Primal Alchemy Pineal Pollen (prášek z pylu borovice, chagy a extrakt z himalájského shilajitu),100g

Kód: 3855
Neohodnoceno
1 199 Kč 1 070,54 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné
Můžeme doručit do:
14.8.2024
Položka byla vyprodána…

Pineal Pollen® je pránicky nabitá adaptogenní směs prášku z pylu divoké borovice, silného koncentrovaného prášku z 12:1 houbového extraktu divoké Sibiřské břízové Chagy a Purifikovaného himalájského Shilajit extraktu. Unikátní suroviny v souladu s principem Di. První a jediný superpotravinový elixír z adaptogenů, nootropik a tonizujících bylin, který byl speciálně vytvořen pro dobíjení a výživu se zaměřením na "třetí oko" a dekalcifikaci. Jediný produkt tohoto typu na světě, který je navíc pránicky nabitý nejmodernějším generátorem kvantové orgonové energie na 432 Hz a uložen v prémiovém fialovém mironovém skle.

Detailní informace

Detailní popis produktu

pineal1

Šišinka je malým nepárovým orgánem (součástí mezimozku - konkrétně epithalamu). Je to endokrinní žláza produkující např. důležitý melatonin. V některých kulturách byla šišinka označována jako „třetí oko“ a považována za hlavní sídlo ducha. S přibývajícím věkem se v šišince začínají objevovat kulovité útvary/tělíska tvořená hydroxyapatitem a uhličitanem vápenatým - tzv. mozkový písek (acervulus cerebri).

pineal2

OBSAH PINEAL POLLEN (na 1 dávku)

Extrakt z divoké sibiřské čagy (52% CHROMOGENNÍ KOMPLEX) ∞ 500 mg 

Silný koncentrovaný prášek z 12:1 houbového extraktu pránicky nabité Sibiřské břízové Chagy. Pouze prvotřídní minimálně 10 let stará vzrostlá břízová Chaga divoká, jejíž plodnice je v souladu s principem Di Tao divoce a udržitelně sklizená z mystického pohoří Altaj na Sibiři - země s bohatou historií sibiřské lidové medicíny a šamanských bylinných tradic. 

Odborně extrahováno v souladu s moudrostí tradičních sibiřských bylinkářů a následně lyofilizováno (mrazem sušeno), pro maximální zachování cenného složení chagy. Pro své účinky je ctěna jako silný adaptogen s unikátními vlastnostmi a nazývána královnou všech adaptogenních hub.

pineal3

Zatímco čaga může růst jako houba a žít na bříze i desítky let, je to technicky parazit, který se živí stromem a nakonec ho zabije.
Čaga je černou labutí z říše hub, která vypadá spíše jako kusy dřevěné kůry. Čaga napříč historií lidí nasbírala široké spektrum funkčních vlastností. Vysloužila si titul „Královna medicinálních hub“. 

Historie chagy

Čaga hrála významnou roli při holistické optimalizaci vitality a odolnosti našich předků ve starověké severní Eurasii po celé věky. Traduje se, že ji jako první používali obyvatelé z oblasti na Sibiři. Spisy přepsané z ústní tradice Shennonga, mýtického mudrce a vládce starověké Číny, nazvaná „The Shennong Ben Cao Jing“, která se objevila kolem roku 200 n. l. popisovala mnoho důvodů konzumace čagy a jejího využití a nazývala ji „vzácným darem přírody“.

Asijští bylinkáři věří, že sibiřská čaga jako adaptogen zachovává mladistvost, podporuje vitalitu a odolnost. Je kategorizována jako tonikum Qi, jako např. houba Reishi. Je také považována za vynikající ledvinové tonikum. Sibiřská čaga je dle své hodnoty ORAC velmi silný antioxidant. Studie naznačují, že je to mnohem účinnější lapač volných radikálů než téměř všechny ostatní oblíbené dietní antioxidanty. Antioxidační kapacita ORAC (oxygen radical absorbent capacity) se ve skutečnosti měří u většiny potentních potravin a dělají se srovnání a žebříčky. Čím je hodnota vyšší, tím silnější efekt související s oxidativním stresem daná potravina má. Čaga má více než 10 násobnou ORAC než například zmíněné a velmi antioxidačně známé borůvky.

pineal4

Sibiřská čaga obsahuje řadu důležitých aktivních složek včetně polysacharidů, beta-glukanů, fenolických sloučenin, esenciálních fosfolipidů, ergosterolů, bioaktivních fytosterolů, vitamínů, organicky vázaných minerálů, kyseliny betulinové, betulinu, bioaktivních flavonoidů, pteridinu, obliquolu, lanostanových triterpenoidů a melaninu. Melanin je silný antioxidační pigment, který je přítomen a potřebný v celém lidském těle a má širokou škálu vlastností. 

Výzkum sibiřské čagy se zaměřuje zejm. na imunomodulační aktivitu. Při požití vzniká řada sekundárních metabolitů, z nichž mnohé jsou vysoce aktivní ve vztahu k mikrobiomu a s ním spojenou imunitní reakcí. Čaga je bohatým zdrojem 1-3 β-glukanů, polysacharidů, které jsou základními živinami pro lidský imunitní systém.

pineal5

Získávání a extrakce

Tato divoká čaga je Di Tao získávaná a pochází z nedotčených lesů z pohoří Altaj na Sibiři. Je udržitelně a divoce sklizená z 10 let starých + vzrostlých břízových stromů. Po sběru hub procházejí plodnice odborně provedenou extrakcí horkou vodou v souladu s tradiční moudrostí sibiřské lidové medicíny.

Tento speciální proces extrakce umožňuje plně extrahovat ve vodě rozpustné sloučeniny při zachování všech přirozeně se vyskytujících aktivních složek v jejich harmonických poměrech. Výsledný koncentrovaný roztok se poté lyofilizuje na krystalický prášek, čímž vznikne silný extrakt 12:1 s 52% chromogenním komplexem bohatým na melanin a beta glukany.

pineal6

Nejlepší chaga na planetě

Nejlepší čagy světa se údajně nacházejí na Sibiři, v Laponsku, v Himalájích a v Kanadě. Čaga je však vysoce ceněnou tonickou houbou dlouho používanou v tradičním sibiřském, korejském, čínském, severoevropském a skandinávském bylinářství a divoce roste ve starých lesích v chladnějších oblastech celé severní Asie, severní Evropy i Severní Ameriky.

V Rusku získává černá beztvará houba status „Chaga“ až po deseti či patnácti letech parazitování na březových kmenech. Ve 20 letech je pak Chaga považována za plně zralou. Bohužel většina čagy používané k výrobě běžných doplňků stravy a houbových produktů je „chaga“, která ani nedosáhla zralosti. Pro všechny tonické byliny by měl být zdroj jejich původní suroviny vybrán na základě tradice i moderní chemické analýzy, aby byl zajištěn ten nejlepší produkt a ideálně plně v souladu s Di Tao. Čaga roste na mnoha místech, ale chemická analýza definitivně prokázala, že pravá a zralá divoká sibiřská čaga je nejúčinnější formou čagy. Divoká sibiřská čaga má speciální vlastnosti, které je nutné odborně extrahovat. Navíc jsou v ni obsaženy stovky aktivních složek, které je třeba chránit.

Schválená zdravotní tvrzení dle platných nařízení EU (Chaga - rezavec šikmý, Inonotus obliquus, Kabanoanatake):

 • v současnosti nemá v EU schválena žádná zdravotní tvrzení

pineal7

PYL DIVOKÉ BOROVICE ∞ 1750mg

Na základě svého širokospektrálního a unikátního složení je borovicový pyl jednou z nejvýživnějších rostlinných celistvých superpotravin na světě. Tento magicky jedinečný pyl je reprodukční esencí borovice jako druhu a hraje důležitou roli v životě a růstu jejího ekosystému, omlazuje nejen půdu, ale také všechny rostliny a zvířata v okolí výskytu. Borovice je jeden z nejstarších stromů světa. 

Borovice mají samčí a samičí šišky. Samčí šištice vytvářejí tento pyl. Pyl pak putuje po větru, aby přistál na samičích šiškách a oplodnil je. Oplodněné samičí šištice pak mohou vyklíčit a vyrůst ve stromy. Každé smítko pylu musí být dostatečně silné, aby oplodnilo a stimulovalo růst zcela nového stromu a právě to dělá z borovicového pylu neskutečný koktejl vitality. Tradiční čínský text nazývá pyl borovice „zásobníkem mikroživin“. 

pineal8

Borovicový pyl bsahuje 200-300 bioaktivních látek a enzymů, všechny esenciální aminokyseliny, kyselinu listovou, fytosteroly, DHEA, antioxidanty jako S.O.D. a glutathion, cholin, brassinosteroidy, gibberelliny, polysacharidy, koenzymy, flavonoidy, vitamíny skupiny B, vit. A, C, E i D, četné mastné kyseliny, fosfolipidy a mnoho dalších látek. Z minerálů je bohatý na hořčík, vápník, draslík, železo, zinek, selen, mangan a měď, obsahuje jich celkem několik desítek a je tak také výborným zdrojem stopových prvků.

Historie a využití 

Borovicový pyl byl poprvé zaznamenán v čínském klasickém spisu „Shennong’s Herbal Classic“, který se objevil v dynastii Han před více než 2000 lety, byl také zmíněn pro své medicinální vlastnosti ve slavném textu TČM „Xinxiu Bencao“ datovaném před 1500 lety.

Nejčastěji se používá jako rostlinný výtažek, super-výživná přírodní celistvá surovina pro další použití do receptů/produktů/směsí, přímo jako adaptogen a vitalizér pro muže, zaměřené na hladinu testosteronu, výkon a vitalitu jako i pro ženy, zaměřené na rovnováhu, duševní stav a obranyschopnost, imunitu. Ke to živinami nabitá superpotravina vyhledávaná velmi aktivními jedinci, sportovci a lidmi zaměřenými na optimalizaci únavy a vypětí.

pineal9

Jak se borovicový pyl získává?

Tento borovicový pyl pochází z Di Tao získávání a je divoce sklizen v době nejvyšší potence složení z mystických lesů jezera Qiandao, které se nachází v úchvatně krásné provincii Zhejiang v Číně - v autentickém pravém zdroji a duchovní domovině borovice.

Jakmile je borovicový pyl nashromážděn, použije se nejmodernější technologie nízkoteplotního proudění vzduchu a frekvenčních vibrací k bezpečnému narušení buněčné stěny pylu, čímž se jeho 200+ nutričních složek stane biologicky dostupnějšími a zvýší se jejich vstřebatelnost a účinnost. Pro ochranu před degradací se pak používá prémiová technologie biofotonového fialového skla miron a je pránicky dobitý orgonovým generátorem.

Pineal10

Schválená zdravotní tvrzení dle platných nařízení EU (Borovicový Pyl/Pollenus):

 • duševní stav a výkon,
 • vitalita - čilost,
 • vitalita - únava - odolnost,
 • normální činnost gastrointestinálního traktu,
 • imunomodulace - enzymy a vitamíny,
 • antioxidant,
 • chuť k jídlu,
 • normální činnost kardiovaskulárního systému - krevní lipidy,
 • přirozená obranyschopnost - imunitní systém

pineal11

PURIFIKOVANÝ EXTRAKT HIMALÁJSKÉHO SHILAJITU (50% KYSELINY FULVOVÉ) ∞ 250 mg:

Shilajit je vzácná, na minerály bohatá temná přírodní pryskyřicová substance, divoce sklízená přímo z himalájské hory. Můžete ho také znát jako "velehorská krev planety země", nebo „zrozený ze skály“ a v ajurvédské tradici označen jako „ničitel slabosti“. Shilajit je velmi bohatý na široké spektrum minerálů, stopových prvků, sterolů a zejména přirozeně se vyskytující kyselinu fulvovou, která usnadňuje vstřebávání minerálů a živin na buněčné úrovni. .

pineal12

Shilajit je možná nejúčinnější omlazovací prostředek, který lidstvo zná, obsahuje 85+ minerálů v iontové formě, vitamíny, řadu účinných fytonutrientů a hlavně je bohatý na kyselinu fulvovou. Kyselina fulvová interaguje s naší buněčnou biologií a zlepšuje využitelnost životně důležitých elektrolytů a antioxidantů, kromě mnoha dalších živin. Shilajit drasticky zvyšuje biologickou dostupnost a účinnost čehokoli, s čím je kombinován. 

Schválená zdravotní tvrzení dle platných nařízení EU (Asphaltum, Shilajit, horská pryskyřice):

 • Podporuje - normální stav kostí a kloubů,
 • omlazení,
 • imunitní systém jako antioxidant,
 • normální trávení,
 • menstruační komfort,
 • duševní a poznávací činnost,
 • normální funkce reprodukčního systému,
 • normální funkce močové soustavy,
 • kontrolu tělesné hmotnosti,
 • metabolismus sacharidů a lipidů.

pineal13

Co je to DI TAO získávání ?

Ve společnosti Primal Alchemy se klade maximálně důraz na důležitost lokálního a sezónního stravování v harmonii s bezprostředním okolím. Tím, že konzumujeme stravu v souladu s přírodními cykly přírody a ročním obdobím, přijímáme vždy živiny potřebné k tomu, aby se nám také dařilo v těchto sezónních podmínkách a při nárocích, které si kladou.

DI TAO je tradiční čínský koncept získávání tonické byliny či adaptogenu z její duchovní vlasti, jejího autentického a skutečného zdroje a stanoviště. Pouze v této oblasti, kde je optimální původní prostředí, bude bylina růst tak, aby se stala fytochemicky nejbohatší, nejsilnější a s největším potenciálem.

Základní filozofií Di Tao je, že bylinky, které rostou a sbírají se v jedné oblasti, se budou vždy lišit od jiných. Po celou dobu životnosti byliny se berou v úvahu faktory, jako je voda (která bylinu napájí), půda (která ji vyživuje), hmyz a mikroorganismy (které s ní žijí v symbióze), a také způsob pěstování a konečné úpravy.

Primal Alchemy získává všechny své suroviny ruku v ruce právě s touto filosofií jako určujícím kritériem a pokud je surovina nativní více místům na zemi, pak vybírá ta nejlepší pro chtěný obsah látky - bez ohledu na cenu.

pineal14

Prana Charged™ - Co to znamená pránicky nabité 

Jde o dokonalé sjednocení starověké moudrosti předků s vědou 21. století. Revoluční proces infuze vitální orgonové energie do hmoty - infuze přesně té energie životní síly, kterou naši dávní předci z celého světa a historie napříč časem označovali mj. např. jako Čchi, Mana a Prána.

Traduje se, že mnoho věků byla studována jak jejich podstata tak manipulace s nimi a zároveň aplikace těchto energií i jejich generování. Tato nauka však byla uchovávána v tajnosti v rámci královských kněžských a mystických řádů a alchymistů, aby byla jako posvátná energetická věda zachována a chráněna po celou historii lidí.  

achilles 11

Pránu dobíjecí zařízení je speciální orgonový generátor. Primal Alchemy má technologii, kterou tyto silné energie izoluje, koncentruje a vlévá do svých produktů. Pomocí nejmodernějšího generátoru orgonské energie a dalších doplňkových kvantových technologií tedy vlastně nabíjejí své suroviny a dostávají obsah na vysokou vibraci.

432 Hz ∞ NALADĚNÍ

Primal Alchemy produkty jsou naladěny na 432 Hz, což je frekvence OM a zároveň posvátné číslo, které je v nauce o energiích známo jako přirozená harmonie živého vesmíru, kódující tajemství věčného života a osvícení.

bublina a nařízení


Doplněk stravy. 
Složení v dávce (2,5g): 
Pyl divoké borovice (Pinus Massoniana Lamb) 99% popraskané buněčné stěny* 1750mg
Divoká sibiřská čaga (Inonotus Obliquus) plodnice 12:1 extrakt  (52% chromogenní komplex)* lyofilizované 500mg
Purifikovaný himalájský Shilajit extrakt (standardizováno na 50% kyseliny fulvové)* 250mg
 *Di Tao získávání (původní oblast vzniku) a divoký sběr   
Doporučené dávkování: Rozmíchejte 1 vrchovatou čajovou lžičku (2,5g) v teplé filtrované vodě nebo přidejte do oblíbeného nápoje. Užívejte na lačný žaludek. Pro optimální výsledky konzumujte 2x denně.
Země původu: UK
Výrobce: Primal Alchemy Ltd, 4 Anson Court Barns, Staffordshire, ST20 0JS, UK
Distributor v ČR: Adam Raw, Metylovice 552, Metylovice 73949 IČ: 03452824
Minimální trvanlivost: dle data na dně obalu
Skladujte v temnu, suchu a chladu.
Upozornění: Ukládat mimo dosah dětí. Výrobek není určen jako náhrada pestré stravy. Pokud jste těhotná nebo kojící, uíváte léky a/nebo máte zvláštní zdravotní stav, poraďte se o užívání s lékařem. Není určeno osobám mladším 18ti let.

Doplňkové parametry

Kategorie: Superpotraviny
Forma: prášek
Typ: adaptogen, antioxidant, doplněk stravy
Velikost balení: 100 g
Doporučené denní dávkování: 2,5 g
Počet dávek v balení: 40
Položka byla vyprodána…
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz