Vinařství Žiška

Vinařství Antonína Žišky funguje jako malé rodinné vinařství, na jehož fungování se podílí celá rodina. Tonda začal vinařit před více než třiceti lety především pro svoji radost a láska k vínu mu byla koníčkem. Dnes se již vinařině věnuje naplno a od roku 2017 můžete jeho vína ochutnat i na degustacích pod etiketou Žiška Jaroslavice. Lásku k vínu v rodu jde vidět i na synovi Zbyňkovi, který pracuje jako hlavní enolog Zámeckého vinařství Bzenec a v roce 2021 získal ocenění Enolog roku.
Prvním ročníkem kompletně lahvovaným do lahví se stal ročník 2017. Ročně vzniká jen něco přes 7 000 lahví, a to především v tradičních odrůdách jako je veltlínské zelené, sauvignon, ryzlink rýnský, ryzlink vlašský, neuburské, rulandské šedé, pálava a pinot noir. 
Při zpracování hroznů jdou přirozenou cestou. Vína kvasí v nerezových tancích a dřevěných sudech. Veškeré víno je mícháno na hrubých či jemných kvasnicích. Nejdůležitější je chuť, a proto dělají maximum, aby se vám do skleniček dostalo víno ovocité, s jemným otiskem terroir. Tato vína vám zachutnají jako mladá a nebrání se ani zrání ve vašich archivních sklepích.

4 položek celkem
64 sauvignon
219 Kč

Víno zelenkavé barvy. Elegantní vůně citronové kůry, angreštu a zralých broskví. V chuti je...

3068
76 palava
239 Kč

Víno sytější zlaté barvy. Intenzivní vůně kombinuje tóny mandarinek, rozkvetlého šeříku a...

3065
73 rulandske sede
219 Kč

Víno zlaté barvy. Vůně kombinuje tóny slaného karamelu, opečených toastů a rozkvetlých...

3062
61 ryzlink rynsky
219 Kč

Víno citronové barvy. Ovocná vůně s projevem broskví, meruněk, citrusů se prolíná...

3059
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz