Quinton Mořská minerální plazma (Totum Sport Electrolytes Hypertonic Drink), 10x20ml

Kód: 71
Akce
Neohodnoceno
Značka: Quinton
620 Kč –10 %
Totum Sport Electrolyes Hypertonic Drink
620 Kč –10 % 558 Kč 498,21 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
22.7.2024

Totum Sport je jediným produktem na trhu, který obsahuje 78 elektrolytů, potřebných pro optimální hydrataci. Při sportu díky fyzické zátěži a pocení ztrácíme minerály, což v praxi znamená, že se rychleji unavíme a stáváme se více náchylní ke zraněním. Bez správné hydratace naše svaly nefungují tak, jak mají. Proto je Totum Sport navržen tak, aby dodal a obnovil nezbytné minerály k zajištění optimálního zotavení atletů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Co je to mořská plazma

Mořská plazma obsahuje veškeré přírodní minerální látky důležité pro správné fungování organismu a podporu imunitního systému. Díky zdroji v planktonových oblastech se jedná o minerální látky, které jsou tělem velmi dobře vstřebatelné. Pozoruhodnou podobnost mezi mořskou vodou z planktonových oblastí a krevní plazmou objevil jako první francouzský bilolog René Quinton a dodnes je tzv. mořská plazma vyráběna laboratořemi Quinton dle jeho patentovaných postupů. Iontové a koloidí minerály v blistrech mořské planktonové plazmy.
 
Benefity mořské plazmy

 • Regulace pH - Pomáhá regulovat správné pH organismu a vnitřního prostředí. 
 • Lepší trávení - Podporuje zdraví zažívacího ústrojí a reguluje fyziologické a střevní pH. 
 • Napomáhá spánkové regeneraci - Užitím isotonického roztoku se regenerace během spánku podpoří. 
 • Lepší metabolismus - Dodává všechny prvky nezbytné pro správnou výživu buněk a optimální metabolismus. 
 • Funkce DNA - Minimálně 64 minerálních látek a stopových prvků je potřeba ke správné funkci DNA.
 • Pomocník v jidelníčku - Pomáhá vstřebávání ostatních složek ze stravy. Zejména vitamínů a bílkovin. 
 • Urychluje regeneraci - Zvyšuje vstřebávání bílkovin a odbourává tvorbu laktátu ve svalech. Remineralizace organismu - Doplnění minerálů po fyzické námaze a sportu. Nahradí pocením ztracené elektrolyty. 
 • Výživa buněk - Quinton Isotonic harmonizuje hladinu minerálů v extracelulární tekutině pro naše buňky. 
 • Silná imunita - Podporuje lymfocyty a posiluje imunitní systém.
   

Minerály sou nezbytné pro správné fungování těla a zdraví buněk. Regulují látkovou výměnu, mají úlohu pro metabolismus, obnovu buněk, růst tkání a podporují nervový systém. Naše tělo si samo vyrobit minerální látky neumí. Je nutné mu je dodat co nejkvalitnější a především ve vstřebatelné formě.

Kojení a výživa při těhotenství

Quinton Isotonic je vhodný i pro těhotné a kojící maminky. V období těhotenství a růstu dítěte je zcela zásadní kvalitní výživa. Minerální látky jsou důležité pro zdravý růst dítěte a ve vyváženém množství a správné koncentraci v produktu Quinton Isotonic jsou zcela ideální a bezpečné.

Kvalitní spánek

Mořská plazma v ampulích Quinton Isotonic dodá tělu před spaním minerální látky ve správné koncentraci pro klidný spánek. Podporuje regeneraci organismu během noci a celé tělo tak může načerpat síly.

Vhodné i pro starší osoby

Quinton Isotonic mohou užívat i starší osoby. Je to správná koncentrace, která nezatěžuje starší organismus. Vyváženou stravou a dostatkem minerálních látek a vitamínů se zvyšuje obranyschopnost a energie organismu. Mořská plazma zlepšuje metabolismus a chuť k jídlu.

Lepší regenerace po sportu a námaze

Minerální látky podporují lepší regeneraci organismu a obnovu buněk. Umožňují lepší vstřebatelnost bílkovin, což má efekt na růst svalové hmoty a svalovou regenerci. Také odbourávají laktát uvolněný do svalů během sportu. Právě laktát z velké míry oslabuje výkon. Díky minerálním látkám se i lépe vstřebávají ostatní složky z potravy jako například vitamíny a bílkoviny.

Ochrana a vyživení pokožky

Mořská plazma se dá užívat i ve spreji na pokožku. Přirozeně ji vyživuje a chrání. Pokožka je ochranná bariéra těla a její vyživení ve formě spreje má vliv na její pružnost a zdraví. Vhodné po opalování, po odličování pro lepší hydrataci, na ekzémy a také pro rychlejší hojení popálenin a poranění
Podobnost chemického složení mořské plazmy a vnitřního prostředí objevil v roce 1897 francouzský fyziolog a biolog René Quinton.

Synergický efekt minerálních látek

Nestačí doplnit pouze některé majoritní prvky, ale je potřeba doplnit celé spektrum všech prvků, i těch, které jsou přítomny v malém množství. Veškeré prvky se totiž navzájem ovlivňují (tzv. synergický efekt) a pokud doplníme celé spektrum v přesných poměrech, projeví se to na vstřebatelnosti a efektivitě. Mořská plazma obsahuje 78 vyvážených a vstřebatelných prvků. Jsou to veškeré přírodní prvky, které můžeme označit jako minerální látky.

složenítotum 

Náš fyzický a psychický stav je závislý na stavu našeho vnitřního prostředí organismu. Pokud je zanedbáváno, jsme náchylní k nemocem, alergiím, únavě, depresím atd. Při udržování našeho vnitřního prostředí se tělo daleko lépe brání nemocem a negativním vlivům. Mořská plazma dodává buňkám přesně to, co potřebují k udržení optimálního prostředí.

Zde je důležité vyvrátit mnoho omylů, které kolem mořské vody panují a mnoho výrobců toho zneužívá. Podstatné je totiž místo, kde se čerpá, čistota, využitelnost obsažených minerálních látek a forma zpracování. Produkty Quinton jsou ze všech těchto pohledů zcela unikátní a jakékoliv připodobňování konkurenčních výrobků k produktům Quinton je velmi zavádějící. Bohužel to mnoho výrobců zneužívá, neboť Laboratoře Quinton jako jediné následují přímé patentované postupy (PDF) otce terapie mořskou vodou Reného Quintona, jehož jméno se díky tomu často skloňuje. viz. dále v textu.

Rozdíl mezi mořskou plazmou a běžnou mořskou vodou

Je to především zdroj v planktonových oblastech. Běžná mořská voda neobsahuje vstřebatelné (biodostupné) prvky. Může v ní být rozpuštěno mnoho minerálů, ale pokud nejsou transformovány planktonem, zůstávají v anorganické, a tedy tělem téměř nevyužitelné formě. Mořská plazma Quinton díky svému původu v planktonových oblastech obsahuje veškeré prvky ve vstřebatelné formě. Fytoplankton, zooplankton a fotosyntéza v tomto hrají nezastupitelnou roli.

Čistota, sterilita a bezpečnost

Mořská plazma Quinton vlastní certifikáty výrobní kvality, je vyráběna v laboratořích za farmaceutických podmínek, je odebírána z planktonových vírů v chráněných oblastech, není zahřívána ani ozařována UV světlem a neobsahuje mikroplasty, podstupuje studenou mikrofiltraci a více než 100 testů kvality a nezávadnosti. Je balena ve sterilních skleněných ampulích. Laboratoře Quinton jako jediné na světě vlastní patent (PDF) na výrobní protokol Reného Quintona.

Minerální voda vs. mořská plazma

Minerální vody sice obsahují minerální látky, bohužel ale s velmi malou vstřebatelností a využitelností v organismu. Mnohdy se užívají při střevních potížích a zácpách, neboť tělo se hůře vstřebatelných látek zbavuje, a tak uvolňuje zažívání. Ve většině případů obsahují minerální vody pouze některé majoritní prvky a pár stopových. Stejně tak běžná mořská voda obsahuje hůře vstřebatelné prvky v anorganické formě. Taková voda je efektivní podobně jako voda minerální a využívá se zejména na vaření díky kvalitnímu zdroji soli, ale nikoli na plnohodnotné vyživení organismu minerálními látkami. Oproti tomu mořská plazma Quinton obsahuje vstřebatelné prvky díky planktonovým oblastem, ze kterých se čerpá.

Totum Sport je jediným produktem, který může dodávat všechny přírodní prvky Mendělejevovy periodické tabulky (to znamená 78 minerálních látek), které jsou 100% snadno vstřebatelné, což znamená, že Totum Sport tělo hydratuje mnohem více než jiné potravinové doplňky na trhu. 

Dehydratace

Profesionální sportovci na vysoké úrovni, produkují více potu, což má za následek větší ztráty vody a minerálů. S prodlužováním doby zátěže bez pití samozřejmě vzniká riziko dehydratace což výrazně snižuje výkon a může být nebezpečné pro zdraví. Pokud sportovci pijí hodně vody, pomůže to dehydrataci zabránit ,ale vzhledem k tomu, že pokračují v zátěži a stále se potí, ztrácí minerály, které nenahrazují. Jejich tělo se snaží držet vodu, zatímco ztrácí stále více minerálů, což vede k větší dehydrataci na buněčné úrovni. Většina špičkových sportovců tuto situaci řeší příjmem elektrolytů.

Nicméně většina komerčně dostupných produktů s elektrolyty, je založena pouze na několika klíčových složkách, obsahují zejména Na +, K +, Cl-, Mg2 +,tyto produkty do značné míry ignorují celý zbytek elektrolytů. Abychom pochopili proč tyto produkty nejsou skutečným řešením problémů sportovců, je nutné mít mnohem hlubší porozumění o tom, jak spolu všechny minerály a stopové prvky vzájemně reagují a proč by tedy měly být doplněny všechny k jejich maximálnímu projevení v organismu a podání maximálního výkonu.

Minerály mají řadu důležitých funkcí v těle od energetického metabolismu až po expresi DNA. Pokud jde o zotavení ze zranění, vrozené kmenové buňky musí být správně živené v kostní dřeni, kde jsou vytvářeny a ukládány po jejich oběhu a pak na místě, kde jsou nutné k zotavení a nápravě zranění. Totum Sport je jediný sportovní doplněk, který podporuje zdraví a funkci kmenových buněk od jejich tvorby přes jejich obnovu a maximalizuje rychlost hojení těla a svalových zranění.

Zdraví a výkonnost na biochemické a metabolické úrovni je dána mírou nejvíce limitujícího faktoru. Nejslabší článek určuje celkový stav. Je-li vše k dispozici, pak vše funguje tak, jak má. Dodáte li tělu pouze 50% výživových prvků co vyžaduje, tak i když je všechno ostatní přítomné v mnohem vyšších % než je potřeba, pak se 50% živin se stává stěžejním a limitujícím faktorem bez ohledu na to, kolik dalších živin je poskytováno. Tělo nebude fungovat na svůj maximální potenciál.

V souladu s ne-sportovními fyziologickými studiemi, má sportovní věda tendenci soustředit se na účinky nejhojnějších minerálů a stopových prvků, jejichž role v metabolismu byla prokázána. Za nejdůležitější je považována přítomnost sodíku, což je nyní všem dobře známo. Všichni vrcholoví sportovci a výživoví poradci si dávají pozor na konzumaci dostatečného množství sodíku a malého množství dalších hojnější minerálních látek ve formě nápojů obsahující elektrolyty. Je-li rozdíl mezi vítězstvím zlaté medaile a neúčasti na stupních vítězů malý zlomek z 1% sportovního výkonu, rozdíly s největší pravděpodobností určí ten, kdo věnuje velkou pozornost zdánlivě nejmenším detailů.

Ze studií minerálů/stopových prvků víme, že mezi jednotlivými minerály panují neuvěřitelně složité interakce. Zde je na 21 z nich znázorněn jejich vzájemný vliv.

minerals

Z tohoto grafu je více zřejmé, že to jak tělo může využít některé minerály je podmíněno přítomností zdánlivě nedůležitých stopových prvků. Každý z minerálních a stopových prvků je napojen, přímo nebo nepřímo, na jiné minerální a stopové prvky jak je uvedeno v diagramu, a to je jen pro 21 ze 78 prvků, které Totum Sport dodává ve správném vyváženém poměru. Ve skutečnosti totiž může být prvek v těle fyzicky přítomen, ale nemusí být nutně zcela přítomen fyziologicky. Je to proto, že požadovaný doplňkový stopový prvek není dostatečně k dispozici k tomu, aby minerál mohl fungovat ať už metabolicky nebo enzymovým mechanismem. Je pozoruhodné, že testy ukázaly, že složení lidské krevní plazmy je podobné chemickému složení v mořské vodě bohaté na minerály díky činnosti fytoplanktonu. Z tohoto důvodu je Totum Sport čerpán pouze tam, kde jsou shromážděny velké květy fytoplanktonu, v planktonových vírech.

Všechny synteticky vyráběné elektrolytické produkty se zaměřují jen na velmi málo elektrolytů a ignorují stopové prvky. Když tělo potřebuje maximální výkon a nebo se silně potí, ztrácí potřebné minerály a stopové prvky, které, ale nejsou těmito produkty nahrazovány. Tyto minerály a stopové prvky jsou velmi důležité pro udržení hydratace, a to nejen v oběhu, ale zejména na buněčné úrovni.

Těchto 78 prvků v Totum Sport má také vliv na další funkce, například Krebsův cyklus a další metabolické dráhy, exprese DNA, funkce enzymů atd, což vše svým způsobem přispívá k výkonu. Pokud tyto věci správně nefungují, není neobvyklé, že i špičkoví sportovci mají průjmy a křeče což vede ke zvýšení svalových zranění a dalších problémů, přičemž každému může být zabráněno pomocí Totum Sport.

Alfred Pischinger (Nobelova cena za fyziologii) dokázal, že buněčná komunikace probíhá pomocí extracelulárních tekutin a závisí na přítomnosti všech komponentů pro optimální funkci. Biofyzikální stejně jako biochemické funkce jsou ovlivňovány přítomností všech potřebných minerálů a stopových prvků, a to nejen těmi nejznámějšími.

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz