Primal Alchemy Gaia Shield (himalájský shilajit a mix funkčních hub), 160 kapslí

Kód: 3837
Neohodnoceno
1 699 Kč –11 %
gaia
1 699 Kč –11 % 1 499 Kč 1 338,39 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
17.6.2024

Na počest bohyně matky Země (Gaia), je tento doplněk stravy vytvořen z jejích nejuznávanějších tonických bylin a hub s plným spektrem vlastností a zároveň je pránicky nabitá® na 432 Hz nejmodernějším generátorem orgonové energie a uložena v prémiové technologii biofotonového fialového skla miron pro maximální energetickou potenci a ochranu obsahu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Přestože legislativa EU nedovoluje vytvořit popis potenciálu plnohodnotným, níže naleznete maximální informační zázemí tohoto konkrétního produktu.

 bublina a nařízení

EXTRAKT Z DUANWOOD REISHI (20:1 duální extrakt plodnice, 10% polysacharidů, 5% triterpenů) ∞ 1000 mg

Lesklokorka lesklá - Reishi (Ganoderma lucidum) se v přírodní medicíně používá tisíce let a je zdrojem energie Qi (Chi) - vitální životní síly a je dnes známá hl. jako "uklidňující houba". Dle TČM je Reishi známá jako úžasné tonikum Qi a Shen se schopností posílit energii Jing v tradiční taoistické lékařské vědě. Tato houba, známá svými silnými imunomodulačními schopnostmi (což je vědecky schválené zdravotní tvrzení viz. níže) spolu se širokým spektrem polysacharidů a druhově exkluzivních triterpenů, vytvořila symbiotický vztah s lidským imunitním systémem za 1000+let používání.
gaia1
Historie našich předků

Reishi je známá po celé Asie jako „houba nesmrtelnosti“ a vysoce uznávaná taoistickými mistry. Původně byla držena výhradně v královské hodnosti pro urozené, připravována a nabízena pouze císaři a jeho šlechticům.

První záznam o Reishi byl uveden ve sbírce přepsaných spisů z ústního tradování Shennonga, mýtického boha-krále starověké čínské medicíny a zemědělství s názvem „The Shennong Ben Tao Jing“, která se objevila kolem roku 200 n. l., a uváděla že „dlouhodobou konzumací houby Reishi se odlehčí tělo a zabrání stárnutí, prodlouží život a získá nesmrtelnost“ - odtud také tedy název "houba nesmrtelnosti".gaia2Získávání a Extrakce

Tato Reishi společnosti Primal Alchemy pochází z Di Tao a organicky se pěstuje na velkých kmenech Duanwood pohřbených v přirozené divoké lesní půdě. Navíc ještě absorbuje posvátnou energii mystických hor Wuyi v severní provincii Fujian v Číně, místa propojeného s kouzlem legendárního taoistického mudrce Penga Zu. Odlehlé zdejší lesy jsou nedotčené industrializovanou Čínou a se slabě kyselou půdou vytváří dokonalé podmínky pro pěstování.

Poté je odborně duálně extrahována a extrakt je vytvořen současnou generací 300 let staré rodinné dynastie kultivující Reishi a v souladu s moudrostí tradičního čínského bylinářství. Tento speciální extrakční proces umožňuje plně extrahovat jak ve vodě, tak v alkoholu rozpustné sloučeniny při zachování všech přirozeně se vyskytujících aktivních složek v jejich harmonických poměrech. Výsledný koncentrovaný roztok 20:1 je lyofilizovaný (mrazem sušený), aby byly maximálně zachovány a zajištěny cenné polysacharidy, beta glukany a triterpeny, které jsou uctívány ve vztahu k imunitě. Reishi v této formě je považována nejen za harmonizér (zklidňující tonikum), ale hl. za imunitní adaptogen.
gaia3Kde se získává

Krásné hory Wuyi, které jsou úzce spojené s odkazem legendárního taoistického mudrce Peng Zu a duchovní domovinou autentického Duanwood Reishi pocházejícího z Di Tao získávání, mají posvátnou rezonanci hluboko v severní provincii Fujian v Číně. Zdejší slabě kyselá půda a izolace od industrializované Číny dělá z této lokality perfektní pěstební základnu pro nejlepší semi-divokou Reishi světa.

