenzivním ovocným charakterem. Navíc v keramické nádobě, která poslouží jako skvělý dárek - no uznejte sami !

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vysokopolyfenolický olivový olej značky Megaritiki Ladolea  z Řecka v keramické nádobě - extra panenský a nefiltrovaný

keramická doza

Výroba těchto ručně keramických nádob pro tento unikátní olej byly inspirovány z bohaté historie řeckého regionu Corinthos. Podobné nádoby byly vyráběny již v roce 700 před Kristem a nazývají se Aryballos. Tato nádoba byla používána mimo jiné olympijskými atlety, kteří v ní uchovávali olivový olej, jímž se potírali. Stejně tak bohatí aristokraté v nádobách uchovávali hodnotné esenciální oleje a aromatické látky. Společnost Ladolea změnila design nádoby Aryballos a vytvořila tak úžasnou kombinaci antického a moderního designu. Nádoba je praktická pro servírování olivového oleje a samozřejmě splňuje veškeré normy a certifikace. Tmavá nádoba je navíc ideální pro uchování olivového oleje, který si tak maximálně a dlouho zachovává své aroma a chuť. Nádoby jsou vyráběny exkluzivně pro Ladoleu. Nádoba se dá snadno znovu naplnit novým olivovým olejem a může se tak stát trvale součástí zdravého stolování i ekonomicky výhodnější.

ocenění olivového oleje

Tento olej olivový olej získal mnoho mezinárodních ocenění, je vyráběn ve vesnici Dendro (na 650 m vysoké hoře poblíž Korintu,  v severní části Peloponésu v Řecku) z oliv odrůdy Megaritiki. Olivy jsou ručně sbírány od začátku listopadu. V tuhle dobu jsou olivy ještě nezralé a stále mají zelenou barvu. Díky tomu mají olivy výrazně ovocné tóny, velmi intenzivní dochuť a mají více polyfenolů a antioxidantů, které jsou tolik zdraví prospěšné. Olivy jsou sklízeny ručně s velkou péčí a jsou lisovány striktně během 24 hodin od sklizně. Plody jsou lisovány za studena při teplotě pod 27° C, což zaručuje výrobu excelentního oleje s výjimečným aroma a chutí. Před plněním do lahví je olej skladován na krátkou dobu v nerezových nádobách, kde dochází k procesu přirozené sedimentace. 

Evropský úřad pro bezpečnost potravin schválil zdravotní tvrzení (nařízení Komise (EU) 432/2012), že polyfenoly olivového oleje přispívají k ochraně krevních lipidů před oxidačním stresem. Toto tvrzení lze použít pouze u olivových olejů obsahujících nejméně 250 mg hydroxytyrosolu, tyrosolu nebo jejich derivátů na 1 kg olivového oleje a příznivého účinku se dosáhne při denním příjmu 20 g takového olivového oleje. Již 1,5 lžíce takového oleje denně je tedy velmi významným zdrojem antioxidantů.

Byl analyzován Dr. Prokopios Magiatis a Dr. Eleni Meliou na farmaceutické fakultě Národní kapodistriánské univerzity v Aténách a je certifikován na tento masivní obsah, aby poskytoval min. 989 mg hydroxytyrosolu, tyrosolu nebo jejich derivátů/kg. Již v jediné čajové lžičce (6g) tohoto silného oleje je tedy dostatečný obsah polyfenolů pro povolené zdravotní tvrzení a významný benefit lidskému organismu.

Je třeba poznamenat, že Megaritiki společnosti LADOLEA vykazují také skutečně vyšší než průměrné hodnoty oleocanthalu a oleacinu, které mají důležitou biologickou aktivitu a souvisí s protizánětlivou, antioxidační, kardioprotektivní a neuroprotektivní aktivitou.,Pozn.: Kromě olivového oleje nalezneme vysoké množství různých polyfenolů například také v tmavé čokoládě, kakaovém prášku a bobech (s obsahem okolo 1800mg-3400mg na 100 gramů!)

corinthie-area

Lokalita: Dendro horská vesnice (650m.n.m.), Korintie, Peloponés

Odrůda: Megaritiki

Sklizeň: 10. - 30. listopad

Složení : 100% Extra panenský olivový olej

Skladování : Uchovávejte v chladnu, temnu a suchu

Expirace : viz etiketa

Nutriční hodnoty na 100 ml
Energetická hodnota 3404 kJ / 828 kcal
Tuky 91,6 g
z toho nasycené 15,3 g
z toho mono-nenasycené 62,7 g
z toho polynenasycené 13,6 g
Sacharidy 0,0 g
z toho cukry 0,0 g
Bílkoviny 0,0 g
Sůl 0,0 g
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz