VITAMÍN D VE SPREJI, 1000 IU PER STŘIK

Kód: 1400
Tip
Neohodnoceno
Značka: Dr. Mercola
499 Kč 433,91 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
22.10.2021

Během dlouhých šedivých zimních měsíců budete možná muset doplnit svůj vitamín D3, pokud nemáte přístup k bezpečnému soláriu. Nicméně, dokonce i v létě jsou mnozí z nás jako novodobí „ jeskynní lidé “. Většina lidí se i v letním období jen velmi málo vystavuje pobytu na slunci. Důvodem může být práce uvnitř budovy během doby vrcholného slunečního světla, aby se zabránilo horku, nebo také kulturní zvyklosti v odívání. Vitamin D ručí za velmi složité metabolické procesy. Vědci věří, že vitamin D nabízí širokou škálu základních biologických funkcí týkajících se mnoha aspektů našeho zdraví.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Dr. Mercola VITAMÍN D VE SPREJI, 1000 IU PER STŘIK

Popis

Pravděpodobně dorazíte do práce, zatímco je slunce ještě nízko. Možná vyjdete ze své kanceláře do auta, abyste si zajeli na oběd, nebo jíte přímo u stolu a domů se pak dostanete až ke konci dne, kdy je slunce již daleko za svým vrcholem, natož aby ještě mohlo optimalizovat váš vitamín D. Dokonce, i když se dostanete přes poledne ven, může to být jen na pár chvil. Dále je rovněž pravděpodobné, že na sobě máte dlouhé rukávy i dlouhé kalhoty, bránící slunci proniknout k vaší pokožce. Zároveň je možné, že po dlouhé zimě a bez žádného pobytu na sluníčku vaše pokožka začíná letní sezónu s velmi podprůměrnou hladinou vitamínu D. Vitamín D podporuje váš celkový zdravotní stav. Nedávné objevy naznačují, že má podstatně rozsáhlejší účinky než jen pro zdraví našich kostí.

Výzkumy naznačují, že až 85% lidí by mohlo trpět nedostatkem vitamínu D, aniž by o tom věděli. To znamená, že mají zhoršené zdraví. Ve skutečnosti někteří vědci vyžadují urgentní opatření. Proč? Protože současné vědecké výzkumy dokazují, že všechny buňky a tkáně v těle jsou receptory vitamínu D – a docházejí tak k závěru, že všechny buňky a tkáně potřebují ke svému správnému fungování vitamín D. Nejen to, vitamín D je zodpovědný za regulaci více než 2000 genů v těle. Vitamin D ručí za velmi složité metabolické procesy. Vědci věří, že vitamin D nabízí širokou škálu základních biologických funkcí týkajících se mnoha aspektů našeho zdraví.

Přírodní sprej s vitamínem D3

Nejnovější průlom v doplnění vitamínu D3 nepřichází jako pilulky, tablety, kapsle, gelové kapsle nebo kapalina. Je to vitamín D3 ve spreji, se snadným způsobem užívání a s odměřeným dávkováním.

Vitamin D Sprej poskytuje:

 • 1000 IU vitamínu D3 v každém střiku
 • Bez umělé vůně, barev ani konzervačních látek
 • Bez cukru, škrobu, kukuřice, pšenice, sóji, lepku, vajec, soli nebo mléčných složek
 • Pohodlné odměřené dávkování
 • Sprej bez aerosolu

Podpora vysoké vstřebatelnosti vitaminu D

Vitamín D ve spreji je dodáván do vašeho těla v takové formě, že ho tělo může okamžitě začít využívat. Stručně řečeno, stříknete si jemnou mlhu tohoto spreje do úst, polknete, a základní živiny jsou rychle dodány do vašeho oběhového systému, tkání a buněk. Drobné nanodroplety™ v každém spreji jsou určeny k uvolnění vitamínu D3 ustáleným, časově řízeným způsobem, který zaručuje dlouhodobý užitek a ještě další posílení účinnosti.

Proč sáhnout po spreji

Dr. Mercola objevil americkou společnost, která používá nanotechnologie k rozvoji patentovaných NanoMist®, které zmenšují velikost molekuly D3 do mikroskopických nanodropletů™. Jedná se o velmi dobře vstřebatelnou sublingualní formu vitamínu D3.

Docela jednoduše, D3 ve spreji je dodáván do vašeho těla v takové formě, že ho tělo může okamžitě začít využívat. Stručně řečeno, stříknete si jemnou mlhu tohoto spreje do úst, polknete, a základní živiny jsou rychle dodány do vašeho oběhového systému, tkání a buněk. Drobné nanodroplety™ v každém spreji jsou určeny k uvolnění vitamínu D3 ustáleným, časově řízeným způsobem, který zaručuje dlouhodobý užitek a ještě další posílení účinnosti.

Jak pravděpodobně víte, vitamín D je rozpustný v tucích, přičemž mohou vzniknout problémy s jeho absorpcí. To je důvod, proč je lepší používat jeho olejovou formu a vyhnout se suchým tabletám. Nanosprej může být tím v současné době nejlepším způsobem, jak nakládat s touto životně důležitou živinou. Rozhodující je, že Sunshine Mist Vitamín D Spray je bez povzbuzujících látek, obsahuje pouze přírodní suroviny a chutná! A co je nejlepší, je balený v praktické neaerosolové lahvičce s odměřenými dávkami, která se snadno vejde do vaší kapsy nebo kabelky. Při konstantním dávkování vitamínu D3 potřebujete přibližně 3 měsíce nepřetržitého dávkování, abyste dosáhli zvýšení a ustálení hodnoty v krvi. Optimální hodnota je stanovena v rozpětí 30-80 mcg/l. Názory na optimální hodnoty se liší v průměru je uváděno 40-60 mcg/litr (40-60 ng/ml

Důležitost vitamínu D

Příliš málo vitaminu D nemusí mít žádné zjevné příznaky navenek. Přesto vitamín D (konkrétně vitamín D3) podporuje neuvěřitelnou škálu systémů a funkcí v těle:

 • Zdravé srdce
 • Dlouhověkost buněk a buněčnou tvorbu
 • Zdravou pokožku
 • Zdravou slinivku
 • Proces stárnutí
 • Spánek
 • Sluch
 • Zdravé reprodukční orgány
 • Sportovní výkony
 • Zdravý zrak
 • Zdravý cévní systém
 • Zdravé dýchání
 • Imunitu… Většina lidí se cítí v lepším zdravotním stavu během letních slunečních měsíců – udivuje vás, proč?
 • Zdravou náladu a pocit pohody
 • Váhu včetně metabolismu cukrů a tuků
 • Vlasy a vlasové folikuly
 • Silné a zdravé kosti a absorpci vápníku
 • Svaly
 • Správné trávení a vstřebávání jídla

Lidé s nadváhou

Jedinci, kteří mají nadváhu, mívají často podstatně vyšší potřebu vitamínu D, protože vitamín D je rozpustný v tucích a skrytý v jejich tuku.

Těhotné ženy

Nové důkazy naznačují, že hladina vitamínu D během těhotenství může být zásadně důležitá pro vás a vaše dítě.

Starší lidé

Jste ve věku, kdy vaše pokožka ztrácí schopnost vytvářet vitamín D. Navíc mají starší lidé tendenci trávit více času doma.

Lidé tmavé pleti

Lidé s tmavší barvou pleti mají vyšší hodnotu melaninu, který blokuje UVB záření a omezuje schopnost těla produkovat vitamín D3. A co víc, vitamín D se velmi vzácně vyskytuje v potravinách a je k dispozici pouze ve velmi omezeném množství ve vejcích, játrech a tučných rybách.

Vitamín D ve spreji, doplněk stravy, 25 ml

Složení – 1 střik dle DDD (doporučené denní dávky), 0,13 ml = 1 střik = 1000 I.U. = 25 mcg), celkem 190 dávek na balení %DDD
Vitamín D3 (cholecalciferol) 1000 I.U. 500% (25 mcg)

Složení: cholecalciferol (zdroj: lanolin cholesterol z ovčí vlny - nezáleží z jakého zdroje je cholecalciferol, ale záleží na čistotě zpracování a čištění od reziduí), voda, celulóza, triglyceridy se středně dlouhým řetězcem, xantanová guma (rostlinný základ), kyselina citronová, sorban draselný (přírodní zdroj: bobule - kyselina sorbová + hydroxid draselný), Stevia (extrakt z listu Stevia rebaudiana Bertoni), Tokoferoly (vitamin E), extrakt z rozmarýnu (list)

Doporučené dávkování (dle DDD): 1 střik do dutiny ústní jedenkrát denně = 1000 I.U.

Upozornění: Tento produkt byl uvedený na trh jako doplněk stravy. Produkt nemá schválené léčivé účinky a nejedná se o lék a není určen jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí. Minimální trvanlivost vyznačena na obalu. Účelem informací zde uvedených není zvýšení spotřeby a výdeje produktů. Nevybízíme vás k nevhodnému, nestřídmému nebo neopodstatněnému užívání produktů. Vždy si pečlivě prostudujte příbalový leták, účinné látky a použití produktů konzultujte s lékařem nebo lékárníkem.