Schválená zdravotní tvrzení dle platných nařízení EU (Lesklokorka lesklá, Reishi, Ganoderma lucidum):

 • přirozená obranyschopnost,
 • normální funkce imunitního systému a oběhové soustavy,
 • normální hladina cholesterolu v krvi

BEZ mycelia, škrobů, dextrinů, extrakčních rozpouštědel, GMO, balastu či stop mléčných složek a lepku.
Vhodné při extrémním vnitřním i vnějším stresu, pro osoby zaměřené na psychickou pohodu, nervovou soustavu a spánek.
Vhodné i pro osoby zaměřené na vitalitu, imunitu, regeneraci a dlouhověkost. Vhodné pro osoby zaměřené na kardiovaskulární systém, normální tlak, ledviny a srdce.

gaia4

EXTRAKT Z DIVOKÉ SIBIŘSKÉ ČAGY (52% CHROMOGENNÍ KOMPLEX) ∞ 1000 mg

gaia5 

Silný koncentrovaný prášek z 12:1 houbového extraktu pránicky nabité Sibiřské Chagy, která roste na břízách. Pouze prvotřídní vzrostlá divoká Chaga, jejíž plodnice je v souladu s principem Di Tao divoce a udržitelně sklizená z mystického pohoří Altaj na Sibiři. Čaga je parazitická houba, schopná růst v drsných podmínkách a které trvá desetiletí, než se na bříze rozroste a začne zrát.

gaia6Odborně extrahováno v souladu s moudrostí tradičních sibiřských bylinkářů a následně lyofilizováno (mrazem sušeno), pro maximální zachování cenného nativního složení chagy, pro které je ctěna jako silný adaptogen s unikátními vlastnostmi a nazývána královnou všech adaptogenních hub. 
Čaga je černou labutí z říše hub, která vypadá spíše jako kusy dřevěné kůry či perníku než jako typická houba. Může růst jako houba a žít na bříze i desítky let, je to technicky parazit, který se živí stromem až ho nakonec zabije. Čaga nasbírala dost ohromujících a široké spektrum funkčních vlastností a od profesionálních mykologů, bylinkářů a milovníků hub z celého světa vysloužila titul „Královna medicinálních hub“.

Historie předků

Čaga, která je uctívána hlavně v ruském bylinkářství a sibiřském lidovém léčitelství, hrála významnou roli při holistické vitalitě a odolnosti našich předků ve starověké severní Eurasii. Traduje se, že ji jako první používali obyvatelé Khanty z oblasti Altaj na Sibiři.

Kolekce spisů přepsaných z ústní tradice Shennonga, mýtického mudrce a vládce starověké Číny, nazvaná „The Shennong Ben Cao Jing“, která se objevila kolem roku 200 n. l. popisovala mnoho důvodů konzumace čagy a jejího využití a nazývala ji „vzácným darem přírody“.

Asijští bylinkáři věří, že sibiřská čaga jako adaptogen zachovává mladistvost, podporuje vitalitu a odolnost. Je také považována za vynikající ledvinové tonikum. Ruští a skandinávští vědci provedli v posledních pár dekádách největší vědecký výzkum na čagu a výsledek - sibiřská čaga je dle své hodnoty ORAC velmi silný antioxidant. Studie naznačují, že je to mnohem účinnější lapač volných radikálů než téměř všechny ostatní oblíbené dietní antioxidanty, včetně borůvek a acai. Tzv. antioxidační kapacita ORAC (oxygen radical absorbent capacity) se ve skutečnosti měří u většiny potentních potravin a dělají se srovnání a žebříčky. Čím je hodnota vyšší, tím silnější efekt související s oxidativním stresem daná potravina má. Čaga má více než 10 násobnou ORAC než například zmíněné a velmi antioxidačně známé borůvky. 

Sibiřská čaga obsahuje řadu důležitých aktivních složek včetně polysacharidů, beta-glukanů, fenolických sloučenin, esenciálních fosfolipidů, ergosterolů, bioaktivních fytosterolů, vitamínů, organicky vázaných minerálů, kyseliny betulinové, betulinu, bioaktivních flavonoidů, pteridinu, obliquolu, lanostanových triterpenoidů a melaninu. Chaga produkuje velké množství melaninu. Melanin je silný antioxidační pigment, který je přítomen a potřebný v celém lidském těle a má širokou škálu vlastností. Antioxidační aktivita horkovodního extraktu z Čagy byla japonskými vědci přesně porovnána s jinými silnými tonizujícími houbami (Agaricus blazei Mycelia, Ganoderma lucidum a Phellinus linteus) a ukázalo se, že Chaga vykazuje nejsilnější antioxidační aktivitu mezi zkoumanými houbami, ať už šlo o aktivitu zachycující superoxidové, tak hydroxylové radikály.

Při požití čagy vzniká řada sekundárních metabolitů, z nichž mnohé jsou vysoce aktivní ve vztahu k mikrobiomu a s ním spojenou imunitní reakcí. Čaga je bohatým zdrojem 1-3 β-glukanů, polysacharidů, které jsou základními živinami pro lidský imunitní systém.
gaia7Získávání a Extrakce

Tato divoká čaga od společnosti Primal Alchemy je Di Tao získávaná a pochází z nedotčených lesů obklopujících kouzelné pohoří Altaj na Sibiři. Je udržitelně a divoce sklizená z 10 let starých + vzrostlých břízových stromů. Po sběru hub procházejí plodnice odborně provedenou extrakcí horkou vodou v souladu s tradiční moudrostí sibiřské lidové medicíny.

Tento extrakční proces umožňuje plně extrahovat ve vodě rozpustné sloučeniny při zachování všech přirozeně se vyskytujících aktivních složek v jejich harmonických poměrech. Výsledný koncentrovaný roztok se poté lyofilizuje (sušené marzem) na krystalický prášek, čímž vznikne silný extrakt 12:1 s 52% chromogenním komplexem bohatým na melanin a betaglukany.

Nejlepší a nejkvalitnější čagy se údajně nacházejí na Sibiři, v Laponsku, v Himalájích a v Kanadě. Čaga je však vysoce ceněnou tonickou houbou dlouho používanou v tradičním sibiřském, korejském, čínském, severoevropském a skandinávském bylinářství a divoce roste ve starých lesích v chladnějších oblastech celé severní Asie, severní Evropy i Severní Ameriky.

gaia9Prémiová divoká sibiřská čaga se sbírá z odlehlých lesů v blízkosti arktické oblasti. Status „Chaga“ si tato houba získává v Rusku až po deseti či patnácti letech parazitování na březových kmenech. Ve 20 letech je pak Chaga považována za plně zralou. Pro všechny tonické byliny by měl být zdroj jejich původní suroviny vybrán na základě tradice i moderní chemické analýzy, aby byl zajištěn ten nejlepší produkt a ideálně plně v souladu s Di Tao. Divoká sibiřská čaga má speciální vlastnosti, které je nutné odborně extrahovat. Obsahuje stovky aktivních složek, které je třeba chránit.

Schválená zdravotní tvrzení dle platných nařízení EU (Chaga - rezavec šikmý, Inonotus obliquus, Kabanoanatake):

 • v současnosti nemá v EU schválena žádná zdravotní tvrzení

BEZ mycelia, škrobů, dextrinů, extrakčních rozpouštědel, GMO, balastu či stop mléčných složek a lepku.

gaia8
SLADKOVODNÍ NANO PERLOVÝ PRÁŠEK ∞ 1000 mg

Historie používání sahá tisíce let napříč celou Zemí. Je známo, že perly obsahují široké spektrum živin, jako jsou esenciální aminokyseliny, hořčík, křemík, zinek, a jsou vzácným zdrojem velmi biologicky dostupného vápníku. Perly používali naši předkové z různých důvodů - od Mayů a védských kultur, kteří používali perly k výrobě lektvarů lásky, až po egyptskou královnu Kleopatru a četné čínské císařovny, které je používaly při svém hledání věčného mládí a krásy.

gaia10Bylo prokázáno, že perla obsahuje jedinečné molekulární sloučeniny, jako je conchiolin, díky kterému se perla leskne. Tyto složky souvisí s buněčnou hydratací, což je vhodné pro jedince zaměřené na pokožku, vlasy, nehty a oči. Kromě historické provázanosti s péčí o vnější krásu a vnější auru/zář jsou perly předním tonikem Shen v TČM a věří se, že jsou jednou z nejvyšších "bylin" pro kultivování hlubšího smyslu pro sebeuvědomění. Ukázalo se, že látky obsažené v perlách pomáhají v syntéze více GABA (kyseliny gama-aminomáselné), důležitého neurotransmiteru.

Perla použitá v této receptuře Zen Warrior pochází z Di Tao získávání. Perly jsou sbírány a sklizeny z „Perlového města“ v provincii Zhejiang v Číně ze 100% čisté sladké vody, přísně testovány na kontaminanty a poté podstupují pokročilý proces mikronizace, mletí nazývané „levigace“, aby se vytvořil dokonalý prášek o nano velikosti částic, který je extrémně biologicky dostupný pro tělo k maximálnímu vstřebání.

Perlový prášek v této nano kvalitě obsahuje biologicky extrémně dobře dostupný vápník, conchiolin ale také zinek. Nano, A-jakost (tzv. 150 000 Mesh). Technologický pokrok v procesu zpracování perel totiž umožnil, že je nyní k dispozici v nano velikosti ultra jemného prášku s nejlepší využitelností, bez kompromisů.

Schválená zdravotní tvrzení dle platných nařízení EU:

 • v současnosti nemá v EU schválena žádná zdravotní tvrzení
  gaia11 

DUÁLNÍ EXTRAKT ZE LVÍ HŘÍVY (30 % POLYSACHARIDŮ) ∞ 500 mg

Lví hříva je silná nootropní funkční houba pocházející z Asie, kde byla po staletí používána zenovými mistry pro podporu výkonnosti mozku a nervového systému a zároveň dle TČM, jako rozvoj větší hloubky sebeuvědomění. Ačkoli je v orientální kuchyni lví hříva oblíbenou kulinářskou pochoutkou, její terapeutická pověst rychle roste - hlavně díky výzkumu, který ukazuje dramatické neurotrofické vlastnosti, které má (skrze mj. hericenony and erinaciny) ve vztahu k tvorbě nervových růstových faktorů v mozku. Studie zde

gaia12
Historie a její užívání

Lví hříva a její různé výrobky byly posvátným vitálním tonikem pro mistry Shaolinu a Zenu po celé věky. Věřili totiž, že pomáhá kultivovat jejich energii Qi a prohlubovat jejich meditační stavy. Kromě své příbuznosti s horskými mnichy byla tato houba vyhrazena pouze pro asijské královské rodiny, než se stala oblíbenou součástí receptů praktikujících mistrů tradiční čínské medicíny (mj. pro svůj imunomodulační vztah s trávicím systémem a katalyzaci neurogeneze). Lví hříva vykazuje dříve neznámé adaptogenní vlastnosti a je jí věnováno pozornost a výzkum z mnoha pádných důvodů v praxi, což jen potvrzuje mnoho předchozích neoficiálních důkazů.

Gaia13
Získávání a Extrakce

Pochází z Di Tao a je organicky pěstovaná a částečně divoká (semi-wild), sklizená z města Hailin v Heilongjiang, nejsevernější provincii Číny, kde se nachází dokonalé prostředí pro pěstování některých z nejlepších funkčních hub na světě. Jakmile jsou plodnice lví hřívy sklizeny, podstoupí odborně proces duální extrakce v souladu s moudrostí TČM, aby se plně extrahovaly jak ve vodě, tak v alkoholu rozpustné sloučeniny, které se pak suší do silného práškového extraktu se zvlášť vysokou potencí a koncentrací avšak při zachování všech přirozeně se vyskytujících aktivních složek v jejich harmonických poměrech. Koncentrovaný roztok 10:1 se suší na silný práškový extrakt bez mycelia, škrobů, dextrinů nebo jakýchkoliv plniv a aditiv. Extrakt je velmi bohatý na adaptogenní a nootropní sloučeniny, jako jsou polysacharidy, beta glukany, hericenony a erinaciny.

BEZ mycelia, škrobů, dextrinů, extrakčních rozpouštědel, GMO, balastu či stop mléčných složek a lepku.

Schválená zdravotní tvrzení dle platných nařízení EU - Korálovec ježatý (Hericium erinaceus):

 • v současnosti nemá v EU schválena žádná zdravotní tvrzení

Kraj Hailin - duchovní domovina di tao lví hřívy
 
gaia15
PURIFIKOVANÝ EXTRAKT HIMALÁJSKÉHO SHILAJITU (50% KYSELINY FULVOVÉ) ∞ 500 mg

Shilajit je vzácná, na minerály bohatá temná přírodní pryskyřicová substance, divoce sklízená přímo z himalájské hory. Někteří ho mohou znát též jako "velehorská krev planety země", nebo doslovně přeložen jako „zrozený ze skály“ a v ajurvédské tradici označen jako „ničitel slabosti“. Shilajit je bohatý na široké spektrum minerálů, stopových prvků, sterolů a zejména přirozeně se vyskytující kyselinu fulvovou, která usnadňuje vstřebávání minerálů a živin na buněčné úrovni. 

gaia16Shilajit je možná nejúčinnější omlazovací prostředek, který lidstvo zná, obsahuje 85+ minerálů v iontové formě, vitamíny, řadu účinných fytonutrientů a hlavně je bohatý na kyselinu fulvovou. Organická sloučenina, kyselina fulvová, interaguje s naší buněčnou biologií a zlepšuje využitelnost životně důležitých elektrolytů a antioxidantů. Shilajit drasticky zvyšuje biologickou dostupnost a účinnost čehokoli, s čím je kombinován. 

Schválená zdravotní tvrzení dle platných nařízení EU (Asphaltum, Shilajit, horská pryskyřice):

 • Podporuje - normální stav kostí a kloubů,
 • omlazení,
 • imunitní systém jako antioxidant,
 • normální trávení,
 • menstruační komfort,
 • duševní a poznávací činnost,
 • normální funkce reprodukčního systému,
 • normální funkce močové soustavy,
 • kontrolu tělesné hmotnosti,
 • metabolismus sacharidů a lipidů.

gaia18
DI TAO získávání 

V Primal Alchemy se klade maximální důraz na důležitost lokálního a sezónního stravování v harmonii s bezprostředním okolím. Tím, že konzumujeme stravu a potraviny v souladu s přírodními cykly přírody a ročním obdobím, přijímáme vždy živiny potřebné k tomu, aby se nám také dařilo v těchto sezónních podmínkách a jejich nárocích.

DI TAO je tradiční čínský koncept získávání tonické byliny či adaptogenu z její duchovní vlasti, jejího autentického a skutečného zdroje a stanoviště. Pouze v této oblasti, kde je optimální původní prostředí, bude bylina růst tak, aby se stala fytochemicky nejbohatší, nejsilnější a s největším potenciálem.

Základní filozofií Di Tao je, že bylinky, které rostou a sbírají se v jedné oblasti, se budou vždy lišit od jiných, protože ze svého původního prostředí vycházejí. Bere se v úvahu voda, která byliny napájí, půda, která je živí, hmyz a mikroorganismy, které s ní žijí symbioticky, a také způsob pěstování a konečné úpravy aby se tím vším maximálně posílily jejich léčivé vlastnosti.

Primal Alchemy získává všechny své suroviny ruku v ruce právě s touto filosofií jako určujícím kritériem a pokud je surovina nativní více místům na zemi, pak vybírá ta nejlepší pro chtěný obsah látky - bez ohledu na cenu. 

Prana Charged™ 

Jde o dokonalé sjednocení starověké moudrosti předků s vědou 21. století. Revoluční proces infuze vitální orgonové energie do hmoty přesně té energie životní síly, kterou naši dávní předci z celého světa a historie napříč časem označovali mj. např. jako Čchi, Mana a Prána.
achilles 11
Tato nauka však byla uchovávána v tajnosti v rámci královských kněžských a mystických řádů a alchymistů. Pránu dobíjecí zařízení je speciální orgonový generátor. Primal Alchemy má technologii, kterou tyto silné energie izoluje, koncentruje a vlévá do svých produktů. Pomocí nejmodernějšího generátoru orgonské energie a dalších doplňkových kvantových technologií tedy vlastně nabíjejí své suroviny a dostávají obsah na vysokou vibraci.

432 Hz ∞ Naladění

Primal Alchemy produkty jsou naladěny na 432 Hz, což je frekvence OM a zároveň posvátné číslo, které je jako vedoucí rezonance přirozené harmonie živého vesmíru, kódující tajemství věčného života a osvícení.
 achilles 12Doplněk stravy. 

Složení na 1 dávku (8 kapslí): Duanwood Reishi 20:1 (plodnice) duální extrakt (10% polysacharidů, 5% triterpenů)* 1000mg, sibiřská čaga (mrazem sušená) 12:1 extrakt (52% chromogenní komplex)* 1000mg, sladkovodní nano-perlový prášek* 1000mg, lví hříva (plodnice) duální extrakt (30% polysacharidů)** 500mg, Purifikovaný himálajský Shilajit extrakt (50% kyseliny fulvové)* 500mg. Ostatní složky: Vegetariánská kapsle Pullulan (fermentovaný tapiokový škrob)
* označuje přísadu pocházející z Di Tao a divoce sklizenou
** označuje přísadu získanou z Di Tao a organicky pěstovanou 
Doporučené dávkování: Užívejte 1 dávku 8 kapslí s filtrovanou vodou po probuzení pro stabilní energii po celý den nebo 1 dávku 8 kapslí večer pro uvolnění těla po celém dni před spaním.
Země původu: Velká Británie
Výrobce: Primal Alchemy Ltd, 4 Anson Court Barns, Staffordshire, ST20 0JS, UK
Distributor v ČR: Adam Raw, Metylovice 552, Metylovice 73949 IČ: 03452824
Minimální trvanlivost: dle data na dně obalu
Skladujte v temnu, suchu a chladu.
Upozornění: Ukládat mimo dosah dětí. Výrobek není určen jako náhrada pestré stravy. Pokud jste těhotná nebo kojící, užíváte léky a/nebo máte zvláštní zdravotní stav, poraďte se o užívání s lékařem. Není určeno osobám mladším 18ti let.

Doplňkové parametry

Kategorie: Funkční houby
Forma: kapsle
Typ: adaptogen, antioxidant, doplněk stravy
Doporučené denní dávkování: 8 kapslí
Velikost balení: 160 kapslí
Počet dávek v balení: 20
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